En Ucuz Bristol Varışlı Uçak Biletleri

 • Onur Air
  İstanbul - Bristol
  18.12.2017
  537 TL
 • Onur Air
  İzmir - Bristol
  17.12.2017
  557 TL
 • Onur Air
  İstanbul - Bristol
  13.12.2017
  559 TL
 • Onur Air
  İzmir - Bristol
  18.12.2017
  560 TL
 • Thomas Cook Airlines
  Antalya - Bristol
  29.10.2017
  563 TL
 • Onur Air
  İstanbul - Bristol
  5.12.2017
  566 TL
 • Onur Air
  İstanbul - Bristol
  15.12.2017
  595 TL
 • Onur Air
  İstanbul - Bristol
  21.11.2017
  645 TL

En Ucuz Bristol Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Thomas Cook Airlines
  Bristol - Dalaman
  28.10.2017
  300 TL
 • bmi Regional
  Bristol - İstanbul
  29.11.2017
  590 TL
 • bmi Regional
  Bristol - İzmir
  16.11.2017
  783 TL
 • bmi Regional
  Bristol - Antalya
  15.12.2017
  848 TL
 • KLM Royal Dutch Airlines
  Bristol - Lefkoşa
  18.12.2017
  1104 TL
 • bmi Regional
  Bristol - Bodrum
  28.10.2017
  1180 TL
 • bmi Regional
  Bristol - Adana
  22.11.2017
  1323 TL
 • bmi Regional
  Bristol - Ankara
  31.10.2017
  1662 TL

Bristol Hakkında Genel Bilgiler

İngiltere’nin güneybatısında konumlanmış olan Bristol, Sanayi devrimine kadar olan süreçte İngiltere’nin en büyük şehirleri arasında üçüncü olarak kendine yer bulmuştur. Bulunduğu bölgenin ise en gelişmiş ve en büyük şehri olan Bristol, medya, turizm ve bankacılık konusunda büyük gelişmeler kaydetmiştir. Şehrin ekonomisi de genellikle bu alanlara dayanmaktadır.

 

Kalabalık bir nüfusa sahip olmasına rağmen çevre bölgelere daha sıkı bir toplum yapısı görmek de mümkündür. İnsanlar birbirine oldukça bağlı ve şehirde hakim olan kültür de oldukça güçlüdür. Etkinlikler ve festivaller halkı bir araya getiren önemli organizasyonlardan bazılarıdır ve bu tür organizasyonlar yerel halkın ilgisini de fazlasıyla çekmektedir. Massive Attack gibi önemli bir grubun da doğduğu şehir olarak bilinen Bristol, kültürel etkinliklere ve müziğe fazlasıyla önem veriyor.

 

Şehir, İngiltere’nin en eski yerleşim yerlerinden bir tanesidir ve bu anlamda tarihi dokusu ile de ziyaretçilerin ilgi odağı olmayı başarıyor. Kültürel zenginliklerin yanı sıra tarihi yapılar da ziyaret edilip görülmeye aday yapılardan bazılarıdır. Şehirde hareketli bir sosyal yaşam söz konusu ve havalar ısınmaya başladığında özellikle Gürcü mahalleleri kalabalık insan topluluklarını daha etkin bir şekilde ağırlıyor ve daha kalabalık bir hal alıyor.

 

Clifton ile birlikte Bristol şehir merkezi, eğlence hayatının nabzının attığı bölgelerden bazılarıdır. Bu bölgelerin hareketliliği yaz aylarında çok daha bariz bir şekilde artıyor. Ünlü sanatçıların ve dj’lerin de misafir edildiği kulüpleri de yine bu bölgelerde bulabiliyorsunuz. Şehirde ulaşım oldukça kolay ve bu yüzden havalimanı şehir merkezi ulaşımında da çok fazla sorun yaşamıyorsunuz. 

Bristol Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanından 8 dakikalık aralıklarla seferler düzenleye otobüsler, 7 Sterlin karşılığında sizleri şehir merkezine ulaştırıyor. Bilet fiyatları sezona göre değişiklik gösterebiliyor ve yine sefer sıklıkları da ziyaretçilere göre değişebiliyor.

Cardiff, Plymouth gibi noktalara da yine havalimanından hareket eden otobüsler aracılığı ile kolayca ulaşabiliyorsunuz. Yakın şehirlere ve merkez bölgelere ulaşım için konforlu olmasa da ucuz ulaşım aracı olarak yine otobüsler bir adım daha öne çıkıyor.

 

Taksi

Ortalama 30 dakikalık bir yolculuk sonrası taksilerle şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Taksiler nakit ödeme kabul ettikleri gibi kredi kartı ile ödeme de kabul ediyor. Gece tarifesi uygulaması burada da mevcuttur. Günün 24 saati taksi bulmak mümkün ve havalimanında çok sayıda araç olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Rent a Car firmalarının büyük bir kısmı Bristol havalimanında da aktif olarak hizmet veriyor. Firmalara ait ofisleri ziyaret ederek araç taleplerinizi iletebilirsiniz. Aile araçlarının yanı sıra kalabalık gruplar için özel olarak hazırlanmış geniş araçlar da mevcuttur.

 

Shuttle

Havalimanı bünyesinde hizmet veren servis araçlarına rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Bu işlemi online olarak yapabileceğiniz gibi firma iletişim numarası aracılığı ile de kolayca yapabilirsiniz. Servis araçları, havalimanı ve şehir merkezi arası mesafeyi çok daha hızlı ve çok daha ucuza kat ediyor.

 

Lüks Araçlar

Araç kiralama firmalarından bağımsız olarak hizmet veren firmalar, kendilerine ait ofislerinde sizleri misafir ediyor. Lüks araç kiralama isterseniz eğer bu firmaları tercih edebilirsiniz. Fiyatlar biraz daha yüksek ancak sunulan hizmet çok daha kaliteli ve araçlar da sıradan modellere göre daha konforludur. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder