THY İnternetli Uçak Sayısını Artırıyor

Uçakta internet kullanan kadın

Türk Hava Yolları'ndan internet seferberliği… Uzun uçuşlar yapan Boeing 777 ve Airbus 330 tipi 28 uçağında internet hizmeti veren THY, kısa mesafeli uçuşlar yapan uçaklarda da internet hizmeti vermek için hareket geçti. Londra, Paris gibi kısa mesafe uluslararası uçuş yapan Boeing 737, Airbus 320 ve Airbus 319 tipi uçaklara da kablosuz internet sistemi kurulacak.

3 Bin Metrede Sınırsız İnternet

THY; ABD, Japonya, Çin gibi uzun uçuşlarda kullanılan Boeing 777 ve Airbus 330 tipi uçaklarda iki farklı paket halinde internet hizmeti sunuyor. 1 saatlik paketin ücreti 9.99 dolar, 24 saatlik paketin ücreti ise 14.99 dolar. Business sınıfında seyahat eden yolculardan ise ücret alınmıyor.
THY’nin şimdilik 28 uçakta verdiği kablosuz internet hizmeti, uçak 10 bin feet (3 bin metre) yüksekliğe ulaştığında devreye giriyor. Air France 6 bin metrede, Delta Havayolları 9 bin metrede, Singapur Havayolları, 10 bin 500 metrede, Emirates ise 12 bin metrede kablosuz internet hizmeti veriyor.
Yapılan araştırmaya göre yolcular havada en çok sosyal medyayı kullanıyor. En çok girilen uygulamalar arasında Facebook ve WhatsApp bulunuyor.

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder