Seyahat Ederken Okunması Gereken 5 Kitap

seyahat-ederken-okunmasi-gereken-5-kitap

Seyahat Ederken Okunması Gereken 5 Kitap

Çoğu insan için kitap ve seyahat ayrılmaz bir ikilidir. Kitaplar şezlongta, şemsiye altında, parkta, otobüs yolculuğunda, uçakta, kısacası seyahatte her an olmazsa olmaz yol arkadaşlarımızdan biri oluyor. Eğer bir seyahat aşığıysanız, bu listemiz tam size göre. Bu yazımızda sizler için seyahat ederken okunması gereken 5 kitabı derledik.

 

1. Bir Çift Yürek - Marlo Morgan

Amerikalı bir tıp doktoru olan Marlo Morgan’ın yazdığı, Bir Çift Yürek, yazarının yaşadığı gerçek bir olaya dayanmaktadır. Bu kitapta, Avustralya yerlileri Aborjinler ile dört ay gibi kısa bir sürede çölü baştan aşağı geçen Marlo Morgan, hem yaşadığı zorlu koşulları hem de hayvanlar ile uyum içinde yaşamayı çok iyi bir dille kaleme almıştır. Kitap tabi bunlarla da sınırlı değildir. Yazarın içsel yolculuğunun yanında, geçmişi 50 bin seneye uzanan Aborjin kültürünün felsefesi hakkında pek çok bilgi de bu kitapta yer almaktadır.

 

2. İlber Ortaylı Seyahatnamesi - İlber Ortaylı

Eğer eskiden insanların yaşamış ve bugün hala yaşadığı coğrafyalara özel bir ilginiz varsa, İlber Ortaylı Seyahatnamesi’ni mutlaka okumalısınız. Seyahatte okunması gereken kitaplar arasında önemli bir yere sahip olan bu kitap, herkesin yakından tanıdığı, ülkemizin en önemli tarihçilerinden biri olan İlber Ortaylı’nın 2017 senesinde okuyucusu ile buluşturduğu kitap, 50 senedir gezen İlber Ortaylı’nın seyyah kimliğini ortaya koymaktadır.

 

3. Bir Dinozorun Gezileri - Mina Urgan

“Güldürürken düşündüren” ifadesine en çok uyan kitaplardan birisi olan Bir Dinozorun Gezileri, sizi oldukça keyifli bir seyahate çıkaracaktır. Mina Urgan, bu kitapta, az parayla çıktığı dünya turunda yaşadıklarını, tanıştığı insanları ve gezdiği coğrafyaları eğlenceli bir dille anlatıyor. Biz gezginin okuması gereken kitaplardandır.

 

4. Seyahat Sanatı - Alain de Botton

Özellikle de seyahatiniz sırasında okuyabileceğiniz Seyahat Sanatı, farklı kentleri farklı yazarların rehberliği eşliğinde gezmenizi sağlamakta. Alain de Botton, Seyahat Sanatı’nda, seyahat etmenin bir iş ve ya tatil rutini olmadığını, ruhu iyi gelen bir ritüel olduğunu savunmaktadır. Seyahat Sanatı’nı okuduktan sonra, bundan sonraki seyahatleriniz çok daha farklı geçecektir.

 

5. Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri - Mehmet Genç

Son dönemlerin ünlü gezi blogerlarından birisi olan Mehmet Genç’in seyahat anılarını anlattığı Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri, içinde ilginç hikayeler barındırmaktadır. Komik, gerilimli ve hüzünlü hikayelerden oluşan Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri, size seyahatiniz esnasında eşlik edecek en iyi yol arkadaşlarınızdan birisi olabilir.

Bu yazımızda sizler için seyahatlerde okunması gereken 5 kitabı derledik. Bir gezginseniz ya da seyahat etmeyi seviyorsanız, bu liste tam size göre. Yolculuklarınızda size arkadaşlık edebilecek bu eserleri okumanızı tavsiye ederiz. Seyahatlerinizde en uygun uçak bileti için sitemizden sorgu yapabilir, en ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder