Sevgililer Günü İçin Avrupa’da 7 Romantik Şehir

Amalfi Körfezi İtalya

Bu yıl 14 Şubat sevgililer günü Cumartesi gününe denk geliyor. Uçak bileti ve otel rezervasyonunuzu  13 Şubat Cuma – 15 Şubat Pazar günlerine yaptırıp sevdiğiniz kişiyle güzel bir hafta sonu geçirebileceğiniz 7 Avrupa şehrini sizin için listeledik.

Amalfi Sahili, İtalya
Sorrentine Yarımadasının güney kıyısında bulunan Amalfi Kıyısı, 43 millik bir sahil şeridi üzerinde uzanan resmedilmeye değer ve rengarenk köylerle iç içe geçmiş nefes kesici noktalardan birisidir. Sevgililer Günü ölü sezona denk gelse de hafif kış şartlarında mükemmel bir romantizm mekanı haline gelmektedir. Konaklama yeriniz Positano olsun, Napoli ve Pompeii’yi gezin hatta Capri’ye tekne gezisi yapın. Yöreye özgü sert bir içki olan Limoncello’yu denemeyi unutmayın.Dubrovnik, Hırvatistan
Hava her zaman güzel olmayabilir, her daim güneşi göremeyebilirsiniz ancak Dubrovnik tüm yıl boyu romantizmini korur. Antik surlarla çevrili bu eski kent, ara sokaklara karışma adına çokça fırsat sunuyor. Şehrin surlarına doğru bir yürüyüşe koyularak muhteşem Adriyatik manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz.

Paris, Fransa
“Avrupa’nın romantik noktaları” diye bir liste çıkarılsa Paris hiç şüphesiz bu listenin olmazsa olmazıdır. Mimarisi, Sen Nehri, caddeler boyunca uzanan kafeler… bunların tümü bu güzel kentte kış ortasında dahi zaman geçirmeye değer olan unsurlar. Sıkı sıkı giyinin ve şehrin nefes kesici bir panoraması için Eyfel Kulesinin zirvesine yönelin, sonra oradan çıkıp el ele Montmarte sokaklarında turlayın. Kentin dünyaca ünlü çikolatalarından bazılarını tatmazsanız Sevgililer Gününün bir yanı eksik kalabilir.

Lucerne Gölü, İsviçre
Fonda karlarla kaplı Alpler ve ortaçağa ait binalar varken romantizm ilhamının doğması o kadar kolay ki. İsviçre’nin orta bölgesinin kuzey kesimlerinde yer alan Lucerne Gölü, sıkı sıkı giyinip tarihi kenti el ele turlayacak bir yer. Chapel Köprüsünü ve Aslan Anıtını gezmeyi unutmayın.

Santorini, Yunanistan
Bir Ege Denizi cenneti olan Santorini, dünyanın en romantik destinasyonlarından biri olarak listede yer alıyor. Beyaz badanalı binaları, mavi boyalı kiliseleri ve üst Fira kalderasından muhteşem deniz manzaraları bunun nedenini çok açık bir şekilde ortaya koyuyor. Eşek üstünde keyifli bir geziyle veya bir tekne turu yaparak alevli yanardağı görebilir, daha sonra termal kaplıcalarda gevşeyebilir ve bağ turuna çıkabilirsiniz.

Venedik, İtalya
Romantizm listesinin olmazsa olmazlarından biri daha; Venedik, Sevgililer Günü için mükemmel bir yer. Kanallar boyunca romantik bir gondol turu yaparak yıllanmış cıvıl cıvıl evleri görün, daha sonra sokakları keşfe çıkın ve Aziz Mark Meydanında mola verin.

Budapeşte, Macaristan
Danube nehrinin sırtlarında yer alan Budapeşte ve harikülade binaları şehri tek başına romantik kılmaya yetiyor. İçerisinde havuzların, saunaların, spaların ve bunlara ilave olarak eski Kale Bölgesinin yer aldığı Széchenyi Kaplıcasının tüm cazibesine bir de nehrin ikiye böldüğü bu dramatik kentin çekici noktalarını ilave edin, ortaya tam bir aşk sahnesi çıkıyor. “Tunanın İncisi” olarak bilinen Buda ve Peşteyi tamamen farklı bir bakış açısıyla yaşamak için bir tura katılın.

Flickr: Jimmy Harris

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder