Türkiye'nin En Iyi 10 Kamp Alanı

turkiyenin-en-iyi-10-kamp-alani

Türkiye'nin En Iyi 10 Kamp Alanı

Kamp yapmak, doğa tutkunlarının vazgeçemediği bir aktivitedir. Pek çok farklılık katabileceğiniz bu aktivite için Türkiye’de pek çok yer bulunmaktadır. Adeta cenneten köşe olan bu yerleri sizin için listeledik. Fakat daha fazlası bulunmaktadır. Bu yazımızda Türkiye’de en iyi 10 kamp alanını sizin için listeliyoruz. En iyi kamp nerde katılır, kamp atılacak yerler, en iyi kamp alanları gibi sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

Kelebekler Vadisi


Bu vadide bulunmakta olan kaplan desenli kelebekler, yürüyüş yolundaki şelaleler Kelebekler Vadisi’nin Türkiye’nin en iyi 10 kamp alanı listesine girmesinin sebeplerinden sadece birkaçıdır. Vadi, tabiat anlamında harika olmasına ek olarak, listeleyebileceğiniz kamp alanları arasında en gelişmiş tesislerden bir tanesidir. Yemekler,  tuvaletler, içeçek seçenekleri ve fiyatlar oldukça uygundur.

 

Cunda Adası Ada Camping Kamp Alanı, Ayvalık, Balıkesir


Cunda Adası kamp yapmak için başka güzel bir alternatiftir. Bura gün batımını izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Ada Camping, Cunda Adası’nın ormanlık tarafında bulunmaktadır. Harika manzarası Cunda m,erkeze kolay ulaşımı ile iyi bir tercih olabilir. Diğer taraftan Ada Camping’in oldukça güzel bir restoranı vardır ve fiyatları da gayet uygundur.

 

Bozcaada Ada Kamp Alanı, Bozcaada


Bozcaada denildiğinde aklımızda butik oteller ya da şarap bağları içinde oteller canlanmaktadır. Bozcaada Ada Kampı, Türkiye’ de en iyi 10 kamp alanı listesine üst sıralardan girmeyi haketmektedir. Doğasıyla size kendine hayran bırakacak bu kamp alanı sizleri bekliyor. Haftasonu nerde kamp atılır sorusuna cevap olabilir.

 

Asos Club Beyaz, Asos


Asos zaten muhteşem bir yerken, Club Beyaz Asos’un güzelliğine güzellik katmaktadır. Asos Club Beyaz tek başına bir kamp alanı değildir. En 10 iyi kamp alanı listesine girmesinin sebepleri ise çalışanların iyi olması, yemeklerin lezzeti, gün doğumu ve yakamoz manzarasıdır.

 

Kabak Koyu Kamp Alanı, Fethiye


Fethiye’deki Kabak Koyu’nu bu listeye almasaydık eksik kalırdı listemiz. Bu muhteşem güzellik içerisinde kamp yapmak güzel bir deneyim olacaktır. Sadece Kabak’ta yetişmekte olan pek çok bitki türü olması, doğal yaşamı korumak için Kabak’taki işletmelerin kendi aralarında kurallar kabul etmesi gibi detaylar da bu yeri ön plana çıkarmaktadır.

 

Akyaka Orman Kampı, Gökova


Gökova ve Akyaka son birkaç senede popülerlik kazanmıştır.  Akyaka kamp alanı Gökova’nın biraz daha ilerisinde ormanın içinde kurulmuştur. En organize kamp alanlarından bir tanesidir. Çadır alanları temiz, geniş ve güzeldir. Çadır dışında taş evlerde de konaklayabilirsiniz. Gökova’nın mavi bayraklı sahilinde denize girmek bile Akyaka Orman Kampı’nın bu listeye girmesi için yeterli sebeptir.

 

Çubucak Orman Kampı, Marmaris


Yıllardır bilinen bir kam alanıdır Çubucak Orman Kampı. Çubucak Orman Kampı’nın bu listeye girmesinin ilk sebebi konumudur. Marmaris kamp yapmak için muhteşem bir seçenektir. Harika bir koyda yer alıyor olması, uygun fiyatları, merkeze kolay ulaşımı Çubucak Kamp Alanı’nın en önemli avantajlarıdır.

 

Aktur Campign Kamp Alanı, Datça


Bir diğer doğa harikası da Aktur kamp alanıdır. Aktur tam Datça’da yer almasa da, Datça yolu üzerinde, harika bir koyda yer almaktadır. Aktur Kamp alanı aynı zamanda bir sitenin tesisidir. Tesisler gayet güzeldir. Çadır dışı da konaklama alternatifleri de bulunmaktadır. Ayrıca su sporları, etkinlikler diğer kamp alanlarına göre daha zengindir. Kesinlikle burda kamp yapmalısınız.

 

Akbük Doğa Kamping Kamp Alanı, Gökova Akbük


Gökova Körfezi Akbük Koyu yerli biriyle konuşmadan vey a bir şekilde Akyaka’yı ararken kaybolmadan bulabileceğiniz bir yer değildir. Bu gizli bir cennet olduğu anlamına da gelmektedir. Doğası da oldukça korunmuş olan bu kamp alanı yeni yerler keşfetmek isteyenler için uygundur.

 

Deniz Camping Kamp Alanı, Bademli Köyü, Dikili


Bademli Köyü’nün doğal güzelli bu kamp alanının listemizde yer alması için yeterli diyebiliriz. Bademli Köyü gerçekten bakir doğası, efsane denizi ve zeytin ağaçları ile sizi Dikili’nin 10 km ilerisinde karşılayacak.

Bu yazımızda sizlere Türkiye’deki en iyi kamp alanlarını listeledik. Daha pek çok güzelliğe ev sahipliği yapan ve belki de bu listede bulunması gereken kamp alanı vardır. Kamp nerede atılır, en iyi kamp alanları, kamp yapılacak yerler gibi sorularınızın cevaplarını bulabilmenizi diliyoruz. Yakın bir yere de olsa kısa bir haftasonu kampı iyi gelecektir. Doğa tutkunlarına kamp alanlarında keyifli vakit geçirmelerini dileriz.

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder