Hayal Şehir Paris

Paris Eyfel Kulesi

Fransa’nın başkenti olan Paris, yılın her mevsimi binlerce turistin gittiği harika şehirlerden bir tanesi. Modern yapıları, muhteşem mekanları ile birçok insanın hayallerini süsleyen Paris, yurtdışı gezileri için gidilecek harika bir şehirdir.

Paris denilince akla gelen ilk şey tabi ki Eyfel Kulesi’dir. Eyfel Kulesi Paris’i tamamı ile görebileceğiniz yüksekliktedir. Dünya üzerinde en çok fotoğrafı çekilen yapı olma özelliğini taşıyan bu kule yılda altı milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir. 300 metre yüksekliğindeki kulenin üretiminde 3000 kişi çalışmıştır. Paris’in simgelerinden birisi olan Eyfel Kulesi’ne çıkarak Şehrin mükemmel manzarası ile tanışabilirsiniz. Kule’ye çıkmadan önce hangi kata çıkılmak isteniyorsa o katın biletinin satın alınması gerekiyor, bu yüzden girişte hangi kata çıkılacağının görevlilere söylenmesi gerekiyor.

Paris eğlence arayanlar için harika alternatifler bulunduran bir şehirdir. Disneyland hem çocukların hem de erişkin insanların çok güzel zamanlar geçirebileceği büyük bir eğlence alanıdır. İçerisinde iki tane parkı barındıran yerde, otel ve yemek tesisleri bulunmaktadır. Bütün yorgunluğunuzu alacak, çok güzel eğlenebileceğiniz Disneyland, Paris şehrinin önemli turizm merkezlerindendir. Dünya üzerinde sayılı eğlence merkezlerinden birisi olan Disneyland her yıl çok sayıda ziyaretçisini ağırlamaktadır.

Paris neredeyse tüm ziyaretçilerinin kilit taktığı, meşhur bir köprüye sahiptir. Aşıklar Köprüsü birçok insanın görmek istediği alanlardan bir tanesidir. İnsanlar, dileklerinin gerçekleşmesi için küçük bir kilidi köprünün demirlerine bağlarlar. Köprüde o kadar çok kilit bulunur ki, uzaktan bakıldığında rengarenk kilitler hemen dikkat çekmektedir.

Ünlü Monalisa tablosunun sergilendiği Louvre Müzesi’ de Paris sınırları içerisindedir. Müze o kadar büyük ki bir günde müzenin tamamı gezilemiyor. Müzeye gitmeden önce içindeki eserler ve hangi bölümlerde olduğu ile ilgili küçük bir araştırma yaparsanız aradığınız ve görmek istediğiniz yerlere daha kolay ulaşabilirsiniz. Paris’in en meşhur caddesi ise Şanzelize caddesidir. Şehrin elit mağazalarının bulunduğu bu cadde üzerinde dünyaca ünlü markaların ürünleri satılmaktadır. Paris’e geldiğinizde Şanzelize caddesini görmeden şehirden ayrılmayın. Daha sayamadığımız onlarca güzellikte yapıları görebilmek için Paris’i ziyaret edebilirsiniz. Paris’i hayallerinizden çıkıp gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder