Kurban Bayramı Ne Zaman ve Kaç Gün Tatil?

kurban bayramı kaç gün tatil kurban bayramı ne zaman

Kurban Bayramı Hz. İbrahim Peygamber döneminden günümüze kadar gelen bir ibadettir. Hicri takvime göre Zilhicce ayının onuncu günü başlayan ve takip eden dört gün boyunca bu dini bayram kutlanır. Kurban Bayramı’nın amacı yoksullara yardım etmek ve birlik, beraberliği sağlamaktır. Hali ve vakti yerinde olanların yerine getirmesi gereken bir sünnettir. Müslüman toplumların bir çoğunda  artık bir gelenek ve sembol haline gelen bu dini bayram sünnetten daha ziyade vacip haline gelmiştir. 

 

Kurban Bayramı’nın bir diğer önemi ise Hac vazifesidir. Hac, maddi varlığı olan ve vakti yeten müslümanların yerine getirmesi gereken bir farzdır. Kurban Bayramı döneminde yerine getirilen Hac ibadetiyle insanlar Allah’a olan bağlılığını göstermek ve ona yakınlaşmayı arzularlar. 

 

İslamın şartlarından biri olan bu vazifeyi yerine getirmek isteyenler Kurban Bayramı dönemi içerisinde uygun fırsatlarla uçak bileti imkanlarından ucakbileti.com sayesinde yararlanabilirler. Hac gidiş tarihlerini TC kimlik numaranız ile Diyanet İşleri’nin web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Böylece gideceğiniz tarihi kesinleştirerek ardından bu linke tıklayıp sizin için hazırladığımız uçak bileti takviminden faydalanarak sorgulama yapabilirsiniz. 

 

Kurban Bayramı,1 Eylül Cuma günü başlayarak 4 Eylül Pazartesi günü sona erecektir. Resmi tatil olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’ndan sonraki Arefe günü yarım gün resmi tatil bulunmaktadır. Birçok özel firma ise çalışanlarına toplamda 6 gün tatil imkanı sunmaktadır. Kısaca tatil planlaması şu şekildedir. 

 

30 Ağustos 2017 Zafer Bayramı resmi tatil
31 Ağustos 2017 Kurban Bayramı Arefesi yarım gün resmi tatil
1 Eylül 2017 Kurban Bayramı 1. Gün resmi tatil
2 Eylül 2017 Kurban Bayramı 2. Gün resmi tatil
3 Eylül 2017 Kurban Bayramı 3. Gün resmi tatil
4 Eylül 2017 Kurban Bayramı 4. Gün resmi tatil

 

Kurban Bayramı’nda sevdiklerinizle, aile büyüklerinizle ve dostlarınızla güzel bir tatil geçirmek istiyorsanız şimdiden uygun fiyatlarla uçak biletinizi ayırmanızda fayda var. Çünkü bayram dönemlerinde yoğun şekilde görülen trafik kazalarından uzak durmak için en güvenilir ve rahat seyahat şekli olan hava yolu ulaşımı sık tercih edilmektedir. Döneminden önce yaptırdığınız rezervasyonlar hem bütçenize katkıda bulunur hem de size güvenli bir ulaşım imkanı sağlar. 

 

Kurban Bayramı yaklaşırken siz de uygun fiyatlarla yerinizi ayırmak için ucakbileti.com’un sizin için hazırladığı ucuz uçuşlar takvimini inceleyerek en uygun fiyatların hangi günler olduğunu görebilir ve ona göre hareket edebilirsiniz. Şimdiden sizlere iyi uçuşlar ve iyi bayramlar dileriz.

 

Ucuz uçak bileti takvimine erişmek için tıklayınız. 

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder