Kredi Kartıyla Online Alışverişlerde Yeni Dönem

kredi kartı 17 ağustos

Online alışverişte BDDK tarafından alınan bir karar ile bankalar müşterilerine kredi kartı gönderimlerinde artık online alışveriş özelliğini kapalı olarak gönderecekler. Bu durumda mevcut kartlarınız ile online alışverişe devam edebilmek için bankanız ile iletişime geçmeniz gerekiyor. 

 

Bu durumda kredi kartınızla internet üzerinden yapacağınız alışverişler 17 Ağustos tarihinden sonra müşteri onayı olmadan yapılamayacak. Onaysız kartlarla internet üzerinden alışveriş yani sanal alışveriş yapılamayacak. Hali hazırda bulunan kartlarınız için ise 17 Ağustos’a kadar onay verilmesi durumunda yine kullanıma devam edebileceksiniz. 

 

Kredi kartınız ile online alışverişe devam etmek istiyorsanız yazılı olarak ya da bazı bankaların yaptığı yönlendirmeler ile işlem gerçekleştirebilirsiniz. Yine bazı bankalar telefon mesajı ile onaylama ve internet üzerinden onaylama gibi yöntemler de kullanmaktadır. 

 

Detaylı bilgi almak için işlem yapmak istediğiniz kartın ait olduğu banka ile iletişime geçebilir ya da müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

 

Ucakbileti.com olarak tavsiyemiz bunun yanı sıra 3D secure işlemlerinin de aktif kullanılıp kullanılamadığını güvenliğiniz için öğrenmeniz size fayda sağlayacaktır. Güvenli alışverişler dileriz.

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder