Hızlı Erişim

En Ucuz Brighton Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Brighton Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Brighton Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Brighton Hakkında Genel Bilgiler

Manş Denizi kıyısında konumlanmış olan Brighton, İngiltere’nin güneydoğusunda yer alıyor. 19 yy. ile birlikte gelişmeye başlayan ve demiryolu ağlarının genişletilmesi ile hareketlilik kazanan şehir, önceleri bir balıkçı kasabası olarak da bilinmekteydi. Londra’nın denize uzanan kalbi olarak da lanse edilen şehir, modern yapısı, kendine has kültürel kimliği ve misafirperver insanları ile İngiltere için olduğu gibi dünya coğrafyası için de büyük önem taşıyor. Öğrencilerin de çok fazla tercih ettiği eğitim şehirlerinden bir tanesidir. Özellikle öğrencilerin bulunduğu dönemde sokaklar çok daha kalabalık ve çok daha renkli bir hal alıyor.

 

Sussex Bira Festivali, Mart Ayının en ilgi çekici etkinliklerinden bir tanesidir. Çok sayıda turistin de bu festivale katılım sağlaması ile birlikte şehir çok daha renkli bir hal alıyor. Coşkulu ve eğlenceli festivaller şehrin kimliğini de bir nebze olsun ortaya koyuyor ve bu şehri daha fazla tercih edilir hale getiriyor. Hareketli sosyal yaşantısına hareketli gece hayatı da damga vuruyor. Kemptown, bu anlamda oldukça hareketli bir bölge ve özellikle Lgbt bireylerine hitap eden eğlence merkezlerinin de burada olması gece hayatına daha farklı bir bakış açısı kazandırıyor. İnsanlar özgür ve çağdaş düşünce yapısı ile sabahlara kadar rahatça eğlenebiliyor ve burada başınıza kötü bir şey gelme ihtimali da oldukça azdır.

 

Şehir, gelişmişlik örneğini ulaşım ağı olarak da gösteriyor ve şehir içi ulaşımı oldukça kolay bir hal alıyor. Havalimanı şehir merkezi ulaşımında ise çok fazla alternatif mevcut değil. Aşağıdaki alternatifleri tercih ederek şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. 

Brighton Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Tren

Havalimanındaki tren istasyonuna ulaşmak isterseniz eğer Güney terminalini ziyaret etmeniz gerekiyor. Terminalin hemen yanında yer alan istasyondan gün içerisinde çok sayıda tren hareket ediyor ve şehir merkezi ile birlikte güzergah dahilindeki farklı noktalara da ulaşım mevcut hale geliyor. Gatwick Express hattını kullanan trenleri tercih ederek şehir merkezine kısa sürede ve konforlu bir şekilde seyahat edebiliyorsunuz.

Yarım saatlik bir seyahat sizleri bekliyor. Trenler ilk seferini saat 06:45’de düzenliyor, son sefer ise 22:00’da gerçekleşiyor. Tek yön bilet fiyatı için 20 Sterlin ödemeniz gerekiyor ancak şehir içi ulaşımında da trenleri tercih edecekseniz çoklu bilet satın alarak rakamı da daha uygun hale getirebilirsiniz.

 

Taksi

Havalimanı terminal bölgesinde resmi olarak hizmet veren taksilerin yanı sıra korsan taksiler de hizmet veriyor. Korsan taksilere ödeyeceğiniz rakam çok daha fazla ve araçların güvenli olmadığı belirtiliyor. Resmi taksileri tercih etmeniz sizlerin lehine olacaktır ve bu taksilere günün her saati kolayca ulaşabiliyorsunuz. Bagaj ücreti hakkında net bir bilgi yok bu yüzden taksiye binmeden önce şoförlerden bilgi almanız da çok daha doğru olacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Dünya çapında hizmet veren popüler rent a car firmaları, Brighton havalimanında da hizmet vermeye devam ediyor. 8’den fazla araç kiralama firmasının olduğu söyleniyor ve firmaların büyük bir kısmı gece yarısı da hizmet veriyor. Gruplar için daha büyük ve geniş araç temini hizmeti de mevcuttur. Firmaların web sitesini kullanarak da araç kiralama taleplerinizi online olarak kolay ve daha kısa sürede iletebiliyor, hizmet alabiliyorsunuz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder