Hızlı Erişim

En Ucuz Bournemouth Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bournemouth Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bournemouth Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Bournemouth Hakkında Genel Bilgiler

19. yy’a dayanan etkileyici mimarisi ile İngiltere’nin en önemli şehirlerinden bir tanesi olmayı başaran Bournemouth, öğrenci şehri olarak da biliniyor. Eğitim ve kültürel çalışmalara büyük ölçüde önem veren ve bu anlamda önemli adımlar atan şehir, kumsalları ve eğlence merkezleri ile de dikkat çekici bir görüntüye sahiptir. 79 ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapan şehir, üniversiteleri ile gerçek bir eğitim şehri olduğunu da kanıtlıyor. Özellikle öğrencilerin bulunduğu dönemlerde sosyal haya ve gece hayatı çok daha hareketli bir hal alıyor.

 

100’den fazla festivale de ev sahipliği yapan şehir, özellikle festivallerin düzenlendiği dönemlerde çok daha kalabalık bir hal alıyor. bu dönemlerde eğlencenin merkezi haline gelen Bournemouth, farklı eğlence anlayışı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Ocenarium, ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken adresler arasında gösteriliyor. Yüzlerce balığa ev sahipliği yapan bu devasa akvaryum, çocuklu ailelerin de tercih edebileceği ilgi çekici bir yapıdır.

 

7 mil uzunluğa sahip olan ve altın kumsal olarak bilinen kumsalı ile yaz tatili için de en uygun şehirlerden bir tanesidir. Öğrencilerin yoğun olması nedeniyle konaklama imkanları çok fazladır ve her geçen yıl artan turist sayısı da bu anlamda çok sayıda alternatifi karşınıza çıkartıyor. Yine öğrencilerin büyük katkıda bulunduğu gece hayatı da bu şehirde çok daha farklı bir kimliğe sahip! Sabah 6’ya kadar açık mekanlar, yaz aylarında eğlencenin merkezi olmayı başarıyor. Alkolün ucuz ve bol tüketilir olması da eğlencenin dozunu arttıran detaylardan bazılarıdır.

 

Şehirde ulaşım için tercih edebileceğiniz çok sayıda alternatif var ve havalimanından şehir merkezine ulaşım için de bu alternatifler karşınıza çıkıyor. 

Bournemouth Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Yellow Bus firması bünyesinde hizmet veren A1 numaralı otobüs, sabahın erken saatlerinde ilk seferini düzenliyor ve akşam 20:30’da son seferini gerçekleştiriyor. Bu otobüssü tercih ederek şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Otobüsleri şehir içinde de kullanmayı tercih edecekseniz eğer tek gidiş bileti satın almak yerine haftalık bilet satın alarak daha uygun fiyata bilet sahibi olabilir ve kullanım sayısını da arttırabilirsiniz.

 

Taksi

‘’PRC Streamline’’ firmasının taksi hizmeti mevcuttur. 8 kişilik araçlara kadar alternatif hizmetler sunan firmanın, ödeme konusunda da önemli bir uygulaması söz konusudur. Ön ödemeli sistem sayesinde ödeyeceğiniz tutardan daha fazlasını ödeme gibi bir durum karşınıza çıkmıyor ve taksiye bindiğinizde gideceğiniz noktayı söyledikten sonra fiyat bilgisi ve bir kağıt veriliyor. Bu kağıtta ödeyeceğiniz tutar yer alıyor ve bu sayede taksiciler yolculardan daha fazla para talebinde bulunamıyor.

Geniş araç filosu ile havalimanına adım atan yolcuların seyahat talebine kusursuz bir şekilde yanıt veren firma, uygun fiyatları ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Günün her saati taksi hizmeti mevcut ve dilerseniz sizler de bu alternatifi tercih edebilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında tek bir araç kiramla firmasının yer aldığı belirtiliyor. Firma, geniş araç filosu ile beklentilerinize hızlı ve kusursuz bir şekilde yanıt veriyor. Trafik bu şehirde soldan aktığı için şoförlü araç kiralamak çok daha doğru bir tercih olacaktır. Deneyimli şoförleri ile birlikte haftanın her günü hizmet veren firmayı sizler de havalimanındaki ofislerinde ziyaret edebilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder