Mavi Tur Hakkında Bilmeniz Gerekenler

mavi-tur-hakkinda-bilmeniz-gerekenler

Mavi Tur Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yaz tatillerinde oldukça popülerleşen mavi tur, doğayla bütünleşmek, harika denizlerin tadını çıkarmak, çeşitli su sporları yapmak için özellikle son zamanlarda çok iyi bir tatil planı haline geldi. Siz de bu yaz mavi tur tatili organize edip kent kalabalığından uzak, sevdikleriniz ile baş başa huzurlu bir tekne tatili yapabilirsiniz.


Mavi tur tatilinin güzel geçmesi için iki nokta oldukça önemlidir. Bunlardan bir tanesi yolculuğa çıkmak için kiralanan teknenin rutin bakımlarının yapılmış olması, diğeriyse birlikte tatil yapacağınız arkadaş grubunuz arasında uyum olmasıdır. Teknede kaptanın belirttiği kurallara mutlaka uymalısınız. Tekne hareket ederken atlamamak, kabinlerde sigara içmemek, yalınayak gezmemek gibi kurallara uyulmalıdır.

 Denizdeki yolculuğunuz esnasında, belirlediğiniz rotada günde 2 ya da 3 koya demir atar ve en fazla 4 saat yolculuk yaparsınız. Bunlara ek olarak, tekne kiralama sırasında yelkenli tekne tercih edecekseniz, yelken sporu hakkında da bilgi sahibi olacaksınız. Ayrıca çeşitli dalış ve balık tutma setleri, masa oyunları, jet-ski ve su kayağı gibi su sporları da yapma olanağı sunan tekneleri de tercih edip bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Şimdiyse mavi tur hakkında bilinmesi gerekenleri listeleyelim.

 

Mavi Turun Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Tatil boyu fazla eşyaya ihtiyacınız olmayacağı için valiz seçiminde kabinlere sığan ve gerektiğinde katlanabilen valizler seçmeniz uygun olacaktır.

Mavi tur tekne tatiliniz başlamadan önce mutlaka tekne baştan sona temizlenir, temiz çarşaf ve havlular kabinlere yerleştirilir. Tur boyu her gün tuvaletler ve güverte mutlaka temizlenir.

Teknede normal ayakkabı giymek, ayağınıza ya da teknenin zeminine zarar verebileceğinden dolayı yasaktır. Mavi tur tatili boyunca lastik tabanlı terlik verya ayakkabı kullanmanız gerekmektedir.

Tekne kabinlerinde sigara içmek tehlikeli ve yasaktır.

Teknede su ve elektrik sınırlı olduğu için ihtiyaç fazlası kullanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Teknelerde her zaman sıcak su bulunmaktadır.

 Eğer mürettebatlı tekne kiralamayı tercih edecekseniz, teknenizin günlük bakımı mürettebat tarafından gerçekleştirilmektedir.

Tekne hareket halindeyken lombozları yani pencereleri, eşyalarınız ve yatağınızın ıslanmaması için mutlaka kapalı tutmanız gerekmektedir.

Güvenliğiniz için motor çalışırken ve tekne hareket halindeyken kesinlikle tekneden denize atlamamalısınız.

Mavi tur esnasında mutlaka kendinizin ve birlikte seyahat ettiğiniz kişilerin güvenliğini en ön planda tutmalısınız. Tekne kaptanın belirlediği kurallara uymanız, keyifli ve güvenli bir tatil geçirmeniz için yeterli olacaktır.

 

 

Bu yazımızda mavi tur hakkında bilmeniz gerekenleri derledik. Siz de mavi tur tatiline çıkacağınız zaman kıyı şehirlerine gitmek için sitemiz üzerinden en uygun uçak biletlerini sorgulayabilir ve mavi tur için ilk adımı atabilirsiniz. Mavi tur tatilinizde keyifli vakit geçirmenizi dileriz.

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder