Eşsiz Cennet Bora Bora Adaları

Eşsiz Cennet Bora Bora Adaları

Sıcak kumları, göz alıcı denizi ve eşsiz manzarası ile çok sayıda tatilcinin ilk sırada yer verdiği Bora Bora Adaları, her geçen gün sahip olduğu popülariteyi çok daha güçlü kılmayı başarıyor. Fransız Polinezsyası’nın en değerli noktalarından biri olan bu adres, güney Pasifik Adalarına 18 mil kadar uzakta bulunuyor. Her yıl ziyaret edilebilen adalardan bir tanesidir ve sahip olduğu iklim sayesinde kusursuz bir tatil fırsatı sunuyor. Bora Bora Adaları, çok sayıda turistik adrese de örnek olmayı başarıyor kazın üzerine kurulu bungalow yapıların ilk olarak sunulduğu adres de yine bu ada olarak biliniyor. Dalış için elverişli denizlere sahip olan ada, dalış sporu ile uğraşan profesyonel isimlerin eve bu spor dalına ilgi duyan ziyaretçilerin de en çok tercih ettiği adresler arasında yer almaktadır.

 

 

Adada çok sayıda tur şirketi karşınıza çıkacaktır ve tur şirketleri yaz aylarında çok daha popüler bir hal alıyor. Adanın keşfedilmeye müsait noktalarını da yine bu turlar sayesinde keşfedebiliyor ve ziyaret edebiliyorsunuz. Kasım ayları en yoğun dönemlerden bir tanesidir ve bunun yanı sıra Mart ve Nisan aylarında da adanın çok sayıda ziyaretçi aldığını belirtmek gerekiyor. Temmuz ayında başlayıp ağustos’a kadar devam eden ve artık geleneksel hale gelmiş olan Heiva Festivali de yine ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken organizasyonlardan bir tanesi olarak bilinmiyor. Festival döneminde ada çok daha eğlenceli ve çok daha hareketli bir görüntü sergiliyor.

 

 

Şaşırtıcı İklimi ile de Dikkatleri Üzerine Çekmeyi Başarıyor

Bora Bora Adaları, tropik bölgelerden bir tanesi ancak sahip olduğu coğrafya, muson yağmurlarına ve kasırga gibi doğa olaylarına izin vermiyor ve bu da adanın en ilginç özelliklerinden bir tanesidir. Adanın en kuru döneminde yağmurla karşılaşabilirken, en yağmurlu döneminde de güneşli harika bir hava karşınıza çıkabilir. Bu durum sizleri şaşırtmasın çünkü ada bu özelliği ile de bilinmektedir. Bora Bora Adaları ulaşımda da sorun yaşatmayan adreslerden bir tanesidir. Havalimanından tekneleri tercih ederek adaya 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Sezon içerisinde teknelerin hareket saatleri çok daha fazla ancak sezon dışı dönemlerde ulaşım ile ilgili birtakım sıkıntılar yaşamak mümkündür. Adayı keşfetmek için önünüzde çok fazla seçenek var ve tur şirketleri bu konuda sizlere en iyi yardımcı olacak adreslerden biri olacaktır.

 

 

Bora Bora Adaları, doğal güzellikleri ile büyülemeye devam ediyor ve Coral Graden doğal deniz atı parkı ile de ziyaretçilerine keyifli dakikalar yaşatmayı başarıyor. İlginç deniz canlıları ile birlikte göz alıcı mercanların da sizleri beklediği bu parkı dilediğiniz an ziyaret edebilir ve görsel bir şölene sizler de ortak olabilirsiniz. Adada çok sayıda doğal park bulunuyor ve eşsiz bir görüntü sizleri bekliyor. Tur şirketlerini tercih etmek bu bağlamda çok daha avantajlı olacaktır ve kısa süre içerisinde görülmesi gereken birçok noktaya da şirketlerin düzenlediği seferler aracılığı ile ulaşmak mümkün.

 

 

 

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Blog ile ilgili Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder