Türkiye İle Ukrayna Arasında Pasaportsuz Seyahat Dönem Başladı

Ukrayna Kiev Pasaportsuz Seyehat

 

Ukrayna Seyahati için Artık Hiçbir Engel Kalmadı

Avrupa’nın en geniş ülkesi olma özelliğini hali hazırda koruyan Ukrayna; gece hayatı, hareketli sokakları, renkli eğlence anlayışı ile çok sayıda ziyaretçinin ilgisini çeken bir ülkedir. Doğal güzellikleri ile de fark yaratan bir destinasyon olarak lanse edile Ukrayna, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için de ayrı bir öneme sahiptir.

2017 tarihi itibarıyla ve takvimler 1 Haziran’ı gösterdiği günden bu yana Ukrayna’ya Id kimlikler ile seyahat etmenin mümkün hale geldiğini de belirtmek gerekiyor. 17 Mayıs 2017 tarihinde iki ülke arasında yapılan anlaşma doğrultusunda iki ülke vatandaşları seyahatlerini pasaportsuz ve yalnızca kimliklerini kullanarak gerçekleştirebilecek. Anlaşma onaylandı ancak ülkemizde çipli kimlik kartlarının dağıtımında küçük bir aksama söz konusu ve hali hazırda birçok vatandaşımız da eski kimliklerini kullanmaya devam ediyor. Ukrayna’ya girişlerin çipli kimlik kartları ile yapılacağını da bilmeniz gerekiyor.

Ukrayna, seyahat edilmesi gereken özel ülkelerden bir tanesi ve bu ülkenin dikkat çekici 5 şehri de aşağıdaki gibidir. 

Başlıca Şehirler

Kiev

Ukrayna Kiev pasaportsuz seyahat

Başkent Kiev, görülmesi gereken şehirlerden bir tanesi ve 500 yıl boyunca Türkler tarafından yönetildiği bilgisini de vermek gerekiyor. Hali hazırda Türklere ait izleri barındıran şehir, aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir.

Ulusal Tarih Müzesi, Aziz Sofya Katedrali ve aziz Andreas Katedrali de şehrin ilgi çekici yapılarından bazılarıdır. Gece hayatı ile de dikkat çekici bir hal alan şehir, Türk ziyaretçilerini bekliyor. 

En ucuz Kiev uçak biletleri için hemen tıklayınız.

 

Lviv

ukrayna lviv pasaportsuz seyehat

Öğrenci şehri olarak da bilinen Lviv’de çok sayıda öğrenci bulunuyor ve üniversite sayısı da bir hayli fazladır. Eğitim alt yapısı çok güçlü olan şehir, sosyal hayatı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle öğrencilerin yoğun olduğu bölgeler çok daha hareketli.

Pyana, Rafinad ve Metro da şehrin en önemli eğlence mekanları arasında yer alıyor. 

En ucuz Lviv uçak biletleri için hemen tıklayınız.

 

Odessa

ukrayna odessa pasaportsuz seyehat

Ünlü plajlara ve müzelere sahip olan şehir, gezginler tarafından keşfedilmeye devam ediliyor. Deflin ve Luzanovka, şehrin en önemli plajları arasında gösteriliyor ve havaların biraz ısınması ile plajlardaki kalabalık da dikkat çekici bir hal alıyor. 

En ucuz Odessa uçak biletleri için hemen tıklayınız.

 

Zaporijya

ukrayna japorijya pasaportsuz seyahat

Ukrayna kazaklarına ev sahipliği yapan ve turistlerin ilgi odağı olmayı başaran Khortytsya Adası bu şehirde yer alıyor. Tarihi değerlerine sahip çıkan bir şehir olduğunu belirtmek gerekiyor ve şehrin 7 harikasından biri olarak da lanse ediliyor. 

 

Donetsk

ukrayna donetsk pasaportsuz seyahat

Ülkenin metalurji merkezi olması, ülke ekonomisine olan katkısını da daha güçlü hale getiriyor. Tarihi dokuları ev sahip olduğu eşsiz doğası ile gerçek bir turizm cenneti olan Donetsk, görülmesi gereken şehirler arasında yer alıyor. Lenin Meydanı, Figures Parkı ve The Holy Katedrali de şehir ziyaretinizde listenize dahil etmeniz gereken noktalardan bazılarıdır. 

En ucuz Donetsk uçak biletleri için hemen tıklayınız.

 

Ekstra Bilgi

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna’da gece hayatının kalbinin attığı şehirlerden bir tanesi hiç şüphesiz Lviv’dir. Bar ve gece kulübü sayısının en fazla olduğu şehir olarak da bilinir. Fashion Club, şehrin önemli eğlence merkezlerinden bir tanesi ve burayı çok sayıda Türk’ün de ziyaret ettiğini belirtmek gerekiyor. Şehrin en lüks gece kulüplerinden bir tanesi ev fiyatları da bir hayli uygundur. Girişte kıyafet konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz bu yüzden kıyafet seçimlerinizi çok daha gösterişli ve dikkat çekici kıyafetlerden yana yapmanızda fayda var.

Odessa da gece hayatının nabzını tutan şehirlerden bir tanesi ve İtaka, İbiza Beach Club gibi lüks mekanları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. İbiza, konsept olarak diğer kulüplere nazaran çok daha farklı bir duruşa sahip ve bu mekanda genellikle canlı müzik ve konser etkinlikleri düzenleniyor.

Gece hayatı denilince akla gelen şehirlerden bir diğer ise hiç şüphesiz Kiev’dir. Özgürlük Meydanının hemen yanında yer alan Vodka Bar, sabaha kadar dans edip alkol alabileceğiniz adreslerden bir tanesidir. Fiyatlar oldukça ucuz ve özellikle Türkiye ile kıyaslandığında aradaki büyük fark da net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Alkolün yanı sıra kaliteli müzik dinlemek istiyorsanız da Sky Bar’ı tercih edebilir ve yine ucuz alkol tüketerek sabaha kadar eğlenebilirsiniz. 

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder