Vize İstemeyen Ülkeler 2017

Vize İstemeyen Ülkeler 2017

Vize başvurusu yapmadan ve yalnızca uçak biletinizi cebinize koyup seyahat edebileceğiniz ve adım atabileceğiniz ülkeler azımsanmayacak kadar çok. Yapılan anlaşmalar ile birlikte vizesiz ülkeler de her geçen gün artıyor ve Türkiye cumhuriyeti vatandaşları da bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeyi tercih ediyor. 102 ülkeye sorunsuz bir şekilde adım atabiliyorsunuz ve Türkiye Cumhuriyeti pasaportunun bu bağlamda ne kadar güçlü ve etkin olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Sorunsuz giriş ibaresi elbette vizesiz giriş anlamına gelmiyor çünkü bazı ülkeler kapıda vize isteyebiliyor. Peki hiçbir hazırlığa ihtiyaç duymadan adım atabileceğiniz vizesiz gidilen ülkeler hangileridir? Gelin hep birlikte göz atalım…

 

 

Vize istemeyen ülkeler arasında ilk sırayı Andorra alıyor. 90 günlük seyahat süresi için herhangi bir şekilde vize başvurusu yapmanıza gerek kalmıyor ve uçak biletinizi alıp ülkeye adım atabiliyorsunuz. Bu arada vizesiz seyahatlerin yanı sıra schengen vizesi sahiplerinin de değerlendirebileceği çok sayıda ülke mevcut ve anlaşma dahilinde olan ülkelere bu vize ile giriş yapabiliyorsunuz. Vize istemeyen ülkeler arasında karşımıza çıkan bir diğer ülke ise Arjantin. Sahilleri ve etkileyici coğrafyası ile dikkatleri üzerine çeken Arjantin de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler arasında yer alıyor. 90 günlük seyahat süresini aşmadığınız takdirde vize işlemlerine ihtiyaç duymayacaksınız.

 

 

Vizesiz ülkeler arasında kardeş ülkemiz Azerbaycan da var ancak bazı küçük detaylar karşınıza çıkıyor ve tam anlamıyla vize istemeyen ülkeler kategorisinde yer vermenin ne kadar doğru olacağına da sizler karar verin istiyoruz. Haydar Aliyev Havalimanından kapıda vize alma şansınız var ve yalnızca bu limanda bu uygulama mevcuttur. 30 günlük bir seyahat sınırlaması var ve kapıda dakikalar içerisinde vizeleriniz hazır edilerek sizlere sunuluyor. Ulaşım tercihiniz deniz ya da kara ise bu durumda Azerbaycan Konsolosluğuna başvurmanız gerekiyor. Farklı bir durumda az önce de belirttiğimiz gibi kapıda vize alabiliyorsunuz. 240 günlük süre ile belki de en uzun ikamet süresini sizinle buluşturan ülkelerden biri olan Bahamalar, kapıda vize ile girişleri mümkün hale getiriyor. Kapıda sizleri karşılayacak olan görevliye seyahat amacınızın turistik olduğunu ispat ettiğiniz takdirde 240 gün boyunca ülkede sorunsuz bir şekilde seyahat edebiliyorsunuz. Vizeleriniz dakikalar içerisinde hazır ediliyor ve yine kapı görevlisi tarafından teslim ediliyor.

 

Schengen vizesi ile ziyaret edebileceğiniz 19 ülke var ve bu ülkelerin sayısı da her geçen gün artıyor. Anlaşmaya dahil olan ülkeler arasında Estonya, Lüksemburg, Litvanya, İzlanda, Fransa gibi ülkeler de yer alıyor. Schengen anlaşmasına bağlı olan ve bu anlaşmaya dahil olan ülkeleri sorunsuz bir şekilde ziyaret edebiliyorsunuz. Ab ülkeleri ve İsviçre gibi belli bir anlaşmaya sahip olan ülkelerle sınırlı kalmadığını da belirtmek gerekiyor. Az önce de belirttiğimiz gibi bu ülkelerin sayısı artmakta ve ülkeler arası etkileşimi güçlü kılmanın yanı sıra kültürel etkileşimi de daha güçlü hale getirmek adına bu anlaşmalara da çok daha fazla önem verilmektedir.

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder