Seyahatlerinizde Formda Kalmanızı Sağlayacak Fitness Tavsiyeleri

Hayatınızın her döneminde mutlaka sıkı bir vücuda ve daha da önemlisi sağlıklı bir vücuda sahip olmak istersiniz. Hiç şüphesiz bunu herkes isteyecektir. Yoğun iş temposu arasında ya da sık sık gerçekleştirmeniz gereken seyahat programlarınız arasında mutlaka fitness tarzı sporlara da zaman ayırmanız gerekmektedir. Günlük hayatında spor yapan, fitness ile uğraşan bireyler uçuş yaparken ya da seyahat ederken çok fazla bir sorunla karşılamazlar. Ancak eğer günlük yaşamınızda rutin olarak fitness ile uğraşmayan bireyler arasında yer alıyorsanız, seyahatleriniz boyunca formda kalmanız biraz zor olabilir. Bundan dolayı seyahat ettiğiniz sürece formda kalmanızı sağlayacak olan fitness türleri nelerdir, göz atmanızda fayda olacaktır. Öncelikli olarak mutlaka tüm seyahatleriniz boyunca rutin olarak bir spor salonuna uğramanız gerekmektedir. Eğer bulunduğunuz konumda zaten bir spor salonuna kayıtlıysanız seyahat edeceğiniz yerde de kalma sürenize göre bir spor salonuna kayıt olmanız vücudunuz açısından daha faydalı olacaktır. Böylece her ne kadar sık ve değişken olarak seyahat ederseniz edin, formunuzu koruyabileceksiniz. Üstelik kendi başınıza değil tamamen profesyonel bir destek alarak sağlamış olacaksınız. Fitness denilince akla yalnızca hareket türleri ya da spor aktiviteleri gelmemelidir. Fitness için en önemli durumlardan birisi de hiç kuşkusuz sağlıklı beslenmedir. Sağlıklı beslenme, günlük yaşantınızda nasıl formunuzu korumanıza yardımcı oluyorsa mutlaka seyahat dönemlerinizde de sağlıklı beslenmeye önem vermeniz gerekir.

Günlük hayatta dikkat ettiğiniz tüm yiyecek ve içeceklerin türlerine ve tükettiğiniz miktarlarına seyahatlerinizde de dikkat etmeniz gerekir. Günlük hayatta az miktarda tükettiğiniz bir besini seyahatleriniz boyunca daha fazla tüketmemelisiniz ya da günlük daha fazla enerji depolamak için tükettiğiniz miktarları seyahatleriniz boyunca azaltmamalısınız. Aksi takdirde ya kilo alacak ya da kilo vereceksinizdir. Bu durum da haliyle formda kalmanızı engelleyecektir ve görüntünüzde de sağlığınızda da bozulmalar meydana gelecektir. Seyahatlerinizde bu beslenme rutininize önem vermediğiniz takdirde neticeleri güzel bir sonuç doğurmayacaktır. Formunuzu korumak istediğiniz her an rutininizden ayrılmamalısınız. Ayrıca günlük hayatta mutlaka bir antreman programınızın olması gerekmektedir. Bu programa düzenli olarak uyum sağladığınızda ve uyguladığınızda alışkanlık haline gelecektir. Alışkanlık haline gelen bir eylemi, seyahatlerinizde de mutlaka uygulamaya devam edeceksinizdir. Seyahatleriniz uzun da olsa kısa da olsa mutlaka formunuzu korumanız gerekmektedir. Bu nedenle bir antreman programı en basit şekilde sizleri yormadan ve işinizden alıkoymadan, seyahatleriniz boyunca formda kalmanızı sağlayacaktır. Ve bu hazırlayacağınız antreman programını mutlaka günlük gıda alımlarınıza, sağlık durumunuza, boy ve kilonuza uygun olarak uzman bir hocaya hazırlatmanız gerekir. O zaman çok daha profesyonel bir antreman programına sahip olabilecek ve yanlış bir şeyler yapmayarak kendinize zarar vermemiş olacaksınız. Ayrıca bu antreman programınızda yer alan hareketleri tam gösterilen şekillerde uygulamanız gerekecektir. Böylece formunuzu koruyabilmeniz için pek bir engel kalmayacaktır.
 

Seyahat Ederken Formda Kalmanın Yolları

Hareketlerinizi yanlış yaptığınız takdirde, formunuzu korumak yerine daha da bozuk bir hale getirebilirsiniz. Bu nedenle eğer bilmediğiniz bir hareket varsa ya da yanlış bildiğiniz bir hareket varsa kısa süre içerisinde o hareketten vazgeçmeli ya da doğrusunu öğrenmelisiniz. Rutin hayatta bu tavsiyelere uyarak ilerdiğiniz takdirde formunuzu korurken, seyahatlerinizde de korumuş olacaksınız. Seyahatler sizleri mutlaka yoracaktır ve fitness aktivitelerini yapmaya belki de yeterli miktarda vakit ayıramayacaksınızdır. Ancak uyku düzeninize ve sağlıklı beslenme düzeninize dikkat ederek yaşantınıza devam ederseniz, bu alışkanlıklar sayesinde seyahatleriniz de hem keyifli hem de formda kalmış bir şekilde geçecektir. Seyahatleriniz boyunca formunuzdan birşey eksilmesini ya da artmasını istemediğiniz sürece önem vermeniz gereken bir diğer unsur ise su tüketimidir. Fitness denilince akla gelen ilk su tüketimidir. Rutin hayatınızda tükketiğiniz su miktarının neredeyse yarıdan fazlasını seyahatleriniz boyunca tüketmeniz gerekmektedir. Eğer günlük 1 litre su tüketimine yer veriyorsanız seyahatleriniz boyunca mutlaka en az 2.5 litre su tüketmeniz gerekmektedir. Çünkü seyahatlerinizin amacı gezmektir, günlerce bıkmadan usanmadan dolaşmaktır ya da iş meşguliyetidir. Bu yoğunluk içerisinde de formunuzu sizlere korutacak olan en önemli unsur su tüketimidir. Gerekli miktarda ve yerlerde su içmenize önem verdiğinizde, formunuzun zinde kalacaktır ve mutlaka daha güzel bir şekil alacaktır.
 

Seyahat Ederken Formda Kalmanın Yolları

En önemli diğer unsurlardan birisi ise kaslarınızı çalıştırmaya yarayan minik alet ve ağırlıklarınızı da seyahat boyunca yanınızdan eksik etmemenizdir. Gittiğiniz yerlerde mutlaka bir spor salonuna kayıt olduktan sonra gerekli alet ve takımlara da ulaşabileceksinizdir. Ancak kendinize ait mini ağrılıklarınızı yanınızda taşırsanız, spor salonuna gitmeye vakit bulamadığınız takdirde onlar işinize yarayacaktır. Mini ağırlıklar formunuzu korumanız için ve kaslarınızı çalıştırmanız için her zaman çok gereklidir. Yanınızda taşırken dahi formunuzu korumanıza yardımcı olacaktır. Seyahatlerinizi gerçekleştirdiğiniz sürece bu ağırlıklar formda kalmanızda büyük bir destek sağlayacaktır. Vücut geliştirme ve fitness rutinlerinize bu tavsiyeleri de ekleyerek mutlaka daha hoş bir görünüme sahip olabileceksiniz. Ve hiçbir zaman formunuzda birtakım bozukluklar meydana gelmeyecektir. Oluşturduğunuz bir fitness programı sayesinde ve iyi bir şekilde bu programa uyum sağladığınız takdirde formunuzu korumanız için hiçbir engel kalmayacaktır. Öncelikli olarak da bu program haricinde bir amaç oluşturmanız gerekmektedir. Dengeli bir şekilde hedefinize ulaşmanız gerekmektedir. Bu rutine uyduğunuz takdirde yavaş yavaş ilerleyecek ve hızlı bir maratona sahip olabileceksiniz. Ancak mutlaka en önemlisi tüm fitness programlarınıza seyahatlerinize başlamadan önce karar vermeniz gerekmektedir. Bu şekilde kesin ve kararlı bir döneme girerek formunuzu çok daha net bir şekilde koruyabilirsiniz. Ayrıca bir fitness programı yalnızca seyahatleriniz boyunca değil, tüm hayatınız boyunca sizi güzel bir şekilde etkileyecektir.
 

Seyahat Ederken Formda Kalmanın Yolları

Ancak bahsedildiği gibi mutlaka seyahatlerinize girmeden önce programlarınıza uymaya başlamalı ve alışmış olmalısınız. Bu şekilde devam ettiğinizde hem alışkanlıklarınızın dışına çıkmamış olacak hem de seyahatleriniz boyunca kilo verimi ya da alımına karşı koymuş olacaksınız. Ancak formda kalacağım derken, beslenmenize ve dinlemenize vakit ayırmaktan geri kalmamalısınız. Düzenli bir uyku saati, dinlenme dilimleri ve sağlıklı öğünlere dikkat etmediğiniz sürece, fitness programları da işe yaramayacaktır. Bir fitness programında net bir sonuç elde edebilmek için mutlaka beslenmenize ve dinlenmenize de gerekli önemi vermeniz gerekmektedir. Esnek olarak ve her gittiğiniz yerde gerekli donanımları edinerek artık formda kalmaya başlayabilirsiniz. Donanımlardan kasıt ise bahsedilen takımlar ve aletlerdir. Ve formda kalabilmeniz için kendinizi hep iyi hissetmeniz gerekmektedir. İyi hissettiğiniz sürece programlarınızı uygulamalısınız. Aksi takdirde çok yorulacak ve formda kalayım derken bitkin düşeceksinizdir. Ve sık sık programlarınıza uyduktan sonra kağıda o günkü gelişimlerinizi aktarmalısınız. Çok faydalı olan bu kağıda dökme işlemi ile kendinizi, formunuzu,sağlığınızı ve hiç şüphesiz tüm hayatınızı korumuş olacak ve günden güne gelişiminizi somut bir biçimde takip etmiş olacaksınız. Hafif hafif başlayacağınız tüm fitness ve antreman programlarınızı gün geçtikçe hızlı bir maraton haline getirebilirsiniz. Tüm bu tavsiyeleri göz ardı etmeden dikkate aldığınız takdirde seyahatleriniz boyunca sıkı ve ince bir vücuda sahip olabileceksiniz.

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder