Hızlı Erişim

En Ucuz Bratislava Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bratislava Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bratislava Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Bratislava Hakkında Genel Bilgiler

Tarihi boyunca çok sayıda saldırıya uğrayan ve bu saldırılar nedeniyle belli dönemlerde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Bratislava, kültürel ve tarihsel anlamda bu medeniyetlerin etkisinde kalmıştır. Şu anki kozmopolit yapısının asıl nedeni de bir dönem gerçekleşmiş olan saldırılardır. Şehir oldukça küçük ve şehri ziyaret edenlerin en uğrak noktalarından bir tanesi tarihsel kimliğini ön plana çıkartan Eski Şehir bölgesidir. Zamanda yolculuk yapmak için en uygun adreslerden bir tanesi olan Eski Şehir, her yıl binlerce turisti misafir etmeye devam ediyor.

 

Slovakya için büyük önem taşıyan Bratislava, tarihinin yanı sıra kültürel yapısı ile de fark yaratıyor. Sokaklarında bile tarih kokan bu şehir, küçük ve sevimli bir karaktere sahiptir. Devin Kalesi ve Bratislava Kalesi, ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelen kalelerden bazılarıdır. St. Martin Katedrali de yine ziyaretçi çeken yapılar arasında gösteriliyor.

 

Korzo Bölgesi, sosyal ve gece hayatının hareketli olduğu önemli bir noktadır. Yerli halkın yanı sıra dönem dönem şehri ziyaret eden turistler de eğlenmek için burayı seçiyor. Sokakları her daim kalabalıktır ve daha da önemlisi bu bölgede çok sayıda kulüp ve bar mevcuttur. Sabaha kadar eğlenebileceğiniz ve kapılarını her daim açık tutan mekanlara da bu bölgede rastlayabilirsiniz.

 

Şehirde ulaşım konusunda çok fazla sıkıntı yaşamazsınız ve havalimanından şehir merkezine ulaşmak için de aşağıdaki alternatifleri tercih edebilirsiniz. 

Bratislava Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Terminal yakınlarından hareket eden 61 numaralı otobüsü kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bu otobüsün sahip olduğu güzergah, tren istasyonuna ulaşımı da mümkün hale getiriyor ve aktarmalı yolculuğu tercih edenlerin de listelerinde yer alıyor. Gece yarısı havalimanına ayak bastığınızda gece seferleri düzenleyen ve aynı yönde hareket eden N61 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.

Gün içerisinde 70’ten fazla otobüs sefer düzenliyor ve gece yarısı olduğun da bu otobüslerin sayısı 17’ye düşüyor.

 

Tramvay

Havalimanı ve şehir merkezi arasını bağlayan ana tramvay hattı mevcut değildir. Terminalden hareket eden otobüsleri kullanarak tramvay istasyonuna ulaşabilir ve bu istasyon üzerinden tramvay tercihinde bulunabilirsiniz. Tramvaylar, özellikle şehir içi ulaşımda çok daha fazla tercih edilen popüler ulaşım araçlarından bir tanesidir.

 

Troleybüs

Tramvaylarda olduğu gibi troleybüs hattına ulaşmak için de yine 61 numaralı otobüsleri tercih etmeniz gerekiyor. Troleybüs istasyonunda ineceğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Troleybüsler de yine şehir içi ulaşımda önemli bir yere sahiptir.

 

Taksi

Gayri resmi olarak hizmet veren siyah taksileri tercih etmemeniz tavsiye ediliyor. Özellikle turistlere iki katı fiyat verebiliyorlar. Resmi olarak hizmet veren ve havalimanında gün boyu aktif olarak yer alan taksileri tercih ederek hesaplı bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Havalimanında taksi çağırabilmeniz için telefonlar ve iletişim numaraları bulunuyor. Telefonla taksi talebinde bulunabiliyorsunuz ve bagaj için ekstra ödeme de yapmıyorsunuz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Rent a Car firmaların ait ofisler, havalimanında konumlanmış durumdadır. İlgili personelden araçlar hakkında bilgi alabilir ve fiyatları öğrenebilirsiniz. Şoförlü araç hizmetinden bahsedilmiyor ancak dilerseniz firmaların kurumsal web sitelerine göz atarak konu ile ilgili daha net bilgi almanız da mümkün olacaktır. Yerli ve yabancı birçok araç kiralama firmasının hizmet verdiğini de belirtmek gerekiyor.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder