En Ucuz Brezilya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Brezilya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Brasilia

Para Birimi

seyehat zamanı Brezilya Reali

Brezilya Şehirleri

Brezilya Hakkında Genel Bilgiler

 

Amerika Kıtası’nda, Abd’den sonra nüfus olarak en kalabalık ülkelerden bir tanesi olan Brezilya’nın Başkenti Brasilia, resmi dili Portekizce ve para birimi de Brezilya Reali’dir. Amazon ve Atlantik Ormanı, eşsiz bir ekosisteme sahip olduğu ve çok sayıda canlı türüne ev sahipliği yaptığı için ülkenin de en önemli alanlarından bazılarıdır. Bitki ve hayvan türü çeşitliliğinin en fazla olduğu ülkelerden bir tanesidir ve bu sayı 4.000.000 gibi dudak uçuklatıcı bir rakam olarak karşımıza çıkıyor. Latin Amerika’nın en güçlü ekonomisine sahip olan Brezilya2nın dünya sıralamasında ise sekizinci olduğunu görebiliyoruz. Her geçen gün bu anlamda biraz daha gelişen ve büyüyen ülke, doğal zenginlikleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Yakın zamanda bu sıralamada beşinciliğe kadar yükselmesi planlanan Brezilya, yer altı ve yer üstü zenginliklerini kendi bünyesinde en iyi şekilde koruyarak üretimi de güçlü hale getirmeyi başarıyor. Çok sayıda millete ve ırka ev sahipliği yapan Brezilya’da farklı etnik kökenlere rastlamanız mümkün ve bu insanların bir arada mutlu bir şekilde yaşaması da sosyal hayatı daha güçlü hale getiren etkenlerden bir tanesidir. Renkli ve eğlenceli festivallere ev sahipliği yapan ülke, özellikle samba ile adını duyurmayı başarmıştır. Festivaller, Brezilya’nın en önemli eğlencelerinden bir tanesidir ve her yıl düzenlenen belli başlı festivaller ile birlikte nüfusunu ikiye katlamayı da başarıyor. Bu anlamda turizmden de yüksek ölçüde gelir elde ettiği aşikar.

Rio Karnavalı en önemli festivallerden bir tanesidir ve dünyanın dört bir tarafından gelen özel dansçılar ile birlikte sokaklarda muhteşem görüntüler de sizleri bekliyor olacaktır. Karnaval alanına 100.000’den fazla izleyicinin geldiği ve yine yüzlerce yarışmacının da dans etmek için başvuruda bulunduğu biliniyor. Samba okullarının da desteği ile gerçek bir dans şöleni sizleri bekliyor olacaktır. Sao Paolo Moda Haftası da yine ülkenin en çok takip edilen etkinliklerinden bir tanesidir ve yine çok sayıda ziyaretçiye de ev sahipliği yapmaktadır.

Brezilya seyahati öncesi vize süreci ile ilgili bilgiler de aşağıdaki gibidir.

 

Brezilya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

 

Ülkeler arası iletişim ve etkileşimi daha güçlü hale getirmek adına imzalanan antlaşma ile birlikte 2004’ten yılından bu yana Brezilya ve Türkiye arası vize uygulaması kaldırılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz eğer 90 günlük seyahatleriniz için vize almak zorunda değilsiniz ancak bu sürenin dışında ülkede daha fazla kalacak olduğunuz takdirde vize başvurularınızı yapmanız gerekiyor.

Başvurularınızı Ankara’da bulunan Büyükelçilik’ten yapabilirsiniz. Vize başvurularınızda pasaportlarınız önemli bir yere sahip ve 10 yıldan eski pasaportlar ile başvuru yapamayacağınızı ya da bu pasaportların geçerli olmayacağını da bilmeniz gerekiyor. Seyahat sağlık sigortası da iletmeniz gereken evraklar arasında yer almalıdır ve bunun yanı sıra seyahatiniz boyunca da bu belgenin yanınızda olması gerekiyor.

Ticari vizeleriniz için de yine aynı antlaşma geçerlidir ve eğer 90 günlük süre sizler için yeterli ise ekstra vize başvurusunda bulunmanız gerekmiyor ancak 90 günü aşma durumunuz varsa ticari vize adı altında başvurularınızı yapmak ve vizelerinizi almak zorundasınız. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz eğer kurumsal web sitelerini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Talep edilecek evraklar, alacağınız vizelere göre değişiklik gösteriyor. Bu evrakları da yine ilgili site üzerinden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yetkililer, Sao Paulo ve Rio’ya seyahat edecek vatandaşlarımızı da uyarıyor. Bu bölgede hırsızlık ve gasp gibi olaylar çok fazla yaşanıyor ve bu tür olumsuzluklar sonucunda doğacak mağduriyet için Başkonsolosluk ve Elçiliklerin numaralarını yanınızda bulundurmanızı tavsiye ediyorlar.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder