Kadınlar için Yalnız Gidebilecekleri En Güvenli 10 Tatil Güzergahı

Tatil yapmak kimileri için kalabalık etkinlikler olarak göz önüne gelmekteyken kimileri için ise yalnız başına anlamı olan zaman dilimleridir. Tek başına tatil yapmak isteyenler, bu durumda güvenilirlik açısından bazı durumları da göz önünde bulundurmalıdır. Beylerin tek başına tatil yapmak için yurt dışına çıkması gibi durumların eksi sonuçlara sebep olduğu pek görülmemektedir. Fakat konu kadınlar olduğunda, tek başına tatil çıkmak başlı başına bir endişe sebebi olabilir. Son yıllarda kadınlara yönelik şiddetin artması, tecavüz ve tacizlerin tüm ülkelerde daha büyük bir yoğunluk göstermesi tek başına tatil yapmak isteyen kadınların korkulu rüyası olmaktadır. Tüm bu olumsuz koşullara rağmen, tatilini yalnız yapmak isteyen kadınların uçak bileti almadan önce, güven duygusu içinde gidebilecekleri yerleri incelemesi tavsiye edilmektedir.

 

 

 

1) İtalya, Verona: İtalya’nın kuzeyinde bulunan bir şehirdir. Venedik ile Milano ortasında konumlanmış olan Verona; Romeo ve Juliet karakterlerinin hikayesinin de ele alındığı şehirdir. Romantik bir şehir olması bayanların yalnız başlarına tatil yapma ihtiyaçlarını gidermeleri açısından tercih ettikleri bir bölge olmasına neden olmaktadır. Kentte bulunan yapılar, Ortaçağ mimarisinin esintilerini taşımaktadır. Ayrıca bu yapıların masalsı bir görünüm sunmaları, görenlerin hayran kalmasına neden olmaktadır. Verona’nın tarihi şehir bölümü UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Bu nedenle, sadece tek başına seyahat eden bayanların değil, dünyanın dört bir yanından turistin tercihi olan bir şehirdir. Verona’nın yemyeşil bir doğaya sahip olması, sanat etkinlikleri, kültürel birikimi, şaraplık üzüm bağları ve yıl boyu birbirinden güzel festivallere ev sahipliği yapması sebebiyle büyük ilgi gördüğü bilinmektedir.

 

 

 

2) İsveç, Malmö: İsveç, tüm dünya açısından öncelikle insanlarının anlayışlı ve güzel olması ile bilinmektedir. Ayrıca ülke olarak birbirinden güzel kültürel değerlere sahip olan İsveç, görülmesi gereken yerler arasındadır. Malmö ise İsveç’in en büyük üçüncü şehridir ve Danimarka sınırında yer almaktadır. Tek başına tatile çıkmasına rağmen hareketli bir tatil isteyen bayanların uçak bileti alırken bu şehri göz önünde bulundurmaları tavsiye edilmektedir. Yürüyüş yapmak ya da bot kiralayarak doğal güzelliklerin tadına bakmak oldukça kolaydır. Bunları yaparken bayanların etrafında onları rahatsız edecek nitelikte insanların olmaması ise güzel bir durumdur. Eğer tatilinizi şehir içinde kalarak değerlendirmek isteyen bayanlar varsa, alışveriş konusunda İsveç kadar hareketli bir ülke bulamayacaklarını belirtmeliyiz. Hareketli bir alışveriş çılgınlığının olduğu İsveç’in Malmö şehrinde, bayanlar arzu ettiklerini bulabilecektir. En çok dikkat çeken özellik ise Malmö ’de bulunan giyim ürünlerinin büyük bir kısmının çevreye duyarlı olmasıdır.

 

 

 

3) Portekiz, Setubal: Tatil için en güzel destinasyon seçeneklerinden bir tanesi Portekiz’dir. Ilıman iklim özelliklerine sahip olan ülke tatilcilerin öncelikli tercihleri arasındadır. Tek başına seyahat etmek arzusunda olan bayanlar, sakin ve kendilerine özel bir tatil istiyorlarsa; Portekiz sınırları içerisinde yer alan Setubal’a gitmeyi düşünebilirler. 800.000 civarında olan nüfusu ile sakin bir şehir olan Setubal, denizinin tazeliği ve şaraplarının lezizliği ile bilinmektedir. Şehirden uzaklaşmak isteyenler için Serra da Arrabida Ulusal Park’ı gezilebilecek yerler arasında yer almaktadır.Ormanla bütünleşerek eşsiz bir tatil geçirmek isteyenlerin seçimi olabilecektir. Burada bayanların güven duygusu içerisinde gidebilecekleri plajlardan en güzeli ise Portinho da Arrabida’dır.

 

 

 

4) Avustralya, Perth: Tek başına tatil yapmak isteyen bayanların uçak bileti alırken, Avustralya plajlarının dünyadaki tüm plajlardan daha güzel olduğunu göz önüne alması gerekir. 1.800.000 nüfusa sahip olan Perth, batı Avustralya’nın merkezi sayılmaktadır. Ve plajları ile bayanların dikkatini çekmektedir. Cottesloe sahilinde güneşlenmek ya da Scarborough sahilinde sörf yapmak ilgi çekici olacaktır. Bunun yanı sıra; Kings Park ziyaret edilebilecek yerler arasındadır. Dünyanın en büyük kapalı şehir parkı olması dikkat çeken özelliğidir.

 

 

 

5) Hawaii, Hilo: Amerika, kadınların tatil yapmak için yalnız gidebilecekleri pek çok yeri sınırları içerisinde barındırmaktadır. Bunların başında ise Hawaii gelmektedir. Burada bayanların hiçbir rahatsızlık görmeyecekleri ve güven duygusu içerisinde tatil yapabilecekleri muhakkaktır. Hilo, Hawaii adaları içerisinde “Büyük Ada” olarak bilinmektedir. Adalar içerisinde en fazla yerleşim birimine sahip olan bu ada bayanların tercihleri arasında yer almaktadır. Akaka Falls State Park’a giderek 120 metrelik şelaleyi görmek sadece kadınlar için değil herkes için ilgi çekicidir.

 

 

 

6) Finlandiya, Helsinki: 1.300.000 nüfusa sahip olan Helsinki, Finlandiya’nın başkenti ve en geniş şehridir. Sayısız yeni sanat akımının, mimaride kendini göstermesi insanların ilgisini çeken özellikler arasındadır. Bu milletin anlayışlı ve sevecen bir tavırda olması ise yalnız başına tatil yapanlar için artı özellikler arasında yer almaktadır. Misafirperver ve yardımsever bir millet olmaları, güven duygusunu da arttırmaktadır. Kadınlar tek başlarına şehirde diledikleri kadar yürüyüş yaparak gezebilirler.

 

 

 

7) Yeni Zelanda, Auckland: 1.400.000 kişilik nüfusuyla Yeni Zelanda’nın en büyük şehri sayılmaktadır. “Yelkenle Şehri” olarak da anılmasının sebebi, limanlarında bulunan çok sayıda yattır. Yalnız başına tatil yapmak isteyen bayanların Orewa’nın 3 kilometrelik beyaz kumlu sahillerini ziyaret etmesi tavsiye edilmektedir. Bu sahillerde gemilerin denizde salınmasını izlemek oldukça güzel olacaktır. Ayrıca Waiwera Termal Kaplıcaları da rahatlamak isteyen bayanların tercih edebilecekleri seçenekler arasındadır. Tek başına tatil yapmak isteyen bayanların Avustralya’nın Auckland şehrine uçak bileti alarak, eşsiz bir tatile adım atmaları mümkündür.

 

 

 

8) Kanada, Ottawa: Ottowa, Kanada’nın başkentidir. Çok kültürlü bir kent olan Ottawa’ya gidilmesi durumunda hem Fransızca hem de İngilizce konuşan insanlarla karşılaşılacağı bilinmelidir. Bu şehir, insanlarının ılımlı ve modern olması sebebiyle bayanların rahat ettikleri yerler arasındadır. ByWard Market’te; yerli halkın yaptığı ekmekler, peynirler ile el yapımı mücevher ve giysileri inceleyerek alışveriş yapmak kadınları memnun edebilecektir.

 

 

 

9) Danimarka, Kopenhag: Danimarka’nın en büyük şehri ve başkenti olan Kopenhag’ın nüfusu iki milyon civarındadır. Yeni bir şehir olan Kopenhag; mimarisi ve alışveriş bölgeleriyle insanları kendisine hayran bırakmaktadır. Uçak bileti alımını bu şehir yönünde kullanan bayanların; Danimarka’nın nasıl yaratıldığının anlatıldığı Tanrıça Gefjun çeşmesini muhakkak görmesi gerekmektedir. Ayrıca sularla çevrili olan bu şehirde, kanalda güzel bir gezinti yapılabilecektir. Şehrin en çok merak edilen ve görülmek istenen yerleri arasında Tivoli Bahçelerini de unutmamak gerekmektedir. Bunlar dışında, Hans  Cristian Anderson heykeli ile büyülü Rosenborg Slot Kalesini görmek unutulmaması gerekenler arasında sayılmaktadır. Danimarka halkının diğer ülkeler ile kıyaslandığında, misafirlerine ve yabancılara karşı saygılı tavırları bayanların dikkatini çeken özellikler arasındadır. Saygılı bir ortamda güzel bir tatil yapmak zor değildir.

 

 

 

10) Fransa, Marsilya: Marsilya, tarihi ve kültürel miraslarla dolu bir şehirdir. Yaklaşık olarak üç milyon nüfusa sahip olan bu şehir, Fransa’nın en büyük üçüncü şehridir. Akdeniz kıyılarında yer alması, eşsiz sahillere sahip olmasını açıklarken birbirinden lezzetli deniz mahsullerinin tadımının da mümkün olduğunu belirtmektedir. Fransa sınırları içerisinde, bayanların nereye gidecekleri önemli olmamaktadır. Fransız insanının saygılı tavrı, yalnız tatil yapan kadınların sorun yaşama ihtimallerini düşürmektedir. Ayrıca her ne kadar yabancılara karşı soğuk bir millet olarak tanınıyor olsalar da, kendi ülke sınırları içerisinde her türlü misafirliği gerektiği ölçüde yapmalarıyla göz doldururlar.

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder