Oktoberfest Nedir, Nerededir?

Oktoberfest

Oktoberfest Nedir, Nerededir?

Münih dünyaca ünlü Oktoberfest’in düzenlendiği kenttir. Her sene eylül ayında dünyanın farklı yerlerinden katılımcıları buluşturan festivalde birbirinden farklı ve lezzetli biraların tadına bakabilirsiniz ya da nefis yerel tatları deneyebilirsiniz. Kentin hemen hemen her tarafında kurulan bira çadırları ve yapılan etkinliklerle her sene Münih’i büyük bir karnaval alanı haline getirmektedir. Bu yazımızda sizlere dünyaca ünlü Octoberfestten bahsedeceğiz. İyi bir eğlence alternatifi olan ve farklı kültürleri tanırken aynı zamanda yiyip içebileceğiniz bir festivaldir. Münih uçak bileti alarak bu festivale gidebilirsiniz.

 

 

Oktoberfest Ne Zaman?

Dünyanın en büyük açık hava halk festivali olarak da anılan Oktoberfest her sene Eylül ayında Almanya'nın Münih kentinde coşkuyla kutlanmaktadır. Yaklaşık olarak 7 milyon litre biranın tükendiği festival boyunca Almanya'nın Bavyera eyaleti ve Münih şehri tam bir karnaval havası yaşamaktadır. Her sene Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen Oktoberfest'in yaklaşık olarak 200 yıllık bir mazisi vardır. Bu sene 22 Eylül'de başlayacak olan festivale 6 milyondan fazla kişinin katılması beklenmektedir. Yalnızca bu festivale özel olarak üretilen biraların alkol oranı daha fazla olmaktadır ve rengi normal biraya göre daha koyudur. Biralar festivale özel olarak üretilen litrelik bardaklarda içilir ve boşalan bir bardak anında tekrar doldurulur. Bavyeralılar festivale geleneksel kıyafetleriyle katılır ve binlerce insan festival boyunca oldukça renkli görüntüler oluşturmaktadır. Festivalde sadece lezzetli biralar yoktur. Aynı zamanda festival boyunca çeşitli etkinlikler ve konserler de eğlendirmek için festival alanında katılımcılarını beklemektedir.

 

✈ En Uygun Münih Uçak Bileti İçin Tıklayın 

 

Bu muhteşem festivale gelecekseniz bazı detayları da hesaplamanız gerekmektedir. Kalacak yer oldukça önem arz etmektedir. Çünkü bu kadar yoğun bir festival olunca kalacak yer de problem haline gelebilmektedir. Oktoberfest’e nasıl gidilir ve nerede kalınır sorularını cevaplayalım. Oktoberfest’e gelmeye karar veren kişilerin en zorlandığı konu konaklama ayarlamaktır çünkü Münih bu dönemde oldukça dolu olmaktadır. Oktoberfest zamanı Münih’te uygun kalacak yer nasıl ayarlanır ondan bahsedelim. Yakınlardaki hostel veya otellerden erkenden rezervasyon yapabilirsiniz. Ayrıca AusburgRegensburg ve Freising’teki otellere ya da evlere bakabilir ve Münih’e tren ile buralardan 30–60 dk arası gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Ancak bu durumda yola günlük en az kişi başı 20 Euro civarı ödemeniz gerekecekmektedir. Tüm ihtimalleri artısıyla eksisiyle dikkate almak gerekmektedir.

 

 

Oktoberfest’ten bahsettiğimiz yazımızda genel olarak Oktoberfest hakkında bilgi, Oktoberfest’e gitmek ve Oktoberfest’te kalacak yerler konularından bahsetmeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Bu keyifli festivale gitmenizi öneririz fakat gitmeden önce bahsettiğimiz konularda iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Şimdiden iyi eğlenceler.

 

En Uygun Oktoberfest Uçak Bileti İçin Tıklayın ✈

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder