Biletimi alırım, üç gün sonra uçarım

Uçakta Yolcular

Müşterilerinin seyahat tercihlerini mercek altına alan ucakbileti.com yolcuların zamanlama profilini ortaya koyan bir araştırmaya imza attı.

Uçak Yolcusu Profili - İnfografik

2015’in ilk 6 ayında ucakbileti.com üzerinden bilet alan binlerce kişinin ve 1 milyondan fazla uçak bileti arama verilerine göre yolcuların yüzde 24’ü biletini 1-3 gün önce alıyor.

Seyahat tarihinden 4-7 gün önce uçak bileti alanların oranı yüzde 18, 15-30 gün önce alanların oranı ise yüzde 17. Uçak biletini aynı gün alanların oranı ise yüzde 7 olarak belirlendi.

En uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlayıp, son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

Ülke içi uçuşlarda en uygun fiyatları yakalama dönemi 21 gün öncesi. Bu dönemdeki fiyatlar ortalama fiyat yüzde 8 daha ucuz. Son 2 haftada bilet fiyatları ortalamaya göre yüzde 5 artıyor, son hafta ise bu oran yüzde 30’a kadar çıkıyor.

En çok hangi destinasyonlara bilet arıyoruz?

Türkiye’nin en hızlı uçak bileti arama sitesi ucakbileti.com en çok uçak bileti araması yapılan hatları da belirledi.

İç hatlarda İstanbul-Trabzon, dış hatlarda İstanbul-Batum en çok bileti fiyatı araştırılan destinasyonlar. Sıralamada ilk 10 ise şöyle oluştu:

İç Hatlar:

İstanbul-Trabzon, İstanbul-Antalya, İstanbul-İzmir, Trabzon-İstanbul, İstanbul-Diyarbakır, Adana-İstanbul, İstanbul-Adana, İzmir-İstanbul, İstanbul-Ordu, Diyarbakır-İstanbul.

Dış Hatlar:

İstanbul-Batum, İstanbul-Bakü, Düsseldorf-İstanbul, İstanbul-New York, İstanbul-Londra, İstanbul-Bangkok, İstanbul-Taşkent, İstanbul-Paris, İstanbul-Frankfurt, İstanbul-Amsterdam.

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenizde kullanarak infografiğimizi sitenizde yayınlayabilirsiniz:

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder