Çocuklar gibi Eğlenebileceğiniz 7 Lunapark

Disneyland, Mickey Mouse

1- Disneyland Paris

Dünyanın en ünlü tema parklarından biri olan Disneyland, eşsiz oyun alanları ve büyülü atmosferiyle 7’den 70’e herkesin görmesi gereken bir yer. Paris şehir merkezinden 32 km uzakta Marne la Vallee adlı bir kasabada yer alan park, Walt Disney dünyasını yanı başınızda hissedeceğiniz harika bir yer. İçerisinde pek çok restoran, bar ve mağazanın bulunduğu parkta keyifli oyuncaklara binip neşeli dakikalar geçirebilirsiniz. Space mountain: Mission 2 ile evrenin sınırlarını keşfederken, Pirates of the Caribbean ve Mad Hatter’s Tea Cups’da macera dolu bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Eğer eğlenmeyi seven, enerjik ve yerinde duramayan bir çiftseniz, Disneyland’ da çocuklar gibi eğlenip unutamayacağınız anlar yaşayabilirsiniz.

2- Walt Disney Stüdyoları

Walt Disney Stüdyoları, Disneyland’ın gölgesinde kalsa da turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olmayı sürdürüyor. Zamanında ünlü filmlerin ve çizgi romanların çekildiği bu stüdyo, gerçekten görülmeye değer. Birçok film ve animasyonların çekimlerine ev sahipliği yapan stüdyoyu gezerken, izlemiş olduğunuz pek çok filmi anımsayabilirsiniz 2012 yılında 4.8 milyon ziyaretçinin gezdiği bu platoda, özellikle sinemasever çiftlerin keyifli vakit geçireceğine eminiz.

walt disney

Flickr: Sean MacEntee

3- Efteling

Hollanda’da bulunan Efteling kendi tasarladıkları oyuncaklarıyla dikkat çekiyor. Bu anlamda Disneyland’dan esinlendiklerini söyleyebiliriz. Mimarisi ve eşsiz konumuyla göz alıcı bir güzelliğe sahip olan park, uzun ve dünyadaki örneklerinden farklı bir parkura sahip roller coaster’i, pirana adlı rafting gezisi ve birçok eğlenceli oyuncaklarıyla adrenalin meraklısı çiftleri bekliyor. Çalışanları da oldukça cana yakın ve ilgili. Eğer tatil planınızda Hollanda varsa buraya mutlaka uğrayın.

4- Europa Park

Avrupa’nın en gözde lunaparklarından bir diğeri ise Europa Park. Almanya’nın en büyük eğlence parkı olan Europa, Avrupa’nın en uzun hızlı trenine sahip. Efteling de olduğu gibi burada da çalışanlar son derece güler yüzlü ve yardımsever.

Tema olarak Avrupa ülkelerinin özelliklerini yansıtan parkta, Almanya, İsviçre, İtalya, Fransa, İngiltere, Rusya, Hollanda, Yunanistan, İskandinavya, Avusturya, İzlanda, Portekiz ve İspanya ülkelerine ait bölgelerin karakteristik özelliklerini tanıtan oyunlar yer alıyor. Ayrıca, Çocukların Evreni, Macera Evreni gibi küçük çocuklara uygun oyun alanları da bulunmakta. İçerisinde envai çeşit çikolatanın satıldığı Chocoland gibi mağazalar da var. Eğer Almanya’ya gitmeyi planlıyorsanız, Europa Park’a giderek tatilinizi daha renkli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Buraya İsviçre’nin Basel şehrinden ve Fransa’nın Strasbourg şehrinden trenlerle veya arabayla ulaşabilirsiniz.

europark

Flickr: David Jafra

5- Port Aventura

İspanya’nın kuzeyinde endüstriyel bir bölgede bulunan PortAventura, çoğu kişi tarafından beğenilen lunaparklardan biri. Oldukça geniş bir alana kurulu olan park, doğayla iç içe yemyeşil ortamı, rengarenk ve ışıl ışıl oyuncakları ile muazzam bir yer. Büyük bir alana sahip olduğundan geniş aralıklarla yerleştirilmiş fazla çeşit oyuncak var. Lunaparkta 4 büyük roller Coaster bulunuyor.2012 yılında 3.5 milyon kişiyi ağırlayan parkta, dünyanın en iyi hızlı trenlerinden birine binerek heyecanlı dakikalar geçirebilirsiniz. Eğer yükseklik korkunuz varsa, sevgilinize sıkı sıkı tutunup yenmeyi deneyebilirsiniz.

6- Alton Towers

İngiltere’nin en iyi Lunaparkı şüphesiz Alton Towers. Her zevke uygun oyuncağın bulunduğu park, sizlere doyumsuz bir eğlencenin kapılarını açıyor. Şehir merkezine uzak olması onu daha çekici bir lunapark haline getiriyor. Alton Towers, olağanüstü ride’ları, şaşırtıcı canlı performansları ve stresinizden arınıp keyifli dakikalar geçireceğiniz su parkıyla unutulmaz bir gün vaat ediyor.

7. Parc des Attractiones

Parque Reunidos adlı eğlence parkları grubunda yer alan bu oyun parkı, İspanya’nın en güzel şehirlerinden Madrid’de, Casa de Campo şehir parkının bir bölümünü kapsıyor.

İspanya’nın çeşitli bölgelerinde bulunan eğlence parkları, su oyunları parkları, hayvanat bahçeleri ve benzeri etkinlik parkları genelde bu gruba dahil. Eğer Madrid’de veya civar bölgelerde yer alan birçok parkı görmek istiyorsanız, tüm parklarda geçerli olan kombine biletlerden alarak hesaplı bir seçim yapabilirsiniz.

Özel bir teması olmayan parkta yediden yetmişe herkese hitap edecek eğlenceli oyunlar bulunuyor. Küçük yaşta çocuklara uygun oyunların yanı sıra ailelerin birlikte yapabilecekleri aktiviteler ve yetişkinlere yönelik heyecan verici oyunlar mevcut. Parkta yer alan ‘’Tarantula ‘’ ve ‘’ Tornado’’ adlı roller coaster’lar, Avrupa’daki eğlence parkları içinde adrenalini doruklarda yaşayacağınız oyunlardan. Eğlenmeyi seven, enerjik ve hareketli bir çiftseniz, parkta yer alan birbirinden güzel oyunlarla heyecan dolu dakikalar yaşayabilirsiniz. Ancak kış döneminde su oyunlarının büyük bir kısmı kapalı oluyor. Buraya ulaşmak için Madrid şehir merkezinden 10 numaralı metro hattına binmeniz yeterli.

Flickr: John van Hulsen

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder