En Ucuz Bolonya Varışlı Uçak Biletleri

 • Pegasus
  İstanbul - Bolonya
  8.03.2018
  247 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Bolonya
  10.04.2018
  265 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Bolonya
  11.04.2018
  265 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Bolonya
  13.04.2018
  265 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Bolonya
  18.04.2018
  265 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Bolonya
  19.04.2018
  265 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Bolonya
  23.04.2018
  265 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Bolonya
  24.04.2018
  265 TL

En Ucuz Bolonya Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Pegasus
  Bolonya - İstanbul
  5.03.2018
  338 TL
 • Pegasus
  Bolonya - İzmir
  13.03.2018
  404 TL
 • Pegasus
  Bolonya - Gaziantep
  13.03.2018
  407 TL
 • Pegasus
  Bolonya - Ankara
  5.03.2018
  429 TL
 • Pegasus
  Bolonya - Adana
  12.03.2018
  431 TL
 • Pegasus
  Bolonya - Trabzon
  23.02.2018
  431 TL
 • Pegasus
  Bolonya - Antalya
  12.03.2018
  432 TL
 • Pegasus
  Bolonya - Bodrum
  1.03.2018
  432 TL

Bologna Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Bologna şehri, İtalya’nın kuzey bölümünde Emilia-Romagna bölgesinde yer almaktadır. Aynı adı taşıyan ilin merkez şehridir. Kızıl Şehir olarak bilinen Bologna’da Orta Çağ’dan kalma mimari yapılar ve birçok tarihi yapı örnekleri ile doludur. Kızıl Şehir olarak anılmasının en büyük nedeni tarihi yapıların bir çoğunun kırmızı tuğlalar ile inşa edilmesidir. Dünyaca bilinen bolonez sos adı ise yine bu şehrin adından gelmektedir. Şehir ayrıca adına gönderme yapılacak kadar sol görüşlü olmasıyla bilinmektedir. Avrupa’nın en eski eğitim kurumlarından biri olan Bologna Üniversitesi de bu şehirdedir. Üniversite Dante, Kopernik ve Erasmus gibi dünya çapında adından söz ettiren öğrencilere ev sahipliği yapmıştır.


Şehrin önemli gelir kaynaklarından biri geçmişten gelen endüstriyel geleneğin devam ettirilmesi ve oldukça gelişmiş olmasıdır. Gelişmiş olan endüstri sayesinde şehir ve ülkede birçok önemli transit geçiş ve demiryolu geniş bir sosyal hizmet ağı oluşturmuştur. Şehirde futbol ülke çapındaki gibi sevilmektedir fakat basketbola olan tutku daha büyüktür. Euroleague’de oynayan iki büyük takıma da sahiptir. Şehir belediye merkez sınırı içinde 400 bin kişi yaşamaktadır. Metropol olan şehrin genelinde ise yaklaşık 1 milyonun üzerinde insan yaşamaktadır. Birçok kardeş şehri bağlantısı bulunan Bologna’nın henüz Türkiye ile belirlediği bir kardeş şehri bulunmamaktadır.


Bologna Havalimanı, şehre ve ülkeye uluslararası alanda hizmet veren sivil kategoride bir havalimanıdır. Havalimanına nobel ödülü sahibi İtalyan elektrik mühendisi Guglielmo Marconi’nin adı verilmiştir. Bologna Guglielmo Marconi Uluslararası Havalimanı şehre yaklaşık olarak 6 kilometre mesafededir. İtalya’da bulunan sekizinci en yoğun ve işlek havalimanıdır. Yılda ortalama 5 milyonun üzerinde insan seyahat etmektedir. 

Bologna Guglielmo Marconi Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Bologna şehrinde özel birçok firmanın verdiği otobüs hizmeti bulunmaktadır. Belediyenin toplu taşıma hizmeti bulunmadığından havalimanı ve şehir merkezi arasında dilediğiniz firma ile seyahat edebilirsiniz. Bunlardan bazıları şu şekildedir. Havalimanı ve tren istasyonu arasında hizmet veren Aerobus firması Tper, Marche ile havalimanı arasında ekpress hizmet veren Bologna Ekspress, Ravenna, Cervia ve havalimanı arasında Shuttle Race, Ferrara ve havalimanı arasında Bus & Fly gibi firmalar hizmet vermektedirler. Ayrıca Bologna ile diğer şehirler arasında Autostazione di Blogna firması hizmet vermektedir. Havalimanından ve otobüs hatlarından direkt olarak geçiş sağlayabilirsiniz.

Taksi

Marconi Havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren ticari taksiler bulunmaktadır. 15 ile 20 Euro arasında değişen ücretlere ortalama olarak 20 dakikada havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlanmaktadır. Ücretler ortalama olarak belirtilmiştir. Bagaj ve diğer ücret bilgileri için firma yetkilisi ile görüşmeniz gerekmektedir. Haftaiçi, haftasonu, gece ve gündüz tarifeleri değişiklik gösterdiği için ücretler değişkenlik gösterebilir. Ulaşım süresi trafik yoğunluğu ve hava muhalefetlerine göre de değişiklik göstermektedir.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Sürücülü ve sürücüsüz araç kiralama hizmetinden de faydalanarak havalimanı ile şehir merkezi arsında ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca taksi ya da Aerobusler aracılığı ile tren istasyonuna erişim sağlayarak şehrin birçok noktasına erişebilirsiniz. Araç kiralama konusunda aracın marka ve modeline göre ücretler değişmektedir. Aynı zamanda sürücülü ya da sürücüsüz araçların da ücretleri yine değişkenlik göstermektedir. Marka ve modele dayanan net ücret bilgisini firma yetkililerinden öğrenebilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder