First Class, Economy Class Ve Business Class Nedir?

First Class, Economy Class Ve Business Class Nedir?

 

Uçak seyahatlerinde ekonomi, business ve first class bölümleri ödediğiniz para karşılığında hangi hizmetleri alma hakkınızın olduğunu biliyor muydunuz? Bu yazımızda sizlere detaylı bir şekilde açıklayacağız fakat öncelikle belirtmek isteriz ki tüm koltuk özellikleri ve bunların lüksü tercih edilen havayolu firmasına, bindiğiniz uçağa ve uçuşunuzun süresine göre değişiklik göstermektedir. Şimdi First Class nedir, economy class nedir ve business class nedir konularından ve bunların detaylarından bahsetmeye çalışacağız.

 

 

First Class

Uçak seyahatinin zirvesi olarak bilinmektedir, ünlülere ve ultra zengin kişilere hitap eden first class seyahattir. Bir otel odasındaymış gibi seyahat etme izlenimi yalnızca First Class uçuş tarifesi ile yaşanmaktadır. Özellikle de uçuş süresi uzun olan seyahatlerde ev sıcaklığının lüksünü arayanlar için uygun olan First Class, yatak, banyo, birbirinden lezzetli yiyecekler, televizyon ve konsol oyunları gibi sınırsız ve muhteşem hizmetler sunmaktadır. Buna ek olarak da yolcunun kendini özel hissetmesi için onu evden alarak havalimanına getiren özel araba hizmeti, sıra beklemeyip yapılan işlemler ve daha uçuş başlamadan önce sunulan hizmetler gibi daha pek çok ayrıcalık vardır. Üstelik First Class yolcularına herhangi bir bagaj sınırlaması da yoktur.

 

Economy Class

Ekonomi sınıfınıysa nerdeyse hepimiz bilmekteyiz. Çünkü ucuz olduğu için en çok tercih edilen koltuk seçimidir. Bu koltuk da birçok havayolu şirketinde yiyecek- içeceklere ekstra para ödemek zorunda kalabiliyorsunuz. Fakat bir takım hava yolu şirketleri ücret almamaktadır. Koltuk genişliği de dardır. Bu sebepten de özellikle de uzun uçuşlarda sıkıntılar yaşanabilmektedir.

 

Business Class

Farklı fiyat tarifeleri ile erişebileceğiniz business class uçak biletleri hem havaalanında hem de uçak içinde özel ve kaliteli hizmetler ile sizi karşılamaktadır. Business class bir uçak biletine sahipseniz, alabileceğiniz hizmetler sadece uçak içinde değildir, havalimanına gelmeden önce başlamaktadır. Özellikle de okyanus aşırı uçuşlarda business class biletleri aracılığıyla bagaj haklarınız daha esnek olmaktadır ve check-in işlemleri için de sıra beklemek zorunda kalmamaktasınız. Uçuş içindeyse koltuklardan yiyecek içecek servisine kadar her şey sizi şımartmaya yetmektedir.
 

 

Bu yazımızda size genel olarak uçaktaki sınıflardan bahsetmeye çalıştık. First class bilet fiyatları, economy class bilet fiyatları gibi konular ise havayolu firmalarına göre değişmektedir. First class nedir, economy class ve business class nedir gibi konuları bilmeniz seyahatinizdeki seçimleriniz için oldukça önemlidir. Uzun yolculuklarınızda business veya daha farklı seçenekleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü economy class uzun yolculuklarda çok yorucu olabilmektedir. Burdaki bilgilerin faydalı olmasını temenni ederiz. Şimdiden konforlu ve keyifli bir yolculur dileriz.

İyi tatiller.

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder