Hızlı Erişim

En Ucuz Bremen Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bremen Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bremen Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Bremen Hakkında Genel Bilgiler

Bremen eyaletinin Başkenti olan Bremen, Almanya için büyük önem arz eden şehirlerden bir tanesidir ve bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de güçlü bir liman kenti konumunda olmasıdır. 8. yy’dan bu yana yerleşimin devam ettiği köklü şehirlerden bir tanesidir. Modern bir yapıya sahip olan Bremen, gelişmiş mimarisi ile de yalnızca Almanya için değil, dünya coğrafyası için de büyük önem taşımaktadır.

 

Rönesans Avrupa’sına ait çok sayıda mimari yapıya da ev sahipliği yapan şehir, tarihi dokusu ile de büyüleyici bir atmosferi sizinle buluşturmaya devam ediyor. Şehrin en önemli ve en ilgi çekici bölgesi ise Eski Şehir olarak bilinen Altstadt’dır. Her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan bölge, mimari açıdan oldukça zengin ve kültürel bir kimliğe sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 

Viertel ve Schachte bölgeleri ise gece hayatının nabzını tutan bölgeler olarak biliniyor. Bu noktalarda çok sayıda bar ve gece kulübü de dikkat çekiyor. Sabahın erken saatlerine kadar devam eden eğlence, alkolün ucuz olması nedeniyle de büyük bir hareketlilik kazanıyor. Barlarda ve özellikle publarda, Almanya’nın kendi üretimi olan yerel biraları da çok ucuza satın alabiliyorsunuz.

 

Yerleşim planının sağladığı avantaj sayesinde güçlü bir ulaşım ağına sahip olan Bremen’i, çok sayıda alternatif ulaşım aracını tercih ederek sorunsuz bir şekilde gezebiliyorsunuz ve bu araçlar sayesinde şehri keşfetmek de mümkündür. Havalimanı sonrası şehir merkezine nasıl ulaşabileceğiniz de aşağıdaki gibidir. 

Bremen Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Tramvay

Yılda 5 milyon yolcuyu taşıyan ve her geçen yıl kendi rekorunu kıran tramvay hatları, şehri büyük ölçüde çevrelemiş durumda ve havalimanından geçen bir hat da mevcuttur. Havalimanından hareket eden 6 numaralı tramvayı kullanarak şehir merkezindeki tren istasyonuna 10 dakika gibi kısa bir sürede erişim sağlayabiliyorsunuz. Am Brill durağında inerek 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan tarihi bölgeye de gidebilirsiniz. Bremerhaven’e ulaşmak isterseniz tren garından sonra aktarma yapmanız gerekiyor ve yaklaşık 1 saat gibi bir sürede kıyı kesimine de ulaşabiliyorsunuz.

 

Taksi

Terminal çıkışında sizleri bekleyen taksiler, uygun fiyatları nedeniyle ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen alternatiflerden bir tanesi haline gelmiş durumda. Günün her saati taksi bulabiliyorsunuz ancak gece tarifesi konusunda detaylı bir bilgi yer almıyor. Şehir merkezine ve şehrin önemli noktalarına daha hızlı ve daha konforlu bir şekilde seyahat etmek adına sizler de bu alternatifi tercih edebilirsiniz.

 

Bisiklet

Bremen şehir merkezinde olduğu gibi havalimanında da bisiklet kiralayabileceğiniz firmalar mevcuttur. Şehir içinde özellikle kısa süreli seyahatlerde çok fazla kullanılan bisikletleri dilerseniz havalimanından da kiralayabilirsiniz. Havalimanı, şehir merkezine 3.5 km gibi bir mesafede olduğu için bisiklet de popüler ulaşım araçları arasında yerini alıyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Yerli ve yabancı 5’ten fazla araç kiralama firması sizleri karşılıyor. Firmalara ait ofisleri ziyaret ederek hem daha detaylı bilgi alabilir hem de dilerseniz araç kiralayabilirsiniz. Vakit kaybı yaşamamak adına firmaların online rezervasyon hizmetini de tercih ederek işlemlerinizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Servis Araçları

Havalimanına ait bir servis hizmeti bulunmuyor ancak konaklama ve seyahat firmalarına ait özel servis hizmeti mevcuttur. Fiyatlarının uygun olması ve erken rezervasyon ayrıcalığı sunuyor olması da bu araçları daha popüler hale getiriyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder