Hızlı Erişim

En Ucuz Boston Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Boston Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Boston Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Boston Hakkında Genel Bilgiler

Massachusetts’in en kalabalık şehri ve aynı zamanda Başkenti olan Boston, kültürel ve ekonomik anlamda büyük önem taşıyor ve bu anlamda da gelişmiş şehirlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletlerinin en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi olarak da önem taşıyan Boston, devrim ve Boston Katliamı gibi üzücü olaylara da ev sahipliği yapmış bir şehirdir. Tüm bu iç savaş ve benzeri yıkımlara rağmen gelişimini sürdürmüş ve günümüzdeki modern kimliğine de kısa sürede kavuşmayı başarmıştır.

 

Şehirdeki üniversite sayısı oldukça fazla ve bu bağlamda eğitim alanında da önde gelen şehirlerden bir tanesi haline gelmiştir. Eğitimin yanı sıra teknoloji ve mühendislik konularında da büyük başarılar elde eden şehir, eğitime verdiği değer ve önem ile de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Hayır severlik bu şehirde bir kültür haline gelmiş durumda ve yapılan araştırmalar da Amerika Birleşik Devletlerinin en hayır sever şehri olarak Boston’ı ortaya koymuştur. Güçlü yatırım projeleri ve etkinlikleri ile bu kültürü daha güçlü hale getirmek ve yaymak adına da şehir sakinleri ellerinden geleni yapıyor.

 

Özgürlük Yolu ve Boston Güzel Sanatlar Müzesi, her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor ve şehrin kültürel anlamdaki gelişmişliğine de önemli katkıda bulunuyor. Cmabridge ve Chinatown, gece kulüplerinin yoğun olduğu bölgelerden bazılarıdır. Şehrin, öğrenci şehri olması da eğlence kültürüne büyük ölçüde yansımıştır. Öğrencilerin nüfus olarak fazla olduğu dönemlerde gece hayatı çok daha hareketli bir hal almaktadır.

 

Gelişmiş şehirlerden bir tanesi olan Boston’da ulaşım da oldukça kolaydır. Havalimanı şehir merkezi ulaşımı ise aşağıdaki alternatifler sayesinde mümkündür. 

Boston Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanı zemin katında sizleri bekleyen otobüsler, şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz alternatiflerden bir tanesidir. Silver Line 1 otobüsü, 8 dakikada bir yeni sefer düzenliyor ve şehir merkezi ile birlikte metro hattına aktarma için de tercih ediliyor.

C terminalinden hareket eden 449 ve 459 numaralı otobüsleri de tercih ederek Summer St. Durağına ulaşabilir ve bu durak üzerinden şehir merkezine yürüyebilirsiniz.

 

Raylı Sistem

Havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlayan ana metro hattı bulunmuyor ancak havalimanı otobüsleri metro istasyonuna ulaşım sağlıyor ve bu şekilde aktarmalı olarak şehir merkezi seyahatlerinizi tamamlayabiliyorsunuz. Havalimanından hareket eden otobüsler ana metro hattına ulaşmanızı sağlıyor. Metro güzergahı oldukça geniş ve şehir merkezinin yanı sıra şehrin önemli noktalarına da bu alternatif ile ulaşabilirsiniz. 

 

Feribot

Logan Wharf İskelesinden hareket eden feribotlara binerek şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. İskeleye ulaşmak için havalimanı otobüslerini kullanabilir ya da yürüyerek 10 dakika gibi kısa bir sürede iskeleye ulaşabilirsiniz. Feribot bilet fiyatlarının uygun olduğu belirtiliyor ve günün büyük bir kısmı hizmet verdiklerini de söyleyebiliriz.

 

Taksi

Tüm terminallerin çıkışında taksiler mevcuttur. Taksi ücretlerinin uygun olması ve mesafeyi daha kısa sürede kat etmenize yardımcı oluyor olması da bu alternatifi popüler hale getiren unsurlardan bir tanesidir. Günün her saati taksi bulmak da mümkündür.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Firmalara ait ofisler, havalimanı terminallerinde aktif olarak gün boyu hizmet veriyor. Araç kiralama işlemlerini dilerseniz online olarak da yapabiliyorsunuz ve bu detay sizlere daha fazla zaman kazandıracaktır. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder