Hızlı Erişim

En Ucuz Bristol Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bristol Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bristol Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Bristol Hakkında Genel Bilgiler

İngiltere’nin güneybatısında konumlanmış olan Bristol, Sanayi devrimine kadar olan süreçte İngiltere’nin en büyük şehirleri arasında üçüncü olarak kendine yer bulmuştur. Bulunduğu bölgenin ise en gelişmiş ve en büyük şehri olan Bristol, medya, turizm ve bankacılık konusunda büyük gelişmeler kaydetmiştir. Şehrin ekonomisi de genellikle bu alanlara dayanmaktadır.

 

Kalabalık bir nüfusa sahip olmasına rağmen çevre bölgelere daha sıkı bir toplum yapısı görmek de mümkündür. İnsanlar birbirine oldukça bağlı ve şehirde hakim olan kültür de oldukça güçlüdür. Etkinlikler ve festivaller halkı bir araya getiren önemli organizasyonlardan bazılarıdır ve bu tür organizasyonlar yerel halkın ilgisini de fazlasıyla çekmektedir. Massive Attack gibi önemli bir grubun da doğduğu şehir olarak bilinen Bristol, kültürel etkinliklere ve müziğe fazlasıyla önem veriyor.

 

Şehir, İngiltere’nin en eski yerleşim yerlerinden bir tanesidir ve bu anlamda tarihi dokusu ile de ziyaretçilerin ilgi odağı olmayı başarıyor. Kültürel zenginliklerin yanı sıra tarihi yapılar da ziyaret edilip görülmeye aday yapılardan bazılarıdır. Şehirde hareketli bir sosyal yaşam söz konusu ve havalar ısınmaya başladığında özellikle Gürcü mahalleleri kalabalık insan topluluklarını daha etkin bir şekilde ağırlıyor ve daha kalabalık bir hal alıyor.

 

Clifton ile birlikte Bristol şehir merkezi, eğlence hayatının nabzının attığı bölgelerden bazılarıdır. Bu bölgelerin hareketliliği yaz aylarında çok daha bariz bir şekilde artıyor. Ünlü sanatçıların ve dj’lerin de misafir edildiği kulüpleri de yine bu bölgelerde bulabiliyorsunuz. Şehirde ulaşım oldukça kolay ve bu yüzden havalimanı şehir merkezi ulaşımında da çok fazla sorun yaşamıyorsunuz. 

Bristol Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanından 8 dakikalık aralıklarla seferler düzenleye otobüsler, 7 Sterlin karşılığında sizleri şehir merkezine ulaştırıyor. Bilet fiyatları sezona göre değişiklik gösterebiliyor ve yine sefer sıklıkları da ziyaretçilere göre değişebiliyor.

Cardiff, Plymouth gibi noktalara da yine havalimanından hareket eden otobüsler aracılığı ile kolayca ulaşabiliyorsunuz. Yakın şehirlere ve merkez bölgelere ulaşım için konforlu olmasa da ucuz ulaşım aracı olarak yine otobüsler bir adım daha öne çıkıyor.

 

Taksi

Ortalama 30 dakikalık bir yolculuk sonrası taksilerle şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Taksiler nakit ödeme kabul ettikleri gibi kredi kartı ile ödeme de kabul ediyor. Gece tarifesi uygulaması burada da mevcuttur. Günün 24 saati taksi bulmak mümkün ve havalimanında çok sayıda araç olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Rent a Car firmalarının büyük bir kısmı Bristol havalimanında da aktif olarak hizmet veriyor. Firmalara ait ofisleri ziyaret ederek araç taleplerinizi iletebilirsiniz. Aile araçlarının yanı sıra kalabalık gruplar için özel olarak hazırlanmış geniş araçlar da mevcuttur.

 

Shuttle

Havalimanı bünyesinde hizmet veren servis araçlarına rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Bu işlemi online olarak yapabileceğiniz gibi firma iletişim numarası aracılığı ile de kolayca yapabilirsiniz. Servis araçları, havalimanı ve şehir merkezi arası mesafeyi çok daha hızlı ve çok daha ucuza kat ediyor.

 

Lüks Araçlar

Araç kiralama firmalarından bağımsız olarak hizmet veren firmalar, kendilerine ait ofislerinde sizleri misafir ediyor. Lüks araç kiralama isterseniz eğer bu firmaları tercih edebilirsiniz. Fiyatlar biraz daha yüksek ancak sunulan hizmet çok daha kaliteli ve araçlar da sıradan modellere göre daha konforludur. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder