Mykonos mu Santorini mi?

Mykonos mu Santorini mi?

Mykonos mu  Santorini mi?

 

Son yıllarda adından oldukça söz ettiren Mykonos ve Santorini adaları, seyahat severlerin odukça uğrak noktası haline gelmiş bulunmakta. Sınırlı bütçeye sahip olan seyahat severlerin ise kafasında oldukça soru işareti bırakan bir soru : Mykonos mu, Santorini mi? , Mykonos ve Santorini arasında farklar nelerdir?, Birini seçmem gerekse hangisini seçmeliyim, Mykonos mu, Santorini mi?

Siz de seyahat rotanıza hangisini eklemek konusunda kararsız iseniz; bu yazı tam size göre!

Öncelikle benzerliklerinden bahsedelim. Belirtmekte fayda var Mykonos ve Santorini birbirlerine epey benzeyen iki ada. İkisinin de günbatımları dillere destan, ulaşım için yerel otobüsler kullanılıyor, aşıklar, balayı çiftleri için ikisi de son derece elverişli. Aynı Ege mutfaklarına sahipler ve yemekleri midenizi yormayacak cinsten. İki adaya da gidiş aynı yollarla sağlanıyor : hava yolu ve deniz yolu. İki adanın da manzarası masmavi, berrak Ege Denizi ve ikisinin de yolları bir hayli engebeli. İki adanın da para birimi Euro ve yine iki ada da birer Yunan adası.

Yeme – içme  ve konaklama adına hemen hemen iki adada da aynı meblağ gideceğini söylemek mümkün. Ve her iki adada ATV veya motor kiralamanıza imkân tanıyan firmalar mevcuttur. Ayrıca kara yolu bağlantısı olmayan plajlara iki adanın da merkezinden tekne turları yapılıyor.

 

 

Gelelim Mykonos ve Santorini'nin  Farklılıklarına;

-Eğlence anlamında Mykonos ziyaretçilerine epey çılgın anlar vadediyor. Partisiz bir zaman yok diyebiliriz. Sokaklarda eğlence sarhoşu insanlara rastlamanız bir hayli olası. Ayrıca ada, bünyesinde çıplaklar kampı barındırıyor.

-Santorini Mykonos’a oranla daha sessiz ve sakin. Gece hayatı yok değil, fakat daha az gürültülü. Sessizlik ve sakinlik severler Santorini’yi bu yönden daha çok tercih etmektedirler.

-Santorini’yi daha çok balayı çiftleri tercih ediyor.

-Santorini, Mykonos’a göre daha dik yamaçlı ve engebeli. Yaz aylarında gidecek misafirlerin herhangi bir rahatsızlıkları varsa bunu göze alarak gitmeleri önemli bir nokta. Ayrıca Santorini’de yüksek yerlere çıkış için teleferikler mevcut. Bir diğer ulaşım alternatifi ise eşekler, ancak yüreğiniz elverirse…

-Santorini volkanik patlamalar sonucu doğal bir oluşuma sahip olduğu için plajları da bundan nasibini almıştır. Ada bünyesinde, kızıl,beyaz ve siyah sahilleri mevcut.

-Mykonos’a deniz yoluyla 4 saatte, Santorini’ye deniz yoluyla 8 saatte ulaşılıyor.

Evet Santorini mi, Mykonos mu karşılaştırmamızın sonuna geldik. Farklılıkları olsa da ikisinin de kendine has atmosferini deneyimlemelisiniz. Uygun uçuş imkânlarımızdan yararlanmak için Santorini uçak biletinizi ve Mykonos uçak biletinizi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İyi tatiller!

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder