Avrupa'nın En Pahalı ve Ucuz Başkentleri

Avrupa'nın En Pahalı ve Ucuz Başkentleri

Avrupa Seyahatine Çıkmadan Önce Mutlaka Okumalısınız. Avrupa'nın En Pahalı ve Ucuz Başkentleri Hangileridir?

Seyahatleriniz için tercih edeceğiniz ülke ve şehirlere bağlı olarak rakamlar da değişiklik gösterecektir. Eğlence merkezleri, doğal parklar, mimari yapı, konaklama imkanları, refah düzeyi ve daha birçok detay rakamlara etki eden unsurlardan bazılarıdır. En basit örnekle Paris’te tek gece geçirmek için 200 Euro gibi bir paraya ihtiyacınız varken, Riga’da çok ama çok daha ucuza ve hatta 60 Euro gibi bir rakama konaklayabiliyorsunuz. Her ikisinin de başkent olduğunu düşünürsek bu abartılı fiyat farkının altında belli başlı nedenler olduğunu anlamak da çok zor olmayacaktır. Dilerseniz bu şehirleri başlıklar halinde inceleyelim…

Avrupa’nın en ucuz başkentleri arasında göze çarpan ilk adres, Ukrayna’nın Başkenti: Kiev.

Kiev

Çok sayıda ziyaretçinin ilk adresi olan Kiev, ekonomik olması nedeniyle de ilgi odağı olmayı başarıyor. Asgari ücretin 65 dolar olduğu gerçeği, şehrin ne kadar ucuz olduğunun da en önemli göstergelerinden bir tanesidir. Yeme, içme ve eğlencenin yanı sıra konaklama da oldukça ucuz ve Kiev, her dönem turizmin başkentlerinden bir tanesi olmayı da başarıyor. 

En Uygun Kiev Uçak Bileti Fiyatlarını Öğrenmek İçin Tıklayın.

 

Bir diğer ucuz şehir ise: Üsküp

Üsküp

Osmanlı dönemine ait birçok eseri hali hazırda bünyesinde barındıran Üsküp, en ucuz şehirler arasında listelerde en üst sırada kendine yer bulmuş durumda. Özellikle konaklama merkez bölgede çok daha ucuz ve bu da şehrin önemli noktalarına olan mesafeyi kısaltmanıza yardımcı olacaktır. 

En Uygun Üsküp Uçak Bileti Fiyatlarını Öğrenmek İçin Hemen Tıklayın.

 

Minsk

Avrupa’nın en ucuz şehirlerinden bir tanesi olan Minsk, Beyaz Rusya’nın da başkentidir. Sahip olduğu tarihi dokular ve güçlü mimari bu şehri daha ilgi çekici ve daha özel hale getiriyor. Konaklama ve eğlencenin ucuz olması da ziyaretçileri bu şehre yönelten en önemli unsurlardan bazılarıdır. 

En Uygun Minsk Uçak Bileti Fiyatlarını Öğrenmek İçin Hemen Tıklayın.

 

Bükreş

Romanya’nın Başkenti olan Bükreş de yine en ucuz Avrupa şehirleri arasında kendine yer buluyor. Sahip olduğu mimari ve tarih doku ile birlikte gezginlerin de odak noktası olan Bükreş, her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. 

En Uygun Bükreş Uçak Bileti Fiyatlarını Öğrenmek İçin Hemen Tıklayın.

 

Avrupa’nın en ucuz şehirlerini geride bıraktıktan sonra dilerseniz en pahalı şehirlere de hep birlikte göz atalım…

 

Kopenhag

Danimarka’ya Başkentlik yapan şehir, Avrupa ülkeleri arasında bir kıyas yapıldığında en pahalı şehirlerde ilk sıralarda yer alıyor. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi ise kişi başına düşen milli gelirin bir hayli yüksek olmasıdır. Şehirde ucuz herhangi bir şey bulmak gerçekten zor. Özellikle konaklama ve eğlence için hatrı sayılır rakamlar harcamanız gerekiyor. 

En Uygun Kopenhag Uçak Bileti Fiyatlarını Öğrenmek İçin Hemen Tıklayın.

 

Bern

Adını çok sık duymadığımız şehirlerden bir tanesi olan Bern, İsviçre’nin başkentidir. Kopenhag ile birlikte listenin en üst sıralarında kendine yer buluyor ve kişi başına düşen milli gelirin yüksek olması bu şehri pahalı hale getiriyor. Konaklama için alternatif bulmanız mümkün ancak gece hayatına düşkün biri iseniz harcayacağınız rakamlar bir hayli yüksek olacaktır. 

En Uygun Bern Uçak Bileti Fiyatlarını Öğrenmek İçin Hemen Tıklayın.

 

Amsterdam

Ziyaret için tercih edilecek en popüler şehirlerden bir tanesi olan Amsterdam, pahalı şehirler arasında yer alıyor. Konaklama ve eğlence için ödeyeceğiniz rakamları düşürmek pek mümkün değil ancak şehri daha keyifli ve eğlenceli bir şekilde keşfetmek ve ulaşım masraflarını düşürmek adına bisiklet kiralayabilirsiniz. Yerli halkın büyük bir kısmı da bisiklet kullanıyor ve şehirde çok sayıda bisiklet yolu mevcut.

En Uygun Amsterdam Uçak Bileti Fiyatları İçin Hemen Tıklayın.

 

Dublin

İrlanda’nın Başkenti olan şehir, Avrupa Birliği üyeliği sonrası hızlı bir gelişme kaydetmiş ve ekonomik olarak da bu gelişimi sürdürmeye devam etmektedir. Bir dönem göç sorunu ile karşı karşıya gelen ancak bu sorunu da atılan adımlar sayesinde çözümleyen şehir, şimdilerde en pahalı şehirler arasında yer alıyor. Kişi başına düşen milli gelirin fazla olması ve ekonomik güç de buna neden olan detaylardan bazılarıdır. 

En Uygun Dublin Uçak Bileti Fiyatları İçin Hemen Tıklayın.

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder