Vatandaşlık veren ülkeler, hangi ülkeler nasıl veriyor?

vatantaşlık veren ülkeler hangileri

Farklı bir deneyim yaşamak ve farklı bir ülkede ikamet etmek gibi bir düşünceniz varsa o ülkenin şartlarını yerine getirmek durumunda olduğunuzu da biliyor olmalısınız… Bazı ülkeler çalışma şartına sahipken bazı ülkeler de bu şartı ekonomik yatırım ve fayda sağlamak olarak belirlemiş durumda. Her ülkenin şartları farklılık gösterebiliyor ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden vatandaşlık veren ülkeler listesindeki en popüler isimlere hep birlikte göz atalım…

 


Bu ülkelerden ilki Belçika.

Yaşam standartlarının üst seviyede olması ve özgürlükçü yapısı ile son dönemde bir adım daha öne çıkan Belçika, Türk vatandaşların da en çok ilgi duyduğu ülkelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Belçika vatandaşlık başvurusu yapmadan önce bilmeniz gereken detaylar ise şu şekildedir: Belçika vatandaşı olabilmek için en az 3 yıl süre ile bu ülkede ikamet etmeniz gerekiyor. Bu süre zarfında herhangi bir suç işlemeden ve ülke güvenliğini zedelemeden hareket etmeniz gerekiyor. Bu süreyi doldurduktan sonra vatandaşı olmak için gerekli başvuruyu yapabiliyorsunuz ve gerekli prosedür ile birlikte ödemeniz gereken bir tutar belirleniyor. Bu tutar kişiye göre değişiklik gösteriyor mu ya da çalışma durumuna bağlı olarak artıp azalabiliyor mu bunun yanıtını
net bir şekilde veremiyoruz. Belirtilen tutarı ödeyerek sizler de Belçika vatandaşı olabiliyorsunuz.

 


Vatandaşlık veren ülkeler listesindeki en popüler isimlerden bir diğer ise Dominik Cumhuriyeti.

Çok sayıda insanın özellikle yaz döneminde ziyaret etmek ve tatil yapmak adına tercih ettiği bu ülke, huzurlu bir yaşam tarzına da imkan sağlıyor ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da en çok yerleşmek istediği ülkeler arasında yer alıyor. Dominik Cumhuriyeti vatandaşlık işlemleri için yerine getirmeniz gereken şart 100.000 dolarlık bir ödeme. Bu ödemeyi yatırım şeklinde de yapabiliyorsunuz ve bu rakamın tek kişi için belirlenen rakam olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Evli iseniz ve çocuk sahibi iseniz ödeyeceğiniz tutar 200.000 Dolar olacaktır.

 

Uruguay


Vatandaşlık veren ülkeler arasında Uruguay’a da yer vermek gerekiyor çünkü son dönemde özgürlükçü düşünce yapısı ile bir kez daha gündeme gelen Uruguay, özellikle sosyal mecralarda bir adım daha öne çıktı ve insanların en çok gitmek ve ikamet etmek istediği adreslerden biri oldu diyebiliriz. Uruguay vatandaşlık işlemleri öncesinde çalıştığınızı ve aylık gelirinizin en az 1.200 Dolar olduğunu ispatlamanız gerekiyor. Bunun için iş yerinizden bir rapor ya da bordro tarzı bir belge de talep edebilirsiniz. Geçici ikamet sonrası 3 yılı doldurduktan sonra vatandaşlık alma hakkına sahip oluyorsunuz ancak evli değilseniz bu süre uzayabiliyor.

Amerika

Bir diğer popüler ülke ise Amerika Birleşik Devletleri. A.B.D bu konuda çok daha katı bir tutum sergiliyor ve güvenliği hat safhaya çıkarmasının yanı sıra vatandaşlık için büyük bir yatırım talebinde bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlık başvurusu için yapacağınız yatırım 500.000 Dolar ve dilerseniz 1 milyon dolarlık bir şirket de kurarak vatandaşlık için ilk adımı atabilirsiniz. Yatırım sonrası 5 yıllık bir süre sizleri bekliyor ve bu süre sonunda vatandaşlığınız onaylanıyor.

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder