Tatilinize Uygun Makyaj Önerileri

Kadınların en dikkat ettiği konulardan biri de nerede olursa olsunlar, nereye giderse gitsinler makyajlarıdır. Makyaj konusunda kadınlar asla taviz vermek istemezler ve sürekli bakımlı ve de güzel makyajlı görünmeye devam etmek isterler. Konu tatil bile olsa kadınları makyaj yapmaktan hiçbir şey alıkoyamaz. Denize girecek olmak, nemli hava koşulları, yağışlar ve da soğuk havalar, kadınların makyaj yapmaması için bir neden değildir. Biz de tüm bu nedenleri göz önünde bulundurarak, kadınlar için tatile uygun makyaj önerilerinde bulunmaya karar verdik. Yaz ve kış tatilinde ne tarz makyaj ürünleri kullanmanız gerekir, sizi en iyi gösterecek makyaj önerileri nelerdir, tüm bu bilgileri sizin için paylaşıyoruz.

 

Yaz Tatiline Uygun Makyaj Önerileri

Yaz tatili, sıcak hava, deniz, kum ve güneş anlamına gelir. Bundan dolayı da kalıcı, akmayan ve uzun süre dayanabilecek bir makyaj yapmak şarttır. Özellikle denize girecek olan kadınlar için buna dikkat etmek oldukça önemli. Hem denize girmeyi planlayıp hem de makyajından ödün vermek istemeyen kadınlar için en uygun makyaj malzemeleri, tabi ki suya dayanıklı olarak üretilen makyaj malzemeleridir. Günlük ve sıradan makyaj ürünlerinin aksine, uzun süre kalıcı ve kolay kolay çıkmayan bu makyaj ürünleri ile yapılan makyajlar, tatiliniz boyunca kendinizi güzel ve bakımlı hissetmenize yardımcı olacak. Yaz tatili için en uygun makyaj stili, hafif ve sade yapılan makyajdır. Yani yoğun fondöten, allık ve pudra uygulamalarının yerine, hafif bir göz makyajı, dudak parlatıcıları ve aydınlık veren kapatıcı ürünler tercih edilmeli. Son günlerde fazlaca moda olan ıslak makyaj da tam yaz tatili için uygun bir makyaj olacaktır. Elmacık kemikleri üzerine, burun kemerine, alın ve çene bölgesinin tam ortasına uygulanan, ıslak ve aydınlık bir görüntü veren makyaj ürünleri, yaz tatilinizde en kolay yapabileceğiniz makyaj stillerinden biri. Aşırı sıcak ve nemli havadan dolayı terleseniz bile, makyajınız zaten ıslak bir görünüme sahip olduğu için kötü görünmesi de mümkün olmayacak. Yaz tatilinde gündüz makyajınızda sadece maskara, bronzer ve dudak parlatıcı ürünleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Yoğun ve koyu renkli ruj seçimleri, yaz tatili için uygun olmayacaktır. İlla ki fazla makyaj yapmak istiyorum diyorsanız, akşam saatlerinde gece kulübü eğlencelerine bu makyajı saklamanızı öneririz.

 

 

Aksi halde fresh bir görüntü elde edemez ve gün boyu dağılan makyajınızı toparlamak zorunda kalabilirsiniz. Tatilin tadını doyasıya çıkarmak dururken makyaj ile oyalanmak istemeyenlerdenseniz, sade bir kapatıcı, gözlere hafif derinlik kazandırıcı bir kalıcı far ve dudak parlatıcısı oldukça ideal olacaktır. Yaz tatilinde güneşlenirken ve kumla haşır neşir olurken, vücudunuza ve yüzünüze yapışacak olan kum taneciklerini de unutmayın. Bu yüzden özellikle güneşlenip denize gireceğiniz saatlerde, fondöten ve BB krem benzeri ürünleri tercih etmemeye özen gösterin. Yazın sıcaklığına ve güzelliğine uygun şekilde makyaj yapmak için, biraz dergi karıştırmanızda da yarar var. Ünlülerin yaz aylarında plaj ve benzeri yerlerdi makyajlardan esinlenerek de kendi yüzünüze ve bulunduğunuz tatil mekanına uygun makyajı yaratabilirsiniz. Yaz aylarında sade ve ışıl ışıl bir görüntü elde etmek isterken, ıslak görünümü de çok fazla abartmamanızı öneririz. Güneş altında kendini fazlası ile belli eden fondöten ve pudralardan uzak durmanızı yinelememizde de fayda var. Bu tür kalıcılığı olmayan ve sıcak, nem ve deniz üçlüsü ile buluştuğunda yüzünüzde iz yapan ürünlerin yerine, doğal görünmenizi sağlayan ve aydınlık veren ürünleri tercih etmenizde yarar var. Sadelik özellikle sıcak havalarda bulunmaz bir nimettir. Yüzünüzden akan fondötenler yerine, göz çevrenize ışık veren parlatıcıları tercih edin. Yaz geceleri için tercih edebileceğiniz yoğun makyaj uygulamalarında da sizi genç ve dinamik gösterecek stiller deneyin. Eyeliner ve rimel ile muhteşem gece makyajı tekniklerine başvurun.

 

 

 

Kış Tatiline Uygun Makyaj Önerileri

Kış tatili, makyaj yapmak için ideal bir tatil süreci olsa da eğer karlı ve yağışlı bölgelerde tatil yapmayı planlıyorsanız, makyajınızda kalıcı ve suya dayanıklı ürünleri tercih etmelisiniz. Uzun süre bozulmadan kalabilen suya dayanıklı makyaj ürünler, hem kış tatiline hem de yaz tatiline oldukça uygundur. Bundan dolayı dört mevsim elinizin altında suya dayanıklı makyaj ürünleri bulundurmanızı tavsiye ederiz. Kış tatili, istediğiniz yoğunlukta her makyajı kaldıracaktır. Yalnızca gündüz saatlerinde aşırı far uygulamalarından uzak durmanız gerekir. Bu tarz yoğun makyajlar yaz ya da kış fark etmeksizin, her iki tatilin de akşam saatlerine uygun makyajlardır. Kış tatilinde kayak yapmaya gitmişseniz, karın yoğun etkisinden dolayı gözlerinizi korumak için siyah kalem uygulamasında bulunabilirsiniz. Bembeyaz karın gözler üzerindeki etkisini en aza indirebilmek ve etrafı daha net görebilmek için alt kirpiklerinize maskara, far ya da kalem sürmeniz sizin için iyi olacaktır. Kış tatilinde koyu renkli rujlar ve fondöten benzeri ürünler kullanmaktan çekinmeyin. Zaten hava sıcaklığı düşük olduğu için makyajınızın uzun süre bozulma riski de olmayacaktır. Dilediğiniz tüm ürünleri rahatlıkla kullanmanız mümkün ve kış tatilleri makyaj yapmak için en ideal tatillerden biri. Özellikle kış akşamları romantik bir yemek yemek istediğinizde, eşinizle ya da sevgilinizle bir kutlamaya katılmak istediğinizde yoğun makyajları tercih edebilirsiniz. Gözlerinizi ön plana almak istediğiniz günlerde yoğun far ve rimel uygulamaları yapabilir, dudaklarınızı hafif bir parlatıcı ya da ten rengi bir ruj ile tamamen silik hale getirebilirsiniz. Bu hem çekici bir makyajdır hem de modernlikten uzaklaşmamanızı sağlar. Bununla birlikte eğer dudaklarınızın ön planda olacağı bir makyaj uygulaması yapmak istiyorsanız da gözlerinize sadece bir rimel sürüp, dudaklarınızda koyu renkli, yoğun ruj uygulamaları yapabilirsiniz. Özellikle son yıllarda moda olan siyah rujları, kış tatilinizde bolca sürebilirsiniz.

 

 

 

Eğlence Ağırlıklı Tatil İçin Makyaj Önerileri

Yurtiçi ve yurtdışı tatil planlarınızda eğer eğlencenin ve dans’ın bol olduğu mekanları tercih edecekseniz, yanınızda götüreceğiniz makyaj malzemeleri de bu eğlence ortamı ile bağlantılı olmalıdır. Renkli gecelerin yaşandığı bir tatil bölgesini seçmişseniz, renkli farlar ve renkli ojeler sizin için ideal ürünler olacaktır. Aynı zamanda renkli rujlar ve fosforlu ürünlerden de uzak kalmayın. Rio karnavalı ve benzeri karnaval alanlarını tatiliniz boyunca gezme ve buralarda eğlenme fırsatınız olacaksa, makyajınızda abartıya kaçmanız da kimse tarafından yadırganmaz. İstediğiniz kadar renkli ve aşırıya kaçan bir kadın olabilirsiniz. Bu hiçbir şekilde tatilinizi gölgeleyecek bir unsur olmayacaktır. Simli ürünler, yüzünüze aydınlık verecek malzemeler ve daha birçok makyaj ürününü tercih edebilirsiniz. Bodrum, Gümbet, Antalya gibi eğlencenin ağırlıklı olduğu, gecelerin renkli geçtiği bölgelerde tatil yapacaksanız, geceye ve gece kulüplerine uygun makyaj stilleri denemelisiniz. Yoğun rujların yanı sıra dudak parlatıcıları ve farlar da ideal olacaktır. Yalnız aşırı sıcaktan dolayı bu ürünlerin akma ihtimalini de göz önünde bulundurun. Özellikle köpük savaşlarının yaşandığı gecelerde makyaj yapmamaya özen gösterin. Kalıcı ve suya dayanıklı rimel, bu tür eğlencelerde de imdadınıza yetişecektir. Hangi tip tatili tercih etmiş olursanız olun, mutlaka suya dayanıklı ürünleri yanınızda bulundurmaya ye da gittiğiniz yerlerden satın almaya özen gösterin.

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder