Hızlı Erişim

En Ucuz Brest Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Brest Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Brest Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Brest Hakkında Genel Bilgiler

Polonya sınırında konumlanmış olan Brest şehri, tarih boyunca çok sayıda saldırıya uğramış ve yıpratılmıştır. Şehrin bünyesinde yer alan kale, Sovyetler Birliği tarafından Kahraman Kalesi unvanına da uygun görülmüştür. 1941 yılın da Nazilerin hakim olduğu şehir, savaştan sonra Sovyetler’e dahil olarak yeni bir yapılanma içerisine girmiştir. 1991 yılında ise Beyaz Rusya hakimiyetine giren ve günümüzdeki haline ulaşan Brest, tarihin arka odasını da ziyaretçileri ile buluşturmaya devam ediyor.

 

Brest Kalesi bu anlamda şehrin en önemli yapılarından bir tanesi olmayı başarıyor ve her yıl binlerce turiste de ev sahipliği yapıyor. Şehir, tarihinin yanı sıra kültürel dokusu ve festivalleri ile de oldukça etkileyici ve hareketli bir şehir. Özellikle Ocak Ayıdan düzenlenen klasik müzik festivali, dünyanın dört bir yanından çok sayıda ziyaretçinin ilgi gösterdiği festivallerden bir tanesidir. Çağdaş ve modern yapısını festivaller ile harmanlayan şehir, sosyal hayatın hareketliliği ile de farklı bir duruş sergiliyor.

 

Özel şovlara ev sahipliği yapan gece kulüpleri ve canlı müzik ile daha hareketli hale gelen barlar, gece hayatına yön veren mekanlar arasında yer alıyor. Oturmuş bir eğlence kültürüne sahip olan Brest, uyumayan şehirlerden bir tanesidir. Şehirde ulaşım oldukça kolay ve çok sayıda alternatif ulaşım aracı ile birlikte bu güzel şehri tümüyle keşfedebiliyorsunuz. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için ise aşağıdaki alternatifleri kullanabilirsiniz. 

Brest Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Bibus şirketine ait otobüsler, transfer aracı olarak da tercih ediliyor. Bu otobüsleri kullanarak tramvay istasyonuna ulaşabiliyor ve aktarmalı bir şekilde şehir merkezine seyahat edebiliyorsunuz. Çok sayıda sefer ile birlikte günün büyük bir kısmında bu otobüslere ulaşmak da mümkün hale geliyor. 15 dakika gibi kısa bir sürede istasyona ulaşabilirsiniz ve buradan şehir merkezine ya da şehrin farklı noktalarına giden tramvayları da tercih edebilirsiniz.

 

Tramvay

Tramvay hattı, şehri çevreleyen geniş bir ulaşım ağını da beraberinde getiriyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşım hizmeti sunan ana tramvay hattı mevcut değil ancak havalimanı otobüsleri ile birlikte tramvay istasyonuna vardıktan sonra Porte de Poluzané yönüne hareket eden A hattını kullanarak şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Tramvaylar, şehir içi ulaşımın da en önemli alternatiflerinden bir tanesidir. Tek yön bilet satın alabileceğiniz gibi haftalık ya da günlük kullanım için bilet tercihi de yapabiliyorsunuz.

 

Taksi

Taksiler, havalimanı ana terminal girişinde sizleri bekliyor olacaktır. Geniş bir araç filosu söz konusu ve daha da önemlisi taksiler günün her saati hizmet veriyor. Bagaj için ekstra ödeme talep etmedikleri söyleniyor ancak gece yarısı taksi tercih edecek olan yolcular gece tarifesine göre ödeme yapmak durumundadır. Fiyat bilgisi için havalimanına ait kurumsal web sitesinde yer alan taksi firmalarının iletişim numaralarını kullanarak ilgili personelden daha fazla yardım alabilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Rent a Car firmaları, havalimanında kendilerine ayrılan bölümde sizleri bekliyor olacaktır. Ofisler, günün büyük bir bölümünde açık ve ziyaretçilere hizmet vermeye devam ediyor. Kalabalık gruplar için de geniş araç hizmeti mevcuttur. Dilerseniz size eşlik etmesi adına şoförlü araç tercihi de yapabilirsiniz ancak bu araçlar için ödeyeceğiniz tutar çok daha fazla olacaktır. 

Brest Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder