Hızlı Erişim

En Ucuz Bora Bora Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bora Bora Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bora Bora Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Bora Bora Hakkında Genel Bilgiler

Fransız Polinezyası’nın en değerli adalarından bir tanesi olan Bora Bora, Güney Pasifik adasına 18 mil kadar uzaklıkta bulunuyor. Güneş’i, kumu ve berrak denizi ile tatilcilerin en çok ziyaret ve tercih ettiği adalardan bir tanesidir. Yapılan araştırmalar, siyah incinin yalnızca bu adada olduğunu gösteriyor ve ziyaretlerin yoğun olmasındaki en önemli nedenlerden bir tanesi de budur.

 

Mart, Nisan ve Kasım aylarında yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan Bora Bora Adalar, tular ve etkinlikle ile birlikte çok daha canlı hale geliyor. Adalarda yükselen oteller ise bölgenin ne kadar zengin olduğunu ortaya koyan en önemli detaylardan bir tanesidir. Bembeyaz kumsalı ve masmavi denizi ile diğer tatil yörelerinden ayrılmayı başaran ve yerli yabancı çok sayıda misafiri en iyi şekilde ağırlamayı başaran Bora Bora Adaları, festivalleri ile de eğlencenin merkezi olmayı başarıyor.

 

Cip turları, adada en çok tercih edilen turlardan bir tanesidir ve adayı detaylı bir şekilde dolaşmak istiyorsanız sizler de cip turlarını tercih edebilirsiniz. Muson ve tsunami gibi doğa olaylarının olmaması da adayı popüler hale getiren detaylardan bir tanesidir. Tropik iklime sahip olan bölge, bu anlamda yine diğer tropik iklime sahip olan bölgelerden ayrılmayı da başarıyor.

 

Balayı çiftlerinin de en çok tercih ettiği adreslerden bir tanesi olan Bora Bora Adaları, Coral Garden gibi doğal parkları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor ve ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği parklardan bir tanesi olan bu adrese turlar da düzenlenmektedir. Havalimanı, adalara 20 km kadar uzaklıkta yer alıyor ve tekne seferleri ile birlikte adaya direk olarak erişim sağlayabiliyorsunuz. Ada üzerinden farklı noktalara ulaşmak için de farklı ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. 

Bora Bora (Motu Mute) Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Havalimanına ayak bastıktan sonra adaya direkt ulaşımı sağlayan tekneleri tercih etmeniz gerekiyor. Bunun dışında farklı bir ulaşım aracı karşınıza çıkmıyor ancak adalardan farklı bölgeler hareket etmek isterseniz aşağıdaki alternatifleri kullanabilirsiniz.

 

Tekne

Havalimanından adaya ulaşmak için tercih edebileceğiniz tek araç tekneler olacaktır. Gün içerisinde çok sayıda sefer düzenleniyor ve havalimanının hemen yakınından hareket eden tekneler ile birlikte Bora Bora Adalarına kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Aşağıda bahsedilen ulaşım araçları ise adada tercih edebileceğiniz alternatiflerdir. Havalimanından adaya ulaşım için tekne dışında herhangi bir alternatif yoktur.

 

Buggy

Turistlerin adalarda en çok tercih ettiği ulaşım araçlarından bir tanesi olan Buggy’ler, 2 kişilik özel araçlardır. Tekneden indikten sonra bu araçları kiralayabilir ve ada gezintisini de yine bu araçlar sayesinde daha konforlu hale getirebilirsiniz.

 

Taksi

Teknelerin yanaştığı noktalarda çok sayıda taksi durağı vara ve yine şehir içi ulaşımı konforlu hale getirmek adına taksileri de tercih edebilirsiniz. Taksilerin tamamı lisanslı olarak hizmet vermektedir ancak bunların yanı sıra korsan taksiler de yer yer karşınıza çıkacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Bora Bora Adalarında daha çok cipler tercih ediliyor çünkü araziye en uygun araç olarak nitelendiriliyorlar. Araç kiralama firmalarına ait ofisleri havalimanında ve adalarda bulabiliyorsunuz ancak erken rezervasyon yaptırarak seyahat öncesi araçlarınızı hazır hale getirmeniz de sizlerin lehine olacaktır. 

 

Shuttle/Servis

Otel ve seyahat firmalarına ait özel servis araçlarını kullanarak da otellerinize kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ücretler hakkında bilgi almak isterseniz ilgili firmalar ile iletişime geçerek sorularınızı sorabilirsiniz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder