Meşhur Filmlerin Çekildiği Cennet Adalar

Muhteşem doğası, rüya gibi atmosferi, efsane denizleri ve yeşilin mavi ile benzersiz buluşmasıyla filmlerde gördüğümüzde hayran hayran baka kaldığımız o adalar aslında gayet ulaşılabilir. Yani nerelerde olduklarını ve nasıl gidileceğini bilmeniz yeterli bu muhteşem yerlerin tadını çıkarabilmek ve masal gibi bir tatil geçirebilmek için. Sizin için meşhur filmlerin çekildiği cennet adaları listemizde sıraladık. Bu ünlü filmleri izledikten sonra gerçekten rüya gibi yerlerden bahsettiğimizi de anlayabileceksiniz.

 

1.Martha's Vineyard - Jaws

Hiç Jaws filminin çekildiği adayı merak ettiniz mi? Filmin çekildiği ünlü ada Martha's Vineyard. Ada Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts eyaletinde bulunuyor. Atlantik Okyanusu'ndaki bu adada 15.000 kişi yaşıyor. Jaws filminin çekilmesi tamamen hayal ürünü değil. Çünkü bu adada beyaz köpekbalığı saldırıları bir hayli fazla görülüyormuş. Nihayetinde bu durumun Steven Spielberg'in dikkatini çekmesiyle o efsane film ortaya çıkıyor.

 

2. Damouchari Yunanistan - Mamma Mia

Yunanistan'ın meşhur adalarının muhteşem güzelliklerini bilmeyen yoktur. İşte bunlardan bir tanesi yapımcıların da dikkatini çekmiş olmalı. Ünlü müzikal Mamma Mia'nın filmi 2008 yılında Yunanistan'ın kayalık adalarından bir tanesinde çekilmiş.

 

3. Oahu Hawaii - 50 İlk Öpücük

Hawaii sinema sektörü için bulunmaz bir nimet. Oahu adası da Hawaii'nin en büyük üçüncü adası ve 50 İlk Öpücük filminin çekildiği yer. Romantik komedi filmi için gerçekten de ideal göründüğünü söyleyebiliriz. Hatta filmde yerel halk da rol alıyor.

 

4. Wallilabou Bay, St Vincent, Karayipler - Karayip Korsanları

İsmiyle müsemma, Karayip Korsanları filmi elbette Karayipler'de çekilmiş. Hatta tam olarak adanın rüzgar almayan bölümünde. Filmde köy olarak gördüğümüz yer ise aslında geniş bir alana yayılan bir tesis.

 

5. Thailand, Phi Phi Adası - The Beach

Leonardo DiCaprio'nun ünlü filmlerinden olan The Beach filmi meşhur Phi Phi Adası'nda çekilmiş. Gerçekten de enfes bir tabiata sahip. Filmde Leo yüzerek bir başka adaya geçiyor. Gerçekten de çok yakındaki bir adaya gitmek mümkün ancak yüzerek pek değil tabii. Botla yarım saatte gidebilirsiniz.

 

6. Kefalonya Adası, Yunanistan - Corelli’nin Mandolini

Dünya Savaşı zamanında yaşanan bir aşk hikayesini anlatan Corelli'nin Mandolini filmi Yunanistan'ın meşhur Kefalonya Adası'nda geçiyor. Burası, filmi her izleyenin gidip görmek istediği bir yer.

 

7. Bozcaada, Türkiye - Bir Küçük Eylül Meselesi
Filmlere ev sahipliği yapan cennet adalar
Adada yaşayan bir adam ile adaya tatil için gelen ve sonrasında hafızasını kaybeden bir kadının aşkını anlatan Bir Küçük Eylül Meselesi filmi, Bozcaada'nın tüm güzelliğini gözler önüne seriyor. Zaten harika bir ada olan Bozcaada'yı bu filmde izleyenler bir an önce görmek için kesinlikle çok sabırsızlanıyorlar. Ayrıca adada daha önce Zaman Tüneli, Sıcak, Arayış, Deniz Bekliyordu, Güle Güle, Karşılaşma ve Eyvah Eyvah gibi pek çok film de çekildi. Ancak adayı tüm güzellikleri ile en özenilecek şekilde ortaya koyan film ise Bir Küçük Eylül Meselesi oldu.

 

8. Peddocks Adası, Amerika Birleşik Devletleri - Zindan Adası

Martin Scorsese'nin gerilim türündeki filmi Zindan Adası, hatırlarsanız içinde akıl hastanesinin olduğu ve korkutucu olayların yaşandığı bir adada geçiyordu. Aslında gerçekte de böyle bir ada var. İsmi ise Peddocks Adası. Amerika Birleşik Devletleri'nin Boston şehrine bağlı bir ada burası.

 

9. Nanuya Levu, Fiji - The Blue Lagoon

Adaya düşen iki gencin aşk hikayesinin anlatıldığı The Blue Lagoon filmi de Fiji'nin Nanuya Levu adasında çekilmiş bir film. Adanın muhteşem ve doğal güzelliklerini anlatan bu film, vizyona girdiği günden beri her izleyişte insanı kaçıp o adada yaşama hayalleri kurmaya yönlendiriyor.

 

10. Bora Bora - Couples Retreat

Herkesin bir gün gitme hayalleri kurduğu Bora Bora adalarında çekilmiş olan Couples Retreat filmi, adanın şahane atmosferini gözler önüne seren filmler arasında. Tam anlamıyla cennet bir ada olan Bora Bora'ya gitmeyi, bu filmi izledikten sonra daha çok isteyeceksiniz.

 

11. Bali, Endonezya - Eat Pray Love

2010 yılının en popüler filmlerinden olan Eat Pray Love, hem konusu hem de çekildiği yer bakımından oldukça ilgi görmüş filmler arasında. Endonezya'nın Bali adasında çekilmiş olan film, Bali'nin güzelliğini bir kez daha gözler önüne seriyor. Zaten felsefesi bakımından insanları bir anda kendine çekmiş olan film, Bali'de geçmesiyle de adaya yoğun bir ilgiye yol açtı. Eğer filmi izlerseniz Bali'ye gitmek için büyük bir heyecan duyabilirsiniz.

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder