Coldplay’den Türkiye için Anlamlı Hareket

Güzel ülkemizin başına musallat olan terör örgütlerine karşı her geçen gün insanımızın sabrı daha da yok oluyor. Türkiye adının bu tür olaylarla yabancı basında yer bulması bizleri gerçekten derinden üzmekte. Biliyorsunuz ki yakın zamanda Avrupa ülkelerinde de hemen hemen aynı olaylar cereyan etmişti. Hem insanlık hem de ülke olarak birbirimize en çok ihtiyaç duyduğumuz ayrıca kötü ve üzücü bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde, biraz da olsa yüzümüzü tebessüm ettiren en anlamlı hareket Coldplay müzik grubundan geldi. Coldplay, Berlin konseri sırasında ülkemizin acısını Türk bayrağı çıkararak paylaştıklarını gösterdi. Bu durum sevenlerini Türkiye’nin yanında oldukları için biraz da olsa mutlu etti.


Sosyal medyada tüm dünyanın gündemine oturan bir olay oldu Atatürk havalimanında yapılan hain saldırı. Saldırıdan sonra, aralarında ünlü isimlerin de olduğu birçok yabancı şarkıcı, oyuncu ve futbolcudan sosyal medya sayesinde ülkemize destek mesajları yağdı. Olayın haberi yapıldığı sırada ilk tepkilerden birisi yılların eskitemediği güzeller güzeli şarkıcı Madonna’dan gelmişti. Madonna’nın İstanbul’a ve Türk hayranlarına olan sevgisi gerçekten hiçe sayılmayacak derecede güçlü. Tüm sanat camiasından İstanbul ile ilgili tweetler ve durum güncellemeleri paylaşıldı ama hiç birisi Coldplay grubunun yerini tutmadı.

 

Coldplay’den Türkiye için Anlamlı Hareket
Grubun solisti Chris Martin, Everglow şarkısı için hazırlık yaptığı sırada çaldığı piyanonun üzerini tamamen örten bir Türk Bayrağı serildi. Ve konsere kaldıkları yerden anlamlı bir şekilde devam etti. Peki kim bu Coldplay grubu? Bilmeyenler içinhemen kısaca paylaşalım. İngiltere kökenli rock grubu 1996 yılında Univercity College London’da kuruldu. İki sıkı arkadaş olan Chris Martin (Solist) ve Jonny Bucklan (Baş gitarist) tarafından kurulan grup ilk isimleri olan Pectoralz ile sahneye çıktılar. Daha sonra ekibe katılan diğer üyelerle isim birkaç kez daha değişti. Bu isim değişikliklerinden sonra 1998 yılında Coldplay’de karar kılındı ve ilk albümleri Safety ile müzik dünyasına giriş yaptılar. Kurulduğu günden bu güne kadar müzik kariyerleri başarılarla dolu olan grubun yedi Grammy ve beş MTV müzik ödülü var. Tabi bunların yanı sıra desteklerini esirgemedikleri birçok savaş karşıtı kurum, kuruluşlardan da ödülleri bulunmakta. Öyle ki takındıkları bu barışçıl ve hümanist tavır sevenlerine de yansıyor. Bunu en iyi konserlerinde aldıkları tepkilerle ölçüyorlar. Şarkılarında da aynı tavır ve duruşlarını görmeniz mümkün. Her ne kadar gençlere hitap ettiği söylenen bir rock grubu olsa da her yaştan çok iyi bir dinleyici kitlesine sahipler.


Ülkemizdeki bu vahim olaya kayıtsız kalmayan Coldplay grubunu alkışlıyoruz.

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder