Vahşi Rüzgarlar ile Denizin Birleştiği Sörf Noktaları

Sörf su sporları arasındaki en adrenalin dolu ve en güç gerektiren aktivitelerden bir tanesi. Tabii, sörfün diğer su sporlarına göre ayrı bir karizması olduğu da yadsınamaz bir gerçek. Sörf yapmak bir tutku ancak her an her yerde sörf yapmak da pek mümkün değil. Çünkü sörf için dalgaların ve rüzgarın doğru şekilde bir araya gelmesi gerekiyor. Size de bu işi iyi bir şekilde yapmak kalıyor. Eğer gerçekten iyi bir sörfçü olduğunuzu düşünüyorsanız bu heyecan dolu muhteşem sporu yapmanız için eşsiz yerleri listeledik.

 


Bundoran, İrlanda

İrlanda'nın kuzeyinde bulunan Bundoran, pek çok plajı ve resifleriyle meşhur durumda. Bölge çok fazla yağmur alıyor ve genel anlamda oldukça rüzgarlı olduğunu söyleyebiliriz. Muhteşem plajları, çetin rüzgarlarıyla birleşince de Bundoran, sörf için ideal mekanlardan bir tanesi oluyor. Zaten bunu sörfçülerin buraya akın etmesinden anlayabiliriz.

 


Florianopolis, Brezilya

Brezilya'nın çevresinde bulunan küçük küçük adaların birleşimi Florianopolis'te 42 tane plaj yer alıyor. Bol köpüklü oldukça büyük dalgaların bulunduğu Florianopolis, doğal olarak bölgede sörf kültürünün de fazla bir şekilde gelişmesini sağlamış. Adeta sörfün başkenti olarak görülen Florianopolis muhteşem doğası ile de göz dolduruyor. Yumuşacık kum tepelerinin, lagünlerin ve yeşilliklerin içerisinde sörf yapmak gerçekten de her sörfçünün hayalleri arasında olabilir.

 

 

Byron Bay, Avustralya

Avustralya'daki Byron Bay, 70'lerden beri eşsiz bir sörf alanı diye biliniyor. Burası hem profesyonellerin hem de sörfe yeni başlayanların sık tercih ettiği bir bölge. Özellikle Mayıs ve Kasım aylarında burada sörf yapmanın haricinde kambur balinaların göçünü de izleyebilirsiniz. Sörf için ise Byron Bay, yılın her ayı oldukça uygun bir yer.

 

 

Shonan, Japonya

Japonya'daki Shonan Bölgesi sörf yapmak için en ideal noktalar arasında bulunur. Öyle ki burasının sörf koşullarını sağlayan en iyi yer olduğu bile söyleniyor. Shonan tam olarak plajın, resiflerin ve nehirlerin birleştiği bir yer aslında. Bu yönüyle de çok keyifli bir atmosferi olduğunu söyleyebiliriz. Shonan'da özellikle Ağustos ve Ekim ayları sörf yapmak isteyenler için ideal zamanlar. Çünkü bölgede o dönemde çok sık tayfun meydana geliyor. Yalnız yine de buranın gerçekten profesyonellere yönelik olduğunu söylemeliyiz. Çünkü tehlikeli olan bu sezonlarda pek çok sörfçü maalesef hayatını kaybetti. Eğer sörfe yeni başlıyorsanız ya da orta seviyedeyseniz buraya gitmeyi tercih etmezseniz daha iyi olur.

 

 

Muizenberg, Güney Afrika

Güney Afrika Cumhuriyeti'ndeki Cape Town şehrinde bulunan sahil bölümü Muizenberg, ülkede sörfün ilk başladığı yer olarak biliniyor. Muizenberg'in özellikle suların soğukluğu, acımasız dalgaları ve köpekbalıklarıyla meşhur olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle de tüm dünyadaki sörfçülerin sık sık tercih ettiği bir yer burası. Üstelik sadece profesyonellerin değil deneyimli ya da deneyimsiz herkesin ilgi odağında. Sörf haricinde bölge sıcakkanlı yerlileri ve sevimli plaj evleriyle de oldukça dikkat çekiyor.

 

 

Bukit Yarımadası, Bali

Bali herkes tarafından dünyanın en güzel sahili olmasıyla biliniyor. Bali'de bulunan Bukit yarımadası da hem kayalıkları hem de deniz sporlarının merkezi oluşuyla bir hayli dikkat çekici. Bölgenin en önemli deniz sporu ise tabii ki sörf. Hatta yarımadası en çetin dalgalar ise Uluwatu ve Padang Padang Bölgesi'nde gerçekleşiyor. Yalnız eğer sörfe yeni başlamışsanız ya da henüz deneyimli değilseniz bile bu yarımadada oldukça keyifli bir şekilde sörf yapabilirsiniz. Özellikle sörf yapmak için Mayıs ve Eylül aylarının önerebiliriz.

 

 

Kosta Rika

Kosta Rika'nın tamamı sörf severler için ideal bir yer diyebiliriz. Muhteşem ve bitmek bilmez kumsalları, iki okyanusu birden kucaklayan konumu ve çok sert olmayan dalgaları ile keyifli bir sörf noktası burası. Burada da çok profesyonel bir sörfçü olmanız gerekmiyor. Kosta Rika'yı hem profesyoneller hem de başlangıç seviyesinde olanlar sörf yapmak için tercih edebiliyorlar.

 

 

Sydney, Avustralya

Avustralyalıların muhteşem sörfçü olduklarını herkes biliyor. Bu sörf yeteneği de aslında Avustralya'nın harika güzellikteki Sydney şehrinden geliyor. Şehrin tüm plajları sörf yapmak isteyenler için ideal. Üstelik her seviyedeki sörfçüler burada keyifle sörf yapabilir.

 

 

San Diego, California

Özellikle filmlerde ve bazı müzik kliplerinde California sahillerinde sörf yapan insanları bolca görürüz. İşte o insanların en çok tercih ettikleri yer San Diego. Hatta buradaki plajların modern anlamda sörf kültürünün doğduğu bir yer olarak gösterildiğini de söylemek mümkün.

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Blog ile ilgili Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder