Hızlı Erişim

En Ucuz Brisbane Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Brisbane Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Brisbane Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Brisbane Hakkında Genel Bilgiler

Queensland Eyaletine Başkentlik yapan Brsibane, Avustralya’nın en önemli ve en büyük şehirleri arasında yer alıyor ve bu anlamda listelerde kendine üçüncü sırada yer buluyor. Gold Coast’a yakın olması deniz turizminin bu bölgede de gelişmiş olmasındaki en önemli etkenlerden bir tanesidir. Yaz aylarında turist akınına uğrayan şehir, yaz turizminin de ülke için en önemli adreslerinden bir tanesi haline gelmiştir.

 

Sir Thomas tarafından yapılandırılan ve ekonomiye daha büyük katkı sağlaması adına bir liman kenti gibi düzenlenen Brsibane, bu konuda da önemli adımlar atmıştır. Okyanusya Kıtasında konumlanmış olan diğer şehirler ile kıyaslandığında daha merkezi ve daha güçlü bir şehir olduğu bariz bir şekilde sezilebiliyor. Kültür, eğitim ve turizm başkenti olarak da lanse edilen Brsibane, yine çevre bölgelere göre bu konuda biraz daha şanslı görünüyor.

 

Mimari yapıları, eğitim alanları, kültür merkezleri ve doğal parkları ile birlikte gelişim örneklerinin vücut bulduğu çok sayıda yapı da yine şehrin bünyesinde barınmaya devam ediyor. Sosyal hayatın getirdiği hareketlilik gece hayatına da olumlu anlamda yansıyor ve ziyaretçiler ile birlikte bu hareketlilik de belirgin bir şekilde artıyor. Barlar ve gece kulüpleri sabahın erken saatlerine kadar kapılarını aralıyor ve özgürce dans etmenize fırsat sunuyor.

 

Şehir içi ulaşımda olduğu gibi havalimanı şehir merkezi arası ulaşım da oldukça kolaydır. Aşağıda belirtilen alternatifleri kullanarak şehir merkezine kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Brisbane Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Sizleri şehir merkezine ulaştıracak olan otobüsler terminal bölgesinin çıkışında yer alıyor. Günün büyük bir kısmında bu otobüslere ulaşmak mümkündür. Şehir merkezinin yanı sıra şehrin önemli merkez noktalarına ulaşım da yine otobüsler aracılığı ile sağlanmaktadır.

 

Tren

Otobüs duraklarına yakın bir yerden hareket eden trenler, konforlu ve hızlı olmalarının yanı sıra ucuz olmaları nedeniyle de ziyaretçiler tarafından çok fazla tercih ediliyor. Trenler, otobüslere nazaran daha geniş bir güzergaha sahip ve şehir merkezi ile birlikte şehrin farklı noktalarına da gün boyu sefer düzenliyorlar.

 

Taksi

Dış hatlar terminalinin olduğu noktadan hareket eden taksiler genellikle bu bölgede bekliyor. Taksimetre uygulaması ile hizmet verdiklerini belirtmek gerekiyor bu yüzden taksi ücretleri ile ilgili net bir rakam vermek çok da mümkün değildir. Resmi taksiler hizmet veriyor ancak korsan taksiler de havalimanı çıkışında sizleri bekliyor olacaktır. Taksiye binmeden önce bagaj için ekstra ücret ödeyip ödemeyeceğinizi de sormanız sizlerin lehine olacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Brisbane havalimanında araç kiralamanız için hizmet veren çok sayıda firma karşınıza çıkacaktır. Uygun fiyatları sayesinde ziyaretçilerin en uğrak adreslerinden bir tanesi olan araç kiralama ofisleri, günün büyük bir kısmında aktif olarak hizmet vermeye devam ediyor. Kalabalık gruplar şeklinde havalimanına ayak basan ziyaretçiler için şoförlü araç temini de mevcuttur ve daha geniş araçlar da temin edilmektedir.

 

Shuttle

Terminal çıkışında shuttle hizmeti sunan araçlar bulunuyor ancak bu araçlar havalimanına değil otellere ve havayolu şirketlerine bağlı olarak hizmet veriyor. Seyahat edeceğiniz ya da konaklayacağınız firma ile bu konu hakkında bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz. Hizmet alacağınız firmanın shuttle hizmeti varsa eğer sizler de belli bir ücret ödeyerek araçları kullanabilirsiniz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder