Uzakdoğunun Sihirli ve Mistik Doğasında Görülmesi Gereken 7 Durak

uzakdoğunun incileri

Uzakdoğu tatilleri oluşturulurken genellikle o bölgenin mistik doğası da bizler etkilemektedir. Uzakdoğu kültürünün mistik havası, tüm dünyaya nam salmış kültürel yapısı, yemekleri ve şahane doğası tatilcileri kendisine çeken belli başlı konulardan yalnızca biridir. Uzakdoğu tatilinin bu büyüleyici havasını sonuna kadar yaşamak isteyen kesimdenseniz mutlaka uğramanız gereken yedi Uzakdoğu durağı bulunmaktadır. Uzakdoğu’da mistik doğasını görebileceğiniz birçok ülke bulunmaktadır. Uzakdoğu gezinizin sizlere katacağı en güzel katkılarından biri de ülkelere göre mistik doğanın göstermiş olduğu değişiklikler olacaktır. Her ülkenin kendine has olan bir mistik doğası ve bu mistik doğa sayesinde bölgeyi taçlandıran birçok kültürel özelliği bulunmaktadır.

Uzakdoğu’nun mistik havasını en güzel bir şekilde yansıtan ülkelerin başında Japonya gelmektedir. Japonya’nın tarihi geçmişi, kültürü, samurayları, geyşaları, kimonoları, katanalar ve daha bir sürü kendisine özgü özellikleriyle birlikte mistik doğanın en güzel örneklerini yansıtan yerlerden biridir. Japonya’nın mistik doğasını görebileceğiniz ve bu mistik doğasını yansıtan bölgeler bulunmaktadır.

 

 

1.Kyoto (Japonya): Japonya’nın Sakura ağaçları, bu ağaçlar için yapılan festivaller ve bu ağaçların güzellikleri tüm dünyaya nam salmış durumdadır. Sakura ağaçları, bir diğer adıyla kiraz ağaçlarının yapraklarının döktüğü zamanlarda yapılan festivallerde hem görsel olarak hem de Japonya’nın mistik havasında en güzel diyebileceğimiz bir görüntü eşliğinde sizlere yansıtmaktadır. Bu Sakura ağaçlarının en güzel örnekleri ve bu ağaçlardan yapılmış tüneli bulunduğu Kyota’ya gitmenizi tavsiye ederiz. Özellikle Sakura ağacı festivalinde kimono giyerek bu mistik ve doğa harikası manzarayı hakkını vererek yansıtabilir ve yaşayabilirsiniz. Bunun dışında Kyoto, Japonya’nın tarihi geçmişi, tapınakları bakımından en güzel örneklerini bulabileceğimiz bölgelerin başında gelmektedir. Kyoto gezinizde Zen Tapınaklarının etkisi sizi hiçbir zaman bırakmayacaktır. Zen Tapınakları zarafetin ve sadeliğin sembolü olarak nitelendirilmektedir. Bunun yanında zen bahçeleri, çay seremonisi yapan odaları ve bunun gibi birçok kültürel aktiviteler sayesinde kendinizi Japonya’nın mistik doğasının içerisinde kaybolmuş hissedeceksiniz. Japonya kültürünün en güzel örneklerinden biri olan bu yere gitmek için en kısa sürede uçak bileti almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

 

 

2.Aogashima Adası (Tokyo, Japonya): Japonya’nın görülmesi gereken mistik dokularının bulunduğu bölgelerden biridir. Ancak Aogashima Adası’nın mistik dokusu tarihi geçmişinden ziyade doğa yapısından kaynaklı gelmektedir. Doğanın ihtişamı ve kartpostal tadındaki görüntüsü sayesinde oluşan mistik havasının sizleri etkilemesine izin vermelisiniz. Bu adayı bu kadar ilginç kılan özellik ise volkanik dağın ortasında olmasıdır. Orada yaşayan az insanın yaşam alanı volkanik bir kraterin ortasıdır. Aktif bir volkanik dağ olduğunu da söylemek gerekir. Japonya’nın jeotermal saunalarıyla ünlü olduklarını söylememiz gerekmektedir. Özellikle bu adada jeotermal saunalarını kullanarak hem dinlenebilir hem de Japon kültüründe önemli bir yeri olan bu saunaları kullanarak deneyimleyebilirsiniz. Uzakdoğu gezinizde görmeniz gereken ve mistik doğasından etkileneceğiniz bir diğer ülke Kamboçya’dır. Kuzeybatıda Tayland, kuzeydoğuda Laos, doğuda Vietnam ile komşu olan bir ülkedir. Kamboçya’nın özellikle mistik doğası sayesinde nam salmış bölgeleri bulunmaktadır.

 

 

3.Siem Reap (Kamboçya): Angkor Wat, Banteay Srei, Bayon ve daha birçok antik tapınağı Siem Reap’da bulabilirsiniz. Bu bölgede bulunan tapınaklar bölgenin manzarasını oluşturan en önemli yapılardır. Siem Reap’da bulabileceğiniz bin yıllık tapınaklar ile birlikte Uzakdoğu kültürünün en önemli ve mistik kokan tapınaklarını yakından görebilirsiniz. Bu tapınakları ziyaret ederek Uzakdoğu felsefesi hakkında fikir edinebilir ve tapınakların şehri olarak nam salmış Siem Reap’ı yakından görme imkânına sahip olabilirsiniz. Uzakdoğu’nun mistik havasını yansıtan en önemli ülkelerden bir diğeri de Çin Halk Cumhuriyeti’dir. İmparatorlukları, tarihi kalıntıları, mimari yapıları, kültürleri ve daha birçok özelliği sayesinde, mistik doğasının da etkisiyle birçok tatilciyi kendisine çekmektedir. Çin kültürünü oluşturan en önemli hususlardan olan uzun geçmişi, felsefesi ve doğası sizleri büyüleyecektir. Çin Halk Cumhuriyeti’nde bu mistik havayı yakalamak için gitmeniz gereken birçok yer bulunmaktadır.

 

 

4.Çin Halk Cumhuriyeti: Nüfusunun 1.3 milyarın üzerinde bulunduğu ve yılın her zamanı gidilebilecek bir ülke. İlk fırsatta uçak bileti rezervasyonunuzu yapın ve Çin'in mistik kültürünü yakından görmenin avantajını yakalayın.

Şanghay: YuYuan Bahçeleri ve Tapınağı’nı ziyaret etmek sizler Çin kültürünü yakından görme imkânı sağlayacaktır. Şanghay, Çin’in kültür miraslarının en güzel örneklerini görebileceğiniz yerlerinden biridir.

Pekin: Çin’in mistik geçmişini görebileceğiniz en güzel mimari yapıları, tapınaklarının bulunduğu bölgelerden bir diğeridir. Dünya’nın her yerinde bilinen Çin Seddi’de bu bölgede bulunmaktadır. Bunun dışında görmeniz gereken tapınakları da içinde bulunduran Pekin Uzakdoğu mistik doğasını yakından görmek isteyenler için görülmesi gereken yerlerden biridir.

Guangdong: Bu bölge Zhongnan Dağı'nın eteğine kurulmuş olan Gu Guanyin Budist Tapınağı sayesinde birçok Uzakdoğu kültürünü sevenlerin ve kültürel seyahatlerde bulunmaktan haz alanların ilgisini çeken ziyaretçileri kendisine çekmektedir. Tapınağın kattığı mistik havanın yanında doğanın da büyülü etkilerini görebileceğiniz aktivitelere katılmanız da mümkündür. 1400 yıllık Gingko ağacının Kasım aylarında yapraklarını döktüğü ve dökülen bu yapraklar sayesinde sarı bir deniz oluştuğunu görebilir ve bu manzara eşliğinde Çin’e bir kez daha hayran kalabilirsiniz.

Uzakdoğu kültürünün en güzel örneklerini içerisinde barındıran bir diğer ülke Tayland’dır. Tayland’ın geçmişi oldukça eski zamanlara kadar dayanmaktadır. Bu uzun geçmişin kendisine katmış olduğu birçok mimari yapı, kültür ve felsefe bulunmaktadır. Tayland’ın mistik geçmişinin en güzel örneklerini bünyesinde barındıran ve Uzakdoğu gezinizi taçlandıracak olan bölgeler bulunmaktadır.

 

5.Bangkok (Tayland): Altın buda heykeliyle, tapınakları ve daha birçok özelliğiyle birlikte mistik kültür hayranlarının mutlaka gitmesi gereken şehirlerin başında yer almaktadır. Bangkok gezisinde mutlaka görmeniz gerekenler listesine Büyük Saray’ı ve Zümrüt Buda’yı eklemeyi unutmayın. Ayrıca Altın Buda’nın Dünya’nın en büyük altın heykeli olduğunu belirtmekle birlikte, bu özelliğini bilerek ziyaretinizi gerçekleştirin. Buda kültürünü yansıtan tapınaklara ziyaretlerde bulunun ve Tayland gezinizin büyülü etkisi eşliğinde kendinizden geçin. Ayrıca Tayland’ın masajlarının da dünyaya nam salmış olduğunu eklemeli ve buraya gelmişken bu masajları yerinde yaptırmayı unutmamanızı tavsiye ederiz. Bangkok’a geldiniz zaman özellikle Wat-Arun Tapınağına bir ziyarette bulunun. Bu tapınağı gördüğünüz zaman mimari yapının görkemli havası eşliğinde büyüleneceksiniz. Bu havayı yakalamak için sizlerde yazın en sıcak aylarında bangkok uçak bileti alarak tatilinizi farklı bir atmosferde geçirebilirsiniz

Uzakdoğu kültürünü dokuyan önemli iklimlerinden biri olan Kore’yi de ziyaret etmeniz gereken ülkeler arasına almanız gerekmektedir. Siyasi yapılarından kaynaklı Kuzey Kore’ye ziyarette bulunmak oldukça zor, hatta neredeyse imkânsızdır. Bunun yerine Güney Kore, bölgenin kültürel yapısının en güzel örneklerini barındıran ülkedir.

 

6.Seul (Güney Kore): Güney Kore kültürünün en güzel örneklerini bulabileceğiniz Seul’da Kore’nin büyülü geçmişinin en güzel örneklerini bulabileceksiniz. Seul ayrıca Güney Kore’nin de başkentidir. Bu nedenle ayrı bir hava katacak bu tatil gezinizde Seul tapınaklarını ziyaret edebilir ve mistik doğasını eşlik ettiği tarihi geçmişini de yakından görebilirsiniz. Endonezya’da Uzakdoğu’nun mistik doğasını yansıtan en güzel bölgeleri içerisinde bulunduran ülkelerden biridir. Tapınakları, sahillerin altın rengindeki kumları ve doğası sayesinde ün salmış adalarını yakından görebilir ve mistik doğası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

7.Bali (Endonezya): Adası, Endonezya’yı oluşturan adaların en güzel örneklerinden biridir. Mistik doğasını yanında muhteşem manzaraya ve sahillere sahip olan bu adada Uzakdoğu kültürünün mistik havasının yanında sahilleriyle de muhteşem bir tatil zamanı geçirebileceksiniz. Yüzyıllardan beri varlığını korumuş tapınaklar, muhteşem bir görünümlere sahip ormanlar, bu manzaraya eşlik eden pirinç tarlaları Bali’nin ruhani, mistik havasını tamamlayan öğeleridir. Tüm bu güzellikleri yakından görmek ailenizle ya da sevdiğinizle fantastik bir tatil geçirmek için en uygun uçak bileti fırsatlarını kaçırmamanızı tavsiye ederiz. İyi tatiller.

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder