Hızlı Erişim

En Ucuz Bordo Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bordo Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bordo Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Bordo Hakkında Genel Bilgiler

Şirin bir liman kenti olarak bilinen Bordo, son dönemde inanılmaz bir gelişme kaydetmiş ve mimari restorasyonların yanı sıra bulvarların trafiğe kapatılması ile birlikte daha turistik ve daha sosyal bir şehir haline dönüşmüştür. Son dönemdeki bu gelişme turizmin hareketliliğine de neden olmuş ve şehri ekonomik anlamda da yüceltmiştir. Unesco dünya mirası listesinde de kendine yer bulan şehir, uyuyan şehir unvanını bir kenara atıp kendini gelişime adamıştır. Paris ile birlikte bünyesinde barındırdığı tarihi eserleri en iyi şekilde korumayı başaran ikinci şehir olarak bilinir ve tarihi mimari de bu şehirde kusursuz bir şekilde karşımıza çıkıyor.

 

Şehirde öğrenci nüfusu her geçen yıl biraz daha artıyor ve Fransa’nın öğrenci şehri olarak da bilinen Bordo, eğitim seviyesi bakımından da farklı bir yere sahiptir. Kültürel ve sanatsal zenginliklerin yanı sıra kendine has duruşu ile de fark yaratan özel bir şehir olduğunu belirtmek gerekiyor. Tarihin ve Sanatın Şehri olarak lanse edilen Bordo, çok sayıda tarihi esere ev sahipliği yapılıyor ve bu tarihi eserlerin büyük bir kısmı da an itibarıyla restorasyon çalışmasına tabi tutuluyor.

 

Şehir, gece hayatı konusunda da ziyaretçilere inanılmaz bir misafirperverlik sergiliyor. La Victoire ve Quais bölgeleri sabaha kadar hareketli bölgelerden bazılarıdır. Bu bölgedeki mekanlar rakamsal olarak sizleri zorlayabilir ancak eğlencenin kalbi de bu adreslerde atıyor. Bordo, bünyesinde aktif olarak hizmet veren iki adet havalimanına da ev sahipliği yapıyor ve bu limanlardan şehir merkezine nasıl ulaşacağınız da aşağıdaki gibidir. 

Saint Jean Railway Station Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanı çıkışında yer alan 1 numaralı otobüs, sizleri şehir merkezine ulaştıracak olan otobüstür. Merkeze ulaşma süreniz ise ortalama 550 dakika olarak karşınıza çıkıyor. B holünde bulunan bilet gişelerini kullanarak biletlerinizi temin edebiliyorsunuz.

 

Jet Bus

Servis hizmeti olarak da bilinen bir otobüs türüdür. Bilet fiyatları otobüslerden çok daha pahalıdır ancak 20 dakika gibi kısa bir sürede sizleri şehir merkezine ulaştırıyorlar ve bu yüzden daha fazla tercih edildiklerini de belirtmek gerekiyor. Tek yön için 7.20 Euro ödemeniz gerekiyor.

 

Taksi

9 farklı taksi firmasının limanda hizmet verdiğini belirtmekte fayda var. Kalabalık bir taksi ordusu sizleri bekliyor olacaktır ve fiyatlar da ortalama olarak birbirine yakındır.

 

Motosiklet Taksi

Bordo havalimanının en ilgi çekici ulaşım alternatiflerinden bir tanesidir. Fiyatları biraz pahalı ancak keyifli bir tercih olduğu için ziyaretçilerin de ilgisini fazlasıyla çekmeyi başarıyor. Ödeyeceğiniz ücret ise 29 Euro’dur.

 

Diğer Alternatifler

Hello Shuttle

Kişiye özel servis hizmetidir. Kalabalığı sevmiyor ya da çok fazla valiz ile hareket ediyorsanız bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Araçlar yalnızca size tahsis edilir ve ekstra yolcu alınmaz. Şehir merkezi, oteller ve şehrin önemli noktalarına ulaşım için bu alternatifi de listelerinize dahil edebilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Yerli ve yabancı araç kiralama firmaları terminaldeki ofislerinde sizleri bekliyor olacaktır. Ofislerden hizmet alabileceğiniz gibi dilerseniz seyahat öncesi de online olarak araçlarınızı kiralayabilir ve limanda teslim alabilirsiniz.

 

Merignac Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Terminal binası önünden hareket eden ve Line 1 hattı boyunca hizmet veren otobüsleri kullanabilirsiniz. 05:00 ve gece 01:30 arası seferlerine devam eden otobüsler için havalimanındaki gişelerden bilet temin edebiliyorsunuz.

 

Taksi

Haftanın 7 günü 24 saat boyunca hizmet veren taksileri de kullanabilirsiniz. Çok sayıda taksi firması olduğu için taksi bulmak da çok zor olmayacaktır. Ücretler hakkında ne yazık ki net bir bilgi yer almıyor.

 

Motosiklet

Şoförlü araç hizmetlerinden bir tanesi olan motosikletler de yine ziyaretçilerin en çok tercih ettiği alternatifler arasında yer alıyor. Bu araçları kiralamak için 1 gün öncesinden firmaların web sitesini ziyaret ederek taleplerinizi oluşturmanız gerekiyor. Lisanslı bir çalışma olduğunu da belirtmek gerekiyor ve şoförlerin ehliyet sahibi olduğunu da belirtelim.

 

Diğer Alternatifler

Shuttle

Navette Shuttle bünyesinde hizmet veren otobüsler, diğer otobüslere göre çok daha hızlı ve çok daha konforludur. Terminal binası önünden hareket eden servis araçlarını tercih edebilir ve şehir merkezine daha kısa sürede erişim sağlayabilirsiniz. Hafta içi akşam 9’a kadar seferleri mevcuttur.

 

Araç Kiralama

Ofisler, terminal binasının alt katında hizmet veriyor ve haftanın her günü kapılarını ziyaretçilere aralıyor. 5’ten fazla araç kiralama firması mevcut ve online rezervasyon alternatifi de mümkündür. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder