Uçak İçinde Elektronik Cihaz Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Uçak İçinde Elektronik Cihaz Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Uçak seyahatlerinizin öncesinde elektronik cihazların kullanılmasına getirilen kısıtlamalar ile ilgili olarak küçük bir kafa karışıklığı yaşayabilmeniz mümkündür. Ancak endişelenmenize gerek yok çünkü uçakta bulunan kabin görevlileri gerekli yönlendirmeleri ve uyarıları sizin için her zaman tekrar edebilirler. Peki uçağın içinde kullanımı yasak ya da kısıtlı olan elektronik cihazlar nelerdir? Uçak içinde elektronik cihaz kullanımı konusunda detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Öncelikle belirtmemizde büyük fayda var, uçağın kalkışı ve inişi süresince elektronik saat, kalp ve işitme cihazları haricinde kalan tüm elektronik cihazların kullanılması yasaklanmıştır. Bunun yanında uçak normal uçuş seyrine geçtikten sonra kullanımına izin verilmekte olan elektronik cihazlar da bulunmaktadır. Bu sebepten tüm elektronik cihaz kullanım listesine bakmanızda fayda vardır.

 

Uçuş boyunca kullanımı yasak olmayan elektronik cihazlar:

İşitme cihazları, kalp cihazları, güneş enerjisiyle çalışan aletler, pilli aletler.

 

Uçak kalkmadan ve indikten sonra kemer ışıklarının sönmesinden sonra kullanılmasına izin verilen cihazlar:

Uçak personeline ait cep telefonları ve yolculara ait özel cep telefonlarıdır.

 

Uçuş esnasında kullanımına izin verilen cihazlar:

Video kameralar ve kayıt cihazları, bilgisayar oyunları, fotoğraf makineleri, elektronik oyuncaklar, MP3 tarzında kulaklıkla kullanılabilen müzik çalarlar, laptoplar ve Dvd oynatıcılar, hesap makineleri ve tablet bilgisayarlardır.

 

Uçuşta kullanımı kesinlikle yasak olan cihazlarsa:

Cep telefonları, telsizler, uzaktan kumandalı oyuncaklar, hoparlörlü cihazlar, yazıcılar, kayıt durumunda olan mini disk cihazları, büyük müzik setleri, kulaklığı olmayan cep radyoları, küçük televizyonlar ve bluetooth alıcılarıdır.

 

Uçuş sırasında özel izinle kullanılabilecek cihazlar:

Tıbbi amaçlı elektronik cihazlar.

 

Uçakta veya uçak yolculuğunda elektronik cihaz kullanımı genel olarak bu şekildedir. Uçakta hangi elektronik cihazlar kullanılır, uçakta yasak olan elektronik cihazlar, uçuşlarda elektronik cihaz kullanımı gibi konularda bilgi vermeye çalıştık. Sizlere tavsiyemiz uçuşlarınız öncesi bu bilgileri aklınızda bulundurmanız ve uçuş personelinin bu konuda uyarılarını dikkate almanızdır. Bu tip konuların güvenli bir uçuş geçirmeniz için önemi büyüktür. Gelişen teknoloji ile birlikte uçaklarda elektronik cihaz kullanımı ve uçak içi eğlence sistemlerinde ciddi gelişmeler meydana gelmiştir. Bu konulardaki yenilikleri de takip etmenizi tavsiye ederiz. Şimdiden iyi uçuşlar.

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder