Cennete Benzeyen 15 Körfez

Cennete benzeyen körfez

Bu yazıyı okumadan önce derin bir nefes almanızda fayda var! Dünyanın en harika 15 körfezini görmeye hazır mısınız?

Pudra gibi beyaz kumun parmaklarınızın arasından aktığı, parlayan güneşin turkuaz sulardan size göz kırptığını ve yeşil alanların da manzarayı tamamladığını düşünün. Bu temiz suya adım atacaksınız ve mavinin her tonuyla karşılaşacaksınız. Baylıklar yüzeceksiniz. Bu sırada parlak güneş sizi gururla izliyor olacak. Cennet de böyle bir şey olmalı. Şimdi kemerlerinizi bağlayın ve yeryüzündeki cennetlere doğru yola çıkmaya hazırlanın!

Mora – Fransız Polinezyası – Fransa

Haiti’den 17 km uzaklıkta bulunan Mora Adası’nın şekli bir kalbe benzer. Yalnız denizi ve çevresini saran doğası ile adaya yüksek dağlarından baktığınız zaman tanrılara özel bir ada olduğunu anlıyorsunuz.

Ölüdeniz –Fethiye, Türkiye

Ölüdeniz sadece Türkiye’de değil tüm dünyada oldukça meşhur körfezlerden biri. Sakin suları ve doğanın verdiği lagünü ile dünyadaki en iyi sahillerden birine sahip. Adı da denizin sakinliğinin tasviri sonucu verilmiş. Ege ve Akdeniz’in birleştiği yerde bulunuyor. Yani Ölüdeniz size yeşilin, mavinin ve bu iki denizin keyfini sunuyor!

Galapagos – Ekvator, Pasifik Okyanusu

Galapagos, Charles Darwin’in teorisini ürettiği adadır. Ekvator’da bulunan Galapagos, biyolojik zenginliği yüzünden hem deniz rezervi hem de bir milli park!

Maya Bay – Phi Phi Adası, Tayland

The Beach filmi çekildiğinden beri Maya Bay çok daha ünlü bir hale geldi. Yüksek uçurumlarla kaplı olduğu için korunaklı koyları, ipeksi plajları ve sualtı zenginlikleri bulunuyor. Maya Bay sayesinde cennete bir kez daha inanacaksınız.

Zakynthos – Yunanistan

Gördüklerinize inanabilmek için gözlerinizi ovuşturacağınız bir yer Zakynthos Adası. Bunun bir hayal olmadığını deniz kaplumbağalarıyla çevrili sahillerinde vakit geçirince anlayacaksınız. Dalış yapmak veya tekne turuna çıkmak Zakynthos’ta yapabileceğiniz diğer aktiviteler…

Wineglass Bay – Tazmanya, Avusturalya

Balayı çiftleri arasında gittikçe daha da popüler hale gelen Wineglass Bay dünyanın en iyi sahillerinden biri olarak biliniyor. Beyaz kum, kristal mavi su ve sonsuz aktivite olanağı neden en iyi olarak anıldığını anlamanıza yardımcı olacak.

Lovrecina Bay – Brac, Hırvatistan

Brac’ta bulunan az sayıda sahilden biri olan Lovrecina Bay, cennette olduğunuza yemin ettirecek bir yer. Huzur, deniz ve tüm renkleriyle sizi etkileyecek bir körfez Lovrecina Bay!

Kaputaş Sahili – Antalya, Türkiye

İki dağ arasında saklanan saklı cennet ilk görüşte sizi büyüleyecek. Dalgalarla iç içe geçerek vakit geçirebilir ya da sadece yarattıkları huzurlu sesi dinleyebilirsiniz.

Varadero – Küba

Doğanın kudretini ve güzelliğini kabul ettirecek yerlerden biri de Varadero! Havana’dan 150 km uzaklıkta bulunuyor.

Myrtos Beach – Kefalonia, Yunanistan

Yunanistan’ın en dramatik sahillerinden biri olarak anılan Myrtos iki dağ arasında yer alıyor. Captain Corelli’s Mandolin filmindeki, maden patlama sahnesinden hatırlayabileceğiniz bu güzellik, doğanın mucizeler yapabileceğine inanmanızı sağlıyor.

Pemba Adası – Tanzanya

Dünyanın en iyi dalış destinasyonlarından biri olan Pemba Adası, hem doğal güzellikleri hem de aktivite bolluğu ile mutlaka gitmek isteyeceğiniz bir yer.

Los Roques – Venezuela

Los Roques bir milli park ve doğanın cömert davrandığı adalardan biri. Turkuaz sularında mutluluğunuzu doruklara taşımak için tekne turlarını deneyebilirsiniz.

Göcek – Muğla, Türkiye

Ege Denizi’nin en ayrıcalıklı yerlerinden birinde bulunan Göcek, yat tutkunlarının en sevdiği yerlerden biri. Eşsiz su ve pürüzsüz doğası, Göcek’i muhteşem bir yer haline getiriyor.

Whiteheaven, Whistunday Adası

Adından da anlaşılacağı gibi Whiteheaven beyaz kumlarıyla meşhur. Sadece kumların üzerinde yatmak bile kendinizi harika hissetmenizi sağlayacak. Turkuaz denizini söylemiyoruz bile!

Aitutaki – Cook Adaları

Kendinizi bir kartpostalda gibi hissedeceğiniz Aitutaki, az nüfusu ve sessizliğiyle gizemini korurken, tüm aktivite ve doğal güzellikleriyle evinizin nerede olduğunu unutmanızı sağlayacak!

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder