Hangisi Daha Lezzetli - Klasik Müzik mi, Elma Strudel mi?

Cafe Cobenzl Viyana

Tamam, bu soru biraz alakasız görülebilir. Ya da cevap vermesi zor olabilir. Ancak bu soru Viyana’yı düşündüğünüz zaman anlam bulacaktır çünkü birçok Viyanalı bu soruya yüksek sesle “İKİSİ DE!” diyerek cevap verecektir. Çünkü ikisi de asla vazgeçmeyecekleri şeyler.

Neyse ki, Viyanalıların aynı anda ikisinin de keyfini çıkarabilecekleri yerler var. Müzik, bir Viyana kafesinde, büyük bir dilim elmalı turtaya ve kahveye eşlik ediyorsa çok daha neşeli bir hal alıyor. Ya da klasik müzik notaları kulağınıza gelirken, çok daha güzel bir tada kavuşuyorlar. Anlatmaya çalıştığımız şey, Viyana’nın konser kafeleri.

Viyana’da kahvenizi veya şarabınızı içip, lezzetli tatlınızı yerken klasik müziğin kulaklarınızdan süzüldüğü Viyana kafeleri şehrin her yerinde karşınıza çıkabilir. Seçim yapmak oldukça zor olsa da en iyi Viyana kafelerinin listesini yaptık.

Cafe Schwarzenberg

1861’den beri Cafe Schwarzenberg ziyaretçilerini unutulmaz bir ambiyans ve lezzetli tatlarla ağırlıyor. Leziz pastaları, çok fazla sayıda yerel kahve çeşitleri, muhteşem müzikle birleşince oldukça keyifli dakikalar geçirmenizi sağlıyor. Canlı müziklerin perşembeden pazara olduğu unutmamanız gereken bir bilgi.

Cafe Schwarzenberg

Cafe Landtmann

Viyana’daki en şık kafelerden biri olarak kabul edilen Cafe Landtmann 1873 yılından beri hizmete açık. Cafe Landtmann’ı bu kadar efsanevi yapan özelliği ise Max Reinhardt, Burt Lancaster, Sigmund Freud, Peter Altenberg ve Paul McCartney gibi isimlerin favori kafesi olmasıdır.

Cafe Landtmann Viyana

Schmid Hansl

Müziğe doyacağınız kafe Schmid Hansl! Folk, jazz, blues, klasik gibi her tarz müzikle karşılaşabileceğiniz bir Viyana kafesi. Lezzetli pasta ve kekleri de unutmayın!

Schmid Hansl

Cafe-Restaurant Weimar

Weimar bölgesindeki tek geleneksel Viyanalı kahveci olmasıyla övünen kafede, birbirinden lezzetli tatlılar sizi bekliyor.

Weimar Viyana

Cafe Cobenzl

Cafe Cobenzl, Viyana Ormanları’na tepeden bakan bir manzaraya sahip. Aslında bu kusursuz manzara kafeyi ziyaret etmek için yeterli ama yine de çok daha fazlasını sunuyor. 50’li ve 60’lı yılların tarzına göre inşa edilen kafede satranç oynayabilir, klasik müzik dinleyebilir ya da oldukça rahat bir atmosferde akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Café Bräunerhof

Eski şehir merkezinde yer alan Café Bräunerhof, meşhur yazar Thomas Bernhard’ın en sevdiği yer olarak biliniyor. Eğer Café Bräunerhof’da müzik dinlemek isterseniz cumartesiyi beklemeniz gerekiyor çünkü canlı müzik sadece cumartesileri…

cafe braunerhof

Cafe Hofburg

Yalnızca pazar günleri canlı müziğin yapıldığı ve Sisi Müzesi’nin yanında yer alan Cafe Hofburg çevresi nedeniyle bir konser kafesinden çok daha fazlasına sahip.

Cafe Hofburg Viyana

Cafe Sperl

Dünya çapında üne sahip Cafe Sper, Before Sunrise, A Dangerous Method gibi filmlerin ve Viyana Filarmoni Orkestrası’nın DVD çekimleri için kullanıldı. Kafenin iç mimarisi kristal avizeler, parke yerler ve mermer masalarıyla sizi etkileyecek.

Cafe Sperl

Cafe Prückel

Bu güzel tasarımlı kafede haftada üç kere canlı piyano dinletisi bulabilirsiniz. Vintage tasarım, unutulmaz lezzetler (özellikle cheese cake’leri oldukça popüler) ve 100 yıldan daha eski, rahat bir atmosferde keyifli dakikalar geçireceksiniz.

Cafe Prückel Viyana

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder