Tatile Çıkabileceğiniz Dünyanın En İyi 15 Adası

Tatile Çıkabileceğiniz Dünyanın En İyi 15 Adası

Tatil için farklı bir tercih yapmak isteyenlere tatil adaları başlığı altında güzel bir liste hazırladık ve dilerseniz vakit kaybetmeden bu listeye hep birlikte göz atalım…

 

Kaplumbağa Adaları


Sahip olduğu eşsiz doğal güzellikleri ve palmiye ağaçları ile süslenmiş çevresi ile dikkatleri üzerine çeken Kaplumbağa Adaları, yeni dönemde de çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapacak gibi görünüyor.

 

Bozcada


Berrak denizi ve tertemiz havası ile huzuru bulmak isteyenlerin en çok tercih ettiği tatil adaları arasında Bozcaada da yer alıyor… Listelerde kendine 55. sırada yer bulan bu güzel adayı sizler de ziyaret edebilir ve tatil için ilk adımı atabilirsiniz.

 

Kalem Adaları


Listede yer alan Kalem adaları da yine Türkiye’nin eşsiz güzelliklerinden bir tanesi olmayı başarıyor ve dünya coğrafyası için de büyük önem arz ediyor. Dibi görünen denizi ve eşsiz doğası ile burası da birçok turistin ziyaret ettiği adalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

 

Bora Bora Adaları

Mart ve Nisan aylarında çok daha kalabalık bir insan topluluğuna hitap etmeyi başaran Bora Bora Adaları da listelerinize alabileceğiniz adreslerden bir tanesidir. Siyah İnci’nin çıkartıldığı ender adalardan bir tanesidir ve muhteşem denizi ile de göz doldurmayı başarıyor.

 

Muscha Çay Adaları


Tatil adaları başlığı altında sizinle buluşturacağımız bir diğer adres ise: Muscha çay adaları… Hepimizin yakından tanıdığı isimlerden bir tanesi olan Bill Gates, an itibarıyla adanın tek sahibi. Bu adada tatil yapmak için gerçekten güçlü bir bütçeye sahip olmanız gerekiyor.

 

Maldiv Adaları

Turkuaza çalan rengi ile harika bir güzellik sunan Maldivler adası da yine çok sayıda ziyaretinin birincil tercihi olmaya devam ediyor ve her sezon çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

 

Gökçeada

Tatil adaları listemizde ‘’Sakin Şehir’’ olarak kendine yer bulan Gökçeada da yine Türkiye sınırları içerisinde bulabileceğiniz adalardan bir tanesidir. Dünya listelerinde de yer alan bu güzelliği sizler de ziyaret edebilirsiniz.

 

Mustique Adaları

Mustique adaları da diğer bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor. Karayipler'in gözde adalarından bir tanesi olan bu adres, sahip olduğu iklim nedeniyle de ziyaretçiler tarafından beğeni ile karşılanıyor.

 

Barbados Adası

Tatil adaları listesinde en çok dikkati çeken adreslerden bir tanesi de Barbados Adası. Karayipler'in yüzölçümü olarak en büyük adası olan Barbados, golf tutkunlarının da sezon içerisinde sıkça ziyaret ve tercih ettiği noktalardan biridir.

 

Hawaii Adaları


Egzotik adalardan bir tanesi olan Hawaii adaları da yine ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz adreslerden bir tanesi olarak listelerde kendine yer buluyor.

 

Bali Adası

Endonezya sınırları içerisinde kendine yer bulan Bali adası da lükssü sevenlerin tercih ettiği adreslerden bir tanesidir. Sunduğu imkanlar ve eşsiz coğrafya ile birlikte balayı çiftlerinin de yoğun olarak tercih ettiği bir ada haline gelmiş durumda.

 

Cunda Adası

Dünya listelerinde Türkiye sınırları içerisinde yer alan bir ada daha karşımıza çıkıyor. Balıkesir’de bulunan Cunda Adası, huzur isteyen ve sakinliği tercih eden ziyaretçilerin buluşma noktası olmaya devam ediyor.

 

Zenzibar

Doğa ile iç içe bir yaşam sürmek ya da tatil yapmak isteyenler Zanzibar’da buluşuyor. Hindistan’ın en çok ziyaretçi kabul eden noktalarından bir tanesi olan Zanzibar, ihtişamlı bir görüntü sergiliyor.

 

Seyşeller

Afrika kıyılarında konumlanmış olan Seyşeller adası da kaliteli ve konforlu mekanlara ev sahipliği yapan ve konaklama bakımından sorun yaşatmayacak olan adalardan bir tanesidir. Haziran ve Kasım arası dönemde oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 

Sedir Adası


Mısır’dan özel olarak getirtilen bembeyaz kumlar ile daha eşsiz bir görüntüye sahip olan Sedir Adası da Muğla sınırları içerisinde ziyaret edilmeyi bekliyor.

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder