En Ucuz Bolivya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bolivya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Sucre

Para Birimi

seyehat zamanı Boliviano

Bolivya Hakkında Genel Bilgiler

Güney Amerika’nın en değerli ve en güzel ülkeleri arasında kendine yer bulan Bolivya, bulunduğu coğrafya bakımından da büyük önem taşıyor. Uzun yıllar İspanya’nın sömürgesi olarak karşımıza çıkan Bolivya, özgürlüğünü kazandıktan ve ilan ettikten sonra kısa bir süre içerisinde büyük gelişme kaydetmiş ve az önce de belirttiğimiz gibi dünya coğrafyası için büyük bir önem taşımaya başlamıştır. Simone Bolivar, ülke için en önemli isimlerden bir tanesidir ve özgürlüğün kazanılmasında fitili ateşleyen isim olması nedeni ile ülkeye ismi verilmiştir.

Bolivya uçak bileti satın alma işlemleri öncesi ülke hakkında bilmeniz gereken çok fazla detay var ve bu detayları sizler için derlemeye devam ediyoruz. Bolivya uçak bileti satışını gerçekleştiren Türk hava yolları firmalarına ucakbileti.com adresi üzerinden ulaşabileceğinizi de belirtmek istiyoruz.

Bolivya, turistler için gizemli ve baş döndürücü bir kimlik taşıyor. Milli benliğini hiçbir şekilde yitirmemiş olan ülke, birbirine bağlı olan yerli halkı ile de dik bir duruşa sahiptir. Milliyetçilik onlar için çok önemli bir değer ve kimilerine göre ülkeyi ayakta tutan en önemli detay da budur.

Vakit kaybetmeden en uygun Bolivya uçak bileti aramalarınızı yapabilir ve kampanya dahilinde uygun fiyatlı bilet satışı gerçekleştiren firmalara sizler de ulaşabilirsiniz. En uygun Bolivya uçak bileti ile birlikte ekonomik bir seyahate adım atmak da mümkündür.

Ülkenin başkenti Sucre ancak idari başkent olarak La Paz seçilmiştir. Her iki şehir de gelişmişlik konusunda ülkenin diğer şehirlerine nazaran bir adım öndedir.

Bolivya’da çok sayıda etnik grup hali hazırda hüküm sürüyor ve bu da 36 adet farklı resmi dilin belirlenmesine neden olmuştur. En çok konuşulan dil ise İspanyolca ve etnik kökenleri ne olursa olsun insanların büyük bir kısmı İspanyolca diline hakimdir.

Doğal kaynaklar ülke ekonomisinde önemli bir paya sahiptir. Doğalgaz ihracatı ekonomiye katkıda bulunmaya devam ediyor ancak çeşitlilik elde etmek, alt yapı zayıflığı nedeniyle sıkıntılı bir hal almış durumda. Lityum rezervi bakımından da dünya coğrafyasında bir adım önde yer aldıklarını söylemek mümkündür.

En ucuz Bolivya uçak bileti ile birlikte sizler de ülkeyi keşfetmek için adımlarınızı atabilir ve seyahat için harekete geçebilirsiniz. En uygun Bolivya uçak bileti ayrıcalığını sunan çok sayıda hava yolu firması var ve bu firmalara da ucakbileti.com üzerinden kısa sürede ulaşabiliyorsunuz.

Bolivya seyahati öncesi vize konusunda hakim olmanız gereken detaylar ise aşağıdaki gibidir.

 

Bolivya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarımız, ülkeye girişlerinde vizeden muaftır ve herhangi bir işlem yapmalarına da gerek yoktur. Aynı şekilde Bolivya vatandaşı kimseler de 90 günlük ziyaretlerde vizesiz olarak ülkemize giriş yapabilme hakkına sahiptir. Ülkeler arası imzalanan anlaşma ile birlikte iki ülke arası iletişim de daha güçlü hale getirilmiştir.

Ülkede bazı bölgeler, iklim şartları nedeniyle sel ya da benzeri felaketlere ev sahipliği yapabiliyor. Bunun yanı sıra sıtma hastalığı da yine bazı bölgelerde oldukça yaygın. Seyahat edecek olan vatandaşlarımızın hastalık konusunda gerekli önlemleri alarak hareket etmeleri ve uygun dönemlerde bu ülkeyi ziyaret etmeleri tavsiye ediliyor.

Seyahat öncesi gerekli aşıların yapılması ve aşıların yapıldığına dair belgelerin de seyahat boyunca kişinin yanında yer alması gerekiyor. Seyahat etmeden önce hava durumu kontrolü de yine sizlerin lehine olacaktır.

 

Bolivya Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder