Tasarım Dehası 11 Harika Konaklama Mekanı

Tasarım Dehası Oteller

Dünyanın farklı bölgelerinde bulunan farklı konsept ve tasarıma sahip oteller, hosteller ve konaklama yerleri sizler için ilginç bir tecrübe kazanmanıza aracı olmaktadır. Dünya üzerinde yer alan ve hayal edebileceğinizin çok daha ötesinde tasarlanan yerleri sizler için sıraladık:

 

 

 

İsveç - JumboStay Hostel: İsveç'in Stockholm şehrinde bulunan Arlanda Havaalanı'nın hemen yanında yer alan ve içerisinde sadece ranza yatak, ufak bir dolap  ve düz ekran televizyon bulunan 25 odadan oluşan bu hostel, hurdaya çıkartılmış Boeing tipi uçağın dekore edilme sonucu ortaya çıkmıştır. Çok lüks olmayan ancak farklı bir tasarıma sahip bu hostelde ortak kullanıma sahip tuvalet ve banyo mevcut. Balayı odası olarak kullanılan kısım ise kokpit. Hostelin üst kısmında ise toplantı yapılabilen bir alan olarak tasarlanmıştır.

 

 

 

Japonya - Capsule Inn: Japonya'nın Akihabara şehrinde bulunan ve çok farklı bir tasarıma sahip olan bu otel konsepti 5. Element filmini andırıyor. Ortak bir salondan, banyolardan ve uzay gemisi kokpitini andıran odalardan oluşan otel sizlere çok farklı bir tecrübe yaşatacaktır. Kapsül odalar sadece bir yatak ve televizyondan oluşmaktadır. Toplam olarak 29 tanesi kadın 140 tanesi erkek toplam 169 odadan oluşan bu otel klostrofobiniz varsa sizlere uygun değil demektir. Yolunuz Japonya'ya düşerse ve farklı bir tecrübe ve heyecan yaşamak isterseniz bu otel tam sizlik.

 

 

 

İsveç - Sala Silvergruva: İsveç'in Västmanland bölgesinde bulunan bu otel sizlere bir gümüş madeninde tek odalı bir hizmet veriyor. Adına kaçış oyunları yapılan bu otel yerin tam olarak 155 metre altında yer almaktadır. Dünyada en iyi korunan bu gümüş madeninde tek ziyaretçi olarak uyuma deneyimini yaşamak zor olduğu kadar da heyecanlı. Tuvalete gitmek için gece kalktığınız da yolu şaşırarak kendinizi madenin derinliklerindeki bölümlerde bulmanız mümkün. Eğer klostrofobiniz yoksa sizlere muhteşem bir konaklama deneyimi sağlayan bu otelde oldukça dikkatli olmanızı öneririz.

 

 

 

Singapur - Marina Bay Sands Otel: 55 katlı üç binanın üzerine inşa edilmiş bir gemi ile sizlere muhteşem lüks bir tatil imkanı sunan bu otel üstündeki gemide bulunan cam havuzlarda yüzerken bütün şehir ayaklarınızın altında kalıyor. Singapur'da bulunan en lüks otellerden biri olan Marina Bay Sands sizlere müthiş manzara eşliğinde yüzerek serinleme fırsatı sunuyor. Çatısındaki gemi tasarımı ile yükseklik korkusu olmayan siz misafirlere gökyüzünde yüzme deneyimi yaşatıyor. Yolunuz bir gün Singapur'dan geçerse mutlaka bu deneyimi yaşamanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

 

 

 

İsveç - Utter Inn: İsveç'te bulunan Malareen Gölü'nün üzerinde yer alan bu tek kişilik otel, sizlere tasarımı ile birlikte su altında muhteşem bir konaklama deneyimi yaşatacaktır. Göl üzerinde bulunan otel su üstünde gözüken kısmı sadece mutfak, ufak bir oturma alanı, ufak bir teras ve konaklayacağınız odaya giriş bölümüdür. Aslında konaklayacağınız kısım ile suyun 3 metre altında yer alan ve etrafı tamamen camlarla çevrili olan bir yatak odasıdır. Yattığınız yerden tüm su canlılarıyla iç içe olacağınız bu tek kişilik otel klostrofobiniz yoksa ve farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız tam sizlik.

 

 

 

Türkiye - Gamirasu Cave Hotel: Türkiye'nin Kapadokya bölgesinde bulunan ve 2015 yılında Travelers' Choice yani Ziyaretçilerin Seçimi ödülünü kazanan bu otel Ayvalı Köyü'nde siz misafirlere muhteşem bir doğal ve tarihi güzelliklerle konaklama fırsatı sunuyor. Bizans döneminde inziva manastırı olarak kullanılan mağaraları kullanarak tasarlanmış otel bölgeye ait doğal ortamı içinde barındırıyor. 35 tane modern ve şık şekilde restore edilmiş mağara odadan oluşan otel yaklaşık 1000 yıl önce Hristiyan rahipler tarafından kullanılan mutfağı otel mutfağı, yemekhaneyi yemek salonu olarak kullanarak sizlere tarihi doku altında konaklama deneyimini yaşatıyor. Konum itibariyle merkezi yerlere de yakınlığı ile bu tarihi ve doğal güzellikleri içinde barındıran otel planlarınıza dahil ederek konaklamanız için şiddetle öneriyoruz.

 

 

 

Kanada - Hotel de Glace: Kanada'nın Quebec şehri yakınlarında bulunan Hotel de Glace yani Buz Otel yapımında 500 ton buz ve 30 bin ton kar ile İskandinav ülkelerinde oldukça popüler olan buz otellerinin Amerika kıtasında sizlere unutulmaz bir deneyim yaşatma fırsatı tanıyor. İçeceğinizi içtiğiniz bardaktan yattığınız yatağa kadar tamamen her şey buzdan üretilmiştir. Yılın sadece belirli dönemlerinde açık olan otel dünya üzerinde düğün merasiminin yapılabileceği 10 yer arasında yer almaktadır. Turistik ya da düğün amaçlı ziyaret edebileceğiniz bu otel size heyecanlı ve soğuk bir deneyim yaşatacağı kesin.

 

 

 

Fiji - Poseidon Undersea Resorts: Ada ülkesi olan Fiji'de bulunan Mystery Island yani Gizemli Ada'da ve Pasifik Okyanusu'nun 13 metre kadar altında bulunan 24 odalı resort su altı oteli size sahip olduğu beş yıldızlı lüks hizmetleriyle birlikte okyanus içerisinde bulunan tüm canlılarla birlikte tatil yapma şansı tanıyor. Haftalık rezervasyon sistemiyle çalışan otelde tatilinizin tamamı değil sadece 2 gece su altında geçerken geri kalan 4 gece ise isteğe bağlı olarak villa ya da bunglow'larda geçiyor. Sizlere çok fazla fırsat sunan otel ayrıca denizaltı kullanma dersleri ile gerçekten sizlere unutamayacağınız deneyim yaşatacaktır.

 

 

 

Fransa - The Everland Otel: Fransa'nın Paris kentinde bulunan ve sadece bir salon, bir banyo ve bir oda bulunan bu otel sizlere yalnızca 1 gecelik tutabileceğiniz bir konaklama sunuyor. Kim olursanız olun bu otel odasında sadece Paris şehir manzarası ve Eyfel Kulesi eşliğinde 1 gece geçirebilirsiniz. Başka bir bina üzerine yerleştirilmiş ve aynı çeşit yani Everland konsepti oteller aslında portatif olarak tasarlanmıştır. Sizler için heyecanlı ve güzel bir gecelik deneyim yaşatacak otel ertesi sabah isteğe bağlı olarak sabah kahvaltınızı kapınıza kadar getiriyor.

 

 

 

Çin - Waterwold Hotel: Tasarımı ile ödüller kazanmış olan Çin'deki Songjiang şehrinde bulunan otel sizlere sunduğu lüks hizmetlerde sınır tanımıyor. En alt katı suyun içinde inşa edilmiş olan otel sahip olduğu havuz ve ekstrem sporlara ayrılmış bölümde dağ temasından bunjee jumping'e kadar sizlere birçok seçenek sunuyor. İçerisinde bir otelde olması gerekenden çok daha fazla fırsat ve seçenek bulunan otel inşası esnasında kullanılan malzemelerin tamamı doğaldır. Sizler için çok farklı ve seçenekli tatil deneyimi sunan bu oteli yolunuz düştüğünüz zaman ziyaret etmenizi mutlaka öneririz.

 

 

 

Türkiye - Marmara Oteli: Dünyanın ilk ve tek döner oteli olan Marmara Oteli Türkiye'de Antalya şehrinde bulunuyor. Dünyanın en ilginç tasarım ve mimarisine sahip olan bu otel sizlere en hızlı 2 saat içerisinde en yavaş 22 saat içerisinde 360 derecelik dönüş yaparak tüm manzaraya sahip bir odada kalmanızı sağlamaktadır. 7 kattan oluşan ve tamamen Türk yapımı olan bu otel sizlere dünya üzerinde sadece Türkiye'de yaşayabileceğiniz deneyim yaşatacaktır. Otel içeriği olarak sahip olduğu 5 yıldızlı lüks hizmetleriyle sizlere sadece sahip olduğu mimari ve konsept dışında tüm bir otelde olması gereken tüm hizmetleri sunuyor. Tatil planları veya yolu Antalya'ya düşen herkese Marmara Oteli'nde konaklamalarını tavsiye ederiz.

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder