Şimdi Tatile Çıkmanız için 8 Sebep

Tatil, günümüzde vücudumuzun ve zihnimizin en çok ihtiyaç duyduğu şey. Hatta tatil yenilenmek ve her şeye sıfırdan başlamak için de ideal bir yöntem. Tatilsiz geçen bir yılda insanın yaşam enerjisinden bir parça mutlaka kopmuş oluyor. Tatil, tüm yıl çalışan ya da okuyan bünyeye adeta ilaç gibi geliyor. Vücudu canlandırıyor, ruhu heyecanlandırıyor, sinirleri rahatlatıyor. Hatta uzmanlar bile günümüz insanının tatil yapma ihtiyacı içinde olduğunu ve tatil yapmanın çok fazla faydası olduğunu sık sık anlatıyorlar. Üstelik ister deniz, kum, güneş üçlüsünü seçin, isterseniz de kültürel anlamda doyuma ulaşacak bir rota belirleyin; tatil her yönüyle fazlasıyla keyif verici bir aktivite oluyor. O zaman tam şu anda tatile çıkmak için hiç ama hiç beklemenize gerek yok. Bizce güzel bir tatil yapmak için çok fazla sebebiniz var. Yalnız önerimiz şudur ki; tatile kiminle çıkacağınıza ve nereye gideceğinize çok iyi karar verin. Eğer bu iki konuda hata yaparsanız tatiliniz hiç de beklemediğiniz bir şekilde sonlanabilir. İyi ve doğru kararlar alırsanız, kusursuz bir tatil sizi bekliyor olacaktır. Madem öyle; size şimdiden bol dinlenme ve eğlenmeli iyi tatiller diliyoruz.

 

1.Bütün bir yıl çalışmanın bir ödülü olmalı.

Bütün bir yıl çalıştınız. Bunun bir mükafatı olmalı diyoruz. O yüzden bizce şu an tatile çıkmak için en iyi an. Şöyle biraz dinlenmek, yenilenmek, bronzlaşmak ve biraz olsun şehrin karmaşasından ve stresinden uzaklaşmak için tatile çıkmanız gerekiyor. İnanın çok ama çok iyi gelecek.

 

2. Çünkü aylardan deniz, kum, güneş.

Yaz geldi. Hani şu içimizi kıpır kıpır eden yaz. Hani kalın kazakları atıp incecik kıyafetler giydiğimiz, kızgın kumlardan serin sulara atlamanın mutluluğunu sonuna kadar yaşadığımız. İşte o beklenen yaz geldi. Yazın tatile gidilmez de ne yapılır? "Bu sefer gitmeyeceğim!" diyorsanız bizce hata yapıyorsunuz. Çünkü şimdi ne düşünürseniz düşünün, sonbahar geldiğinde, kış hafiften kendini hissettirmeye başladığında, çok ama çok pişman olabilirsiniz.

 

3. Birbirinden güzel ve özel lezzetleri denemek eğlenceli olmaz mıydı?

Tatile çıkmak sadece yüzmek, güneşlenmek ve dans etmekten ibaret değil. Elbette yemek de yiyeceksiniz. İster her şey dahil bir otelde yemek yiyin, ister şehirdeki lokantalarda. Farklı tatlar deneyebilir ve damak tadınıza yeni lezzetler ekleyebilirsiniz. Yıl içinde boş zamanlarınızda bunu yapmadığınızı biliyoruz. Ancak tatil dönemi farklı lezzetleri denemek için en güzel dönem oluyor.

 

4. Tatile çıkmak için önünüzde upuzun bir bayram tatili var.

Bayram tatili neyse ki bu sene bir hayli uzun. Dolayısıyla eğer çalışıyorsanız yıllık izninizden harcamanıza gerek olmayacak. Bayram coşkusunu pek ala kızgın kumlardan serin sulara atlarken de yaşayabilirsiniz. Çünkü dinlenmek herkesin olduğu kadar sizin de hakkınız.

 

5. Çünkü bu dönemde çevrenizdeki herkes tatile çıkıyor ya da çıkacak.

Özellikle sosyal medyada gittikleri tatil yörelerinden fotoğraf ve video paylaşanların sayısı şu dönemde bir hayli arttı. O paylaşımlara iç çekerek baktığınızı hissedebiliyoruz. Ee, o zaman niye duruyorsunuz? Siz de tatilde keyfi sonuna kadar yaşayanlar kervanına katılın.

 

6. Belki de tatili ucuza getirmenin en doğru zamanı.

Maalesef ülkemizde turizm konusunda birtakım sıkıntılar yaşanıyor şu dönemde. En azından öyle haberler duyuyoruz. Bu durumda şu dönemde biz yerli turistler için çok daha uygun fiyatlı tatiller daha çok mümkün olabilir. Öyle olmasa da uygun fiyatlı bir tatil geçirmek için pek çok farklı yol da mevcut.

 

7. Uyku, sadece biraz daha uyku.

Maalesef tatil haricinde dilediğimiz kadar uyumak için yalnızca Pazar günümüz oluyor. Oysa gönlümüzce uyumak, uyanıp yatakta boş boş takılmak ve hatta sonra tekrar uyumak nasıl da güzel olurdu. İşte tatil her sabah ihtiyacımız olan o "5 dakika daha"yı sonsuz sayıda bize sağlıyor. Bu yüzden tatilin belki de en güzel yanı uyku. Çünkü çok önemli bir ihtiyacımızı karşılıyor.

 

8. Potansiyel aşklar ve potansiyel yeni arkadaşlar şu an tatilde.

Yani tatilde yeni birileriyle tanışmak için en doğru zaman. Herkesin tatil ayarlamaya başladığı şu dönemde, ortalık biraz kalabalık olabilir diye düşünüyor olabilirsiniz ama yeni insanlar ile tanışmak için bu harika bir fırsat. Her tatil yeni başlangıçlardır aynı zamanda.

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder