Couchsurfing Nedir? Nasıl Yapılır?

Couchsurfing Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Couchsurfing, misafirperverliğin vücut bulmuş hali olarak tanımlanabilir… Online dünya son dönemde bu tür bir fırsat karşımıza çıkarmış durumda ve yardım severlik ağı olarak da bilinen Couchsurfing sayesinde artık seyahat edeceğiniz noktalarda konaklama sorunu yaşamıyorsunuz. Bu ağın en büyük özelliği, sizleri misafir etmek isteyen insanların gönüllü olarak platformda yer alıyor olmalarıdır. Ağ sayesinde bu insanlara ulaşmak çok daha kolay ve iletişim kurmak da artık çok daha basit. Bu ağın en önemli artılarından bir tanesi hem konaklamayı daha kolay ve daha rahat hale getiriyor olması hem de yeni insanlarla tanışarak yeni kültürel kimliklerle tanışmanızı sağlıyor olmasıdır.

 

Neden Tercih Edilmeli?

 

Couchsurfing nedir? Sorusuna yanıt verdikten sonra bu uygulamanın neden tercih edilmesi gerektiğini ve sizlere ne gibi faydalar sağladığını konuşalım istiyoruz. İlk olarak otel ya da pansiyon gibi yüksek rakamlı konaklama alternatiflerinden kurtuluyor ve yepyeni insanlarla tanışıyorsunuz. Her ne kadar güvensiz bir eylem gibi görünse de bu hizmeti alan ve bu ağı tercih eden gezginlerin olumlu yorumlarını göz ardı etmemek gerekiyor. Çok sık seyahat ediyorsanız sizler de bu ağda yer alabilir ve konaklamanın yanı sıra dilerseniz misafir kabulü ile de bu ağda yerinizi alabilirsiniz.

 

Couchsurfing Neden Kullanılmalı?

 

Couchsurfing, bedava olması ile de çok sayıda gezginin ilk tercihi haline gelmiş durumda ve bu tercih ile birlikte rahat bir konaklama imkanı da sizlere sunuluyor. Yeni insanlar tanışarak onların kültürüne ortak oluyor ve zaman zaman çok eğlenceli ailelere de konuk olabiliyorsunuz. Evini size açan insanlara güvenebilir ve sizler de harika bir deneyime adım atabilirsiniz. Herhangi bir ücret ödemeyecek olmanız en önemli artılardan bir tanesidir ve bunun yanı sıra bir rehbere de ihtiyacınız olmayacaktır. Dilerseniz aile fertleri ile vakit geçirebilir ve onların rehberliğinde seyahatlerinize kusursuz bir şekilde devam edebilirsiniz.

 

Nasıl Kullanabilirim?

 

Couchsurfing profiliniz önemlidir. Resmi web sitesine girerek profilinizi eksiksiz bir şekilde doldurmanız, daha kısa sürede bir konaklama seçeneği bulmanıza da yardımcı olacaktır. Profilinizdeki bilgiler, sizleri misafir edecek olan insanlar için de büyük önem taşıyor. Platformdaki profiliniz sizin kimliğiniz hakkında insanları bilgi sahibi yapacaktır bu yüzden eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız da yine sizlerin lehine olacaktır. Bunun yanı sıra gruplara dahil olabilir ve daha fazla insanla iletişim kurma fırsatı elde edebilirsiniz. İnsanlar bu gruplarda kaldıkları evlerin konforundan ve gördükleri muameleden bahsederek bazı tavsiyelerde bulunuyor ve hatta gerekli yönlendirmeler de yine bu platform üzerinden yapılıyor.

 

Bedava konaklama imkanı ile birlikte farklı bir deneyim yaşamak isteyen seyahat severlerin işini kolay hale getiren bu ağ, binlerce kullanıcısı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu ağ üzerinden konuk almak isteyen insanlara da talep gönderebiliyorsunuz ve gönderdiğiniz talep şahıslar tarafından incelenerek uygun bulunduğu takdirde sizlere geri dönüş yapılıyor. Az önce belirtmiş olduğumuz profil bilgileri de bu yüzden daha fazla önem taşıyor. Doğru ve eksiksiz bilgiler ile birlikte sizler de bedava konaklayacağınız çok sayıda ev ve tanışacağınız çok sayıda yeni insan bulabilirsiniz. 

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder