Berlin’in Avrupa’nın En İyi Şehri Olduğuna Dair 14 Kanıt

Berlin doğu yakası duvar yazısı

Avrupa’nın en heyecan verici ve büyüleyici şehri Berlin! İşte size nedenleri;

Berlin’de 2500’den fazla park var!

Şüphesiz ki Berlin bir metropol. Olağanüstü toplu taşıma sistemine ve büyüleyici uzun binalara sahip. 3.5 milyon insanın yaşadığı Berlin, ülkenin aynı zamanda kültür merkezi olma görevini taşıyor. Berlin’de kalabalıktan ve metropolün getirdiği stresten uzaklaşmak oldukça kolay. Kullanışlı ulaşımı ve barındırdığı 2500’den fazla park, huzur ve sakinlik için kusursuz!

Berlin Otopark

Hiç opera salonuna gittiniz mi? Berlin’de üç tane var!

Berlin, dünyada üç opera salonunun aynı anda aktif olduğu tek şehir. Salonlarda, 4.441 kişi opera izleyebiliyor. Sanat dünyasında Alman etkisini göz önüne alırsanız, Berlin’de mutlaka bir opera izlemeniz gerektiğine karar vereceksiniz.

Berlin Opera Salonu

Berlin’de sanata kavuşmak için çaba harcamanıza gerek yok! 

Çünkü Berlin’de sanat her yerde! Bazı ülkelerde hala suç olarak görülen sokak sanatı, Berlin’i seçkin yapan en önemli şeylerden biri… Yolda yürürken karşı sokağa baktığınızda mutlaka sizi etkileyecek bir eser göreceksiniz!

Berlin’de kendinizi asla yabancı hissetmezsiniz!

Berlin’e adım attığınız anda sizi saran bir havası var. Bu yüzden de çoğu insan Berlin’in Avrupa’nın başkenti olduğunu söylüyor. Berlin sokaklarında gezerken, kendinizi yıllardır burada yaşıyormuş gibi hissediyorsunuz.

En uzun açık hava galerisi; East Side Gallery

Berlin Duvarı’ndan kalan 1.3 km uzunluğundaki alanda, 21 ülkeden 118 sanatçının resimleri sergileniyor. Şehri birbirinden ayıran bir duvarı, günümüzde sanatla kaplayan tüm bu eserler, geleceğe dair umut ve heyecanla dolmanızı sağlıyor.

Currywurst mit Pommes

Köri soslu sosis ve patates kızartması anlamına geliyor. Çok bir şey söylemeye gerek var mı?

Berlin Currywurst

Avrupa’nın en büyük tren istasyonu Berlin’de

Şehrin güzel coğrafi konumu sebebiyle, tren yolculuğu herkesin ilk tercihi! Aynı zamanda trendeki servis ve hizmetler de oldukça özel. Üstelik tren yolculuğu sırasında şehrin muhteşem görüntüsüne kapılmakta da serbestsiniz!

Berlin Tren İstasyonu

Berlin’de 175 müze var…

Hepsi de içerik bakımından oldukça zengin! En güzeli ise, ilgi alanınız ne olursa olsun her müzede mutlaka kendinize hitap eden bir eser bulabilme şansınız var.

Berlin’de Ampelmännchen var!

Trafik ışıklarında yayayı temsil eden adamın adı Ampelmännchen ve kendisi Alman Demokratik Cumhuriyeti’ni çağrıştırıyor. Dönemi bir kenara koyduğumuz zaman, başarısız bir sosyal düzenin pozitif tarafını temsil ediyor.

Rosa-Luxemburg Meydanı’nda Meksika var!

Berlin’e gidiyorsanız Meksika yemeklerini sevmeniz gerekiyor. Çünkü Meksika’dan sonra en iyi burritosu yiyebileceğiniz yer Berlin’de! Dolores adındaki restoranın tasarımını da düşünürsek; her şey muhteşem!

Açık hava kulübü; Berlin!

Berlin sıra dışı bir gece hayatına sahip çünkü eğlence hiç bitmiyor. Avrupa’da hiçbir şehrin sahip olmadığı kulüpler ve barlar sabahın ilk ışıklarına kadar her gün dansa ve eğlenmeye müsait!

Kreuzberg; kalbinizi bırakarak ayrılacaksınız

Çoğunlukla Türklerin yaşadığı bölge olan Kreuzberg, günümüzde oldukça davetkâr mekanlara sahip. Kafeleri ve barlarıyla eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bölgede Türk restoranları da bulunuyor. Gittiğiniz an Berlin’de yerleşmek isteyeceğiniz yerlerden sadece biri…

Berlin’de Späti var!

Späti, küçük ama her şeyi bulabileceğiniz marketlere verilen isim. Son yıllarda iş dönüşü veya gece dışarı çıkmadan önce birkaç içecek için de insanlar Spätileri tercih ediyor. Çünkü hem fiyatlar uygun hem de oturabileceğiniz banklar var.

Bir bitpazarının nasıl olması gerektiğini Berlin’de öğreneceksiniz

Eğer Berlin’de bir haftadan fazla konaklayacaksanız, Berlinlilerin dışarda olmayı, alışveriş ve pazarlık yapmayı çok sevdiklerini göreceksiniz. Eğer geleneksel bir alışveriş yapmak isterseniz mutlaka Boxhagener Platz’daki Flohmarkt’a, Kollwitzplatz’taki Nowkoelln Flowmarkt’a ve Trödelmarkt Friedrichshagen’i ziyaret etmenizi öneriyoruz. Hepsi bitpazarı!

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Blog ile ilgili Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder