Charter Uçuş Nedir Nasıl Bulunur?

Charter uçuş nedir Nasıl bulunur?

Charter Uçuş Nedir? Charter Uçuş Nasıl Bulunur?

 

Charter uçuşlar seyahat acentelerinin uçağı kiralayıp sefer yapması anlamına gelmektedir. Genellikle seferler tarifeli uçuşlara kıyasla daha ucuz olmasından dolayı ucuz uçak anlamına da gelmektedir. Charter özel sefer anlamına gelmektedir. Seyahat acenteleri özellikle tatil döneminde yoğun zamanlarda uçak kiralayıp charter seferi oluşturabilmektedirler. Bu uçuşlar 1 aydan fazla sürmemekte ve 2 uçuş noktasından başka yere de yapılmamaktadır. Genelde tarifeli seferlerin dolu olduğu zamanlar tercih edilmektedir.

Seyahat acentesinden 1-2 haftalık otel satın aldığınız zaman size daha ucuz charter seferler önerebilimektedirler. Bu seferler tarifeli uçuşlar gibi kesin saatlerinde kalkmayabilir. Fakat genellikle daha uygun olduğu için tercih edilmektedir. Özellikle yurtdışından Türkiye’ye yazın çok fazla charter uçuşu yapılmaktadır. Bu sebepten charter uçuş nasıl bulunur sorusunun cevabını bulmak kolaylaşsa da uygun fiyata bulmak talepten dolayı zorlaşabilmektedir.

Yurtdışına yönelik gezilerde de çok sık rastlayabilirsiniz. İtalya, İspanya, Fransa gibi yoğun bir şekilde tur düzenlenen ülkeler içinse birkaç seyahat acentesi de birleşik charter seferi yapabilmektedir. Charter uçuş satın aldıysanız dikkat edeceğiniz en önemli nokta seferden bir veya iki gün önce uçak saatini kontrol etmek olacaktır. Çünkü charter seferlerinde tur şirketinin uçak saatini değiştirme yetkisi bulunmaktadır. Bu süreçte charet uçuş nedir ve charter uçuş kuralları konularına hakim olmanızı öneririz.

 

 

Bazı zamanlarda uçak kiralarının daha az olması sebebiyle hem bilet bulmanız daha kolaylaşmakta hem de kesinlikle daha ucuza uçak bileti satın alma ihtimaliniz artmaktadır. Charter uçuşlar, tur şirketlerinin kiraladığı şekilde kargo ve taşımacılık firmaları tarafından da kiralanabilmektedir.

Yurt dışı seferlerinde daha yaygın olan charter uçuşlar ile ucuz uçak bileti satın almak istiyorsanız en başta araştırma yapmanız şarttır. Yukarda da belirttiğimiz gibi charter uçuş hakkında bilgiler edinmeniz ve charter uçak bileti nasıl alınır konusunu öğrenmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Bu uçuşları düzenleyen acentaları yakından takip edip seyahat tarihinize uygun ucuz uçak bileti, erken rezervasyonla reserve edebilir daha sonra biletinizi satın alabilirsiniz.

Bu yazımızda size genel olarak charter uçuştan bahsettik. Yoğun dönemlerde uygun fiyata pratik çözüm sunan charter seferler, bir takım durumlarda tercih edilebilir. Fakat az önce de belirttiğimiz gibi charter uçak bileti almadan önce charter uçuş hakkında bilgi, charter sefer nasıl bulunur gibi soruları öğrenmeniz yararınıza olacaktır.

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder