Hızlı Erişim

En Ucuz Braga Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Braga Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Braga Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Alternatif Şehirler

Braga Hakkında Genel Bilgiler

Portekiz’in Kuzeybatısında konumlanmış olan Braga, ülkenin en önemli şehirlerinden bir tanesidir. Bracari Keltler tarafından kurulduğu düşünülen Braga, aynı zamanda ülkenin en eski şehirlerinden bir tanesi olarak da karşımıza çıkıyor. 12. yy’dan bu yana Roma hakimiyeti ile birlikte inanç merkezi olarak da lanse edilen Braga, bu anlamda çok sayıda önemli yapıyı da bünyesinde barındırmaktadır. Bom Jesus isimli kilise, şehir ile birlikte ülkenin de en önemli kiliselerinden bir tanesi olarak kabul ediliyor. Bu kilise her yıl binlerce turist ve inanç sahibi kimseye de kapılarını açıyor.

 

Turizm şehri olmaya yaklaşan ancak ekonomik kaynak olarak ticareti daha güçlü hale getiren şehir, ülkenin bu anlamda da en zengin şehirlerinden bir tanesi olarak listelerde yer almaktadır. Mimari anlamında büyük gelişme gösteren şehirde sosyal hayat da etkileyici bir seviyeye ulaşmış durumda. Sıcakkanlı ve samimi yerel halkın yanı sıra kültürüne bağlık ve bir kimlik sahibi kalabalık insan topluluğu da bu şehirde sizleri bekliyor olacaktır.

 

Şehir, sosyal hayat ile birlikte gece hayatına da büyük önem veriyor ve eğlencenin merkezi olarak da Braga şehir merkezindeki mekanlar gösteriliyor. Yerel yeşil şarap olarak bilinen özel bir içki türü de mekanların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebileceğiniz çok sayıda mekan da haftanın her günü kapılarını aralamaya devam ediyor.

 

Şehirde ulaşımı sağlayan en önemli alternatif otobüslerdir. Gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan şehre adım atmak için Porto havalimanını kullanabilirsiniz. Porto’ya 11 km mesafede bulunan en yakın havalimanından şehir merkezine nasıl ulaşabileceğiniz de aşağıdaki gibidir. 

Porto Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Otobüs

Sizleri Braga’ya ulaştıracak otobüslere ulaşmak için öncelikle Porto şehir merkezinde bulunan garaja gitmeniz gerekiyor. Havalimanından hareket eden otobüsler sizleri kısa sürede garaja götürecektir. Buradan hareket eden ‘’Braga’’ aktarma otobüslerini kullanarak Braga şehir merkezine kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Otobüslerin bilet fiyatı da oldukça uygundur.

 

Metro

Havalimanından hareket eden 11 numaralı mor hat metrosuna binerek Porto şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Şehir merkezine ulaştıktan sonra tren ya da otobüsleri kullanarak Braga merkeze seyahat edebilirsiniz. Braga’ya seyahat edecek ziyaretçilerin en çok tercih ettiği alternatiflerden bir tanesi olduğunu da belirtmek gerekiyor. Hızlı ve konforlu olması da bunu mümkün hale getiriyor.

 

Tren

Havalimanından geçen bir tren hattı bulunmuyor ancak sizleri tren istasyonuna ulaştıracak olan aktarma araçlarını tercih ederek tren istasyonuna varabilirsiniz. Buradan Porto merkeze ulaşarak Braga için harekete geçmeniz de mümkündür.

 

Taksi

Taksiler, havalimanı terminal binası önünde sizleri bekliyor. Taksileri kullanarak direkt Braga şehir merkezine gitmek bir hayli masraflı olacaktır, bu yüzden bir aktarma aracı olarak tercih etmeniz çok daha makul fiyatları beraberinde getirecektir.

 

Diğer Alternatifler

Transfer Araçları

Porto ve Braga arasındaki mesafenin az olması nedeniyle transfer araçları bu iki şehir arasındaki ulaşımı sağlamak adına hizmet veriyor. Havalimanı web sitesinde yer alan iletişim numarasından yetkili personele ulaşarak transfer araçları hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Şoförlü ve şoförsüz araç kiralama hizmeti sunan çok sayıda firma, ofislerinde sizleri bekliyor olacaktır. Zaman kaybı yaşamamak adına firmalar ait web sitelerini de kullanabilirsiniz. Firmaların büyük bir kısmı online rezervasyon hizmeti de sunmaktadır. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder