İstanbul’un 11 Gizli Lezzet Durağı

Kahvaltı sofrası

Siz de sadece yemek için doğduğunuza mı inanıyorsunuz? Yemek yemenin sizin bir bağımlılığınız olduğuna yemin edebilir misiniz? Hatırladığınız en mutlu anılarınız yemek yediğiniz anılardan mı oluşuyor? Eğer bu sorulara “Evet” cevabı veriyorsanız, aradığımız insan sizsiniz! Gelin ve bu ağız sulandırıcı bilgileri kaydedin!

Sur Ocakbaşı – Fatih

Ocakbaşı tarzı restoranlarda her zaman en lezzetli ve kaliteli eti yiyeceğinize emin olabilirsiniz. Fatih’te Kadınlar Pazarı’nda yer alan Sur Ocakbaşı Güneydoğu Anadolu lezzetlerine dair birçok seçenek sunuyor. Çiğ Köfte mutlaka denemeniz gereken lezzet!

Sur Ocakbaşı Fatih

 

 

Canım Ciğerim – Beyoğlu

Adından da anlaşılacağı gibi ciğerin bol ve lezzetli olduğu restoranlardan biri… Canım Ciğerim temasında samimiyete sahip bir mekan. Beyoğlu, Asmalımescit’te yer alan Canım Ciğerim’e gittiğiniz zaman menüde sadece iki seçenek gördüğünüz zaman şaşırmayın. Şiş Kebap ve Ciğer seçeneklerinin ikisine de aşık olacağınıza eminiz!

Canım Ciğerim İstanbul

Erzincanlı Ali Baba – Süleymaniye

Suleymaniye Camisi’nin karşısında yer alan Erzincanlı Ali Baba, kusursuz bir tarihi manzarada, tüm zamanların en lezzetli yemeğini sunuyor: Fasulye! Ne kadar lezzetli bir hale geleceğini bildiğiniz fasulyenin ulaşabileceği en lezzetli nokta Erzincanlı Ali Baba’da bulunuyor.

Erzincanlı Ali Baba Kurufasulye

Mandabatmaz – Beyoğlu

Avrupa’ya kahveyi Osmanlılar tanıtmış olsa da o lezzette bir kahveyi bulmak oldukça zor. Mandabatmaz, İstiklal Caddesi’nde bulunuyor ve muhtemelen İstanbul’daki en yoğun ve lezzetli kahveyi yapıyor. Elektrikli kahve makineleri yerine hala eski usul kahve pişirme yöntemlerini kullanıyorlar.

Mandabatmaz İstanbul

Vefa Bozacısı – Vefa

Kış aylarının vazgeçilmezi bozanın içilecek tek bir yeri var o da Vefa Bozacısı. 1876 yılından beri aynı yerinde olan Vefa Bozacısı, Mustafa Kemal Atatürk’ün boza içtiği bardağı da yıllardır koruyor. Mermer kapı basamağı ile karşılanacaksınız ve ilk anda tarihi ruhunuzda hissedeceksiniz.

vefa bozacısı

IMC Unkapanı Pilavcısı – Unkapanı

Pilavın Türk mutfağındaki yerini herkes biliyor. Türkiye’de en iyi pilavı yiyebileceğiniz yerlerden birini de biz biliyoruz; IMC Unkapanı Pilavcısı! Tavuk, nohut ve karabiberle, pilavın muhteşem buluşmasını kaçırmayın!

Unkapanı Pilavcısı İstanbul

Beşiktaş Kaymakçısı – Beşiktaş

Sıcak ve taze ekmeğe sürdüğünüz kaymakları düşünün ve hepsini muhteşem bir kombinasyonda ağzınıza attığınızı düşünün. İşte tüm bunları yaşamak için Beşiktaş Kaymakçısı’na gitmeniz gerekiyor.

istanbul beşiktaş kaymakçısı

Şahin Lokantası – Beyoğlu

Geleneksel Türk mutfağının en muhteşem tatları ile buluşabileceğiniz restoran Şahin Lokantası! Hergün uygun fiyatta farklı bir efsanevi Türk yemeğini yeme fırsatınız bulunuyor!

Şahin Lokantası İstanbul

Köşkeroğlu Baklava – Karaköy

Baklava adını duyduğumuz anda hepimizin tüyleri diken diken oluyor ve ağızlar hemen bu sihirli tadı aramaya başlıyor. Özellikle tatlıyla arası iyi olanlar, Köşkeroğlu Baklava’da bayılma tehlikesi geçirebilirler!

Köşkeroğlu Baklava

Balık-Ekmek – Galata Köprüsü

Balığın en lezzetli hali Galata Köprüsü’nde karşınıza çıkabilir. Yanına eşlik eden bira ise keyfinizi doruklara taşıyacak! Tadabileceğiniz en lezzetli balıkların yanında, Galata Köprüsü’nün sunduğu manzara aklınızı başınızdan alacak!

Balık Ekmek İstanbul

Mehmet Demir’in Kahvaltı Arabası

Efsanevi Türk kahvaltısının doyulmaz lezzetleri ile buluşmak için oldukça doğru bir adres! Muhteşem geleneksel lezzetlerden oluşan sandviçlerinizi, hızlıca alabilir ve işinize koşturmaya devam edebilirsiniz. Hem hızlı hem de her lezzeti barındıran bir kahvaltı mantığı Mehmet Demir’s Breakfast Pushcart’ta sizi bekliyor.

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder