4 Tabu Ülke ve Mutlaka Görmeniz İçin Nedenler

Myanmar manzara

Tabuları yıkın, çantanızı hazırlayın ve artık var olmayan sebeplerden dolayı gizli kalan ülkeleri keşfetmeye başlayın!
İnsanlara en sevdikleri yeri sorduğunuz zaman, cevaplar hep birbirine benziyor;

*Paris yılın o zamanında muhteşemdi.
*New York bir alışveriş cenneti…
*Rio de Janerio en egzotik tatili sunuyor.
*Tokyo başka bir gezegende gibi hissetmenizi sağlıyor.

İyi de, bunların hepsini yeterince duymadık mı? Yıllar önce tabu olarak belirlenen ülkeleri ziyaret etmeye ne dersiniz? Eğer bu işe cesaretiniz varsa, hemen seyahatinizi planlamaya başlayın!

Myanmar

Myanmar, Burma olarak da biliyor. Büyük insan hakkı ihlalleriyle tanınan ülke, Avrupa Birliği ve Amerika tarafından ekonomik yaptırımlara neden oldu. Ülke bir turist destinasyonu olarak boykot bile gördü. Ancak şimdi durumlar farklı. İnsanlar Myanmar’ı artık görmek istiyorlar. Tanımak istiyorlar.

Neden Myanmar’ı Görmelisiniz?

Çünkü ülke Himalayalar’dan muazzam bir manzara sunuyor. 2500 yıllık tapınaklar ve dünyanın en uzun köprüleri karşınıza çıkacak, nefesleriniz kesecek!

Küba

Diğer devletler tarafından onaylanmayan bir yönetim şekli olan Küba “İstisnalar dışında her zaman kendi sınırında” kalmayı başardı. Bununla birlikte kendine özel, bozulmamış dokusunu da korudu. Artık bu dışlanma algısı ortadan kalktığına göre Küba sizi bekliyor.

Neden Küba’yı Görmelisiniz?

Çok basit çünkü orası Küba! Ayrıca pürüzsüz sahilleri, muhteşem yemeği ve ülkenin harika ritmini de görme sebeplerinize ekleyebilirsiniz.

Küba

İran

Tartışmalı yönetimler ve diğer ülkelerle hassas ilişkiler bazı ülkelerin kaderinde bulunuyor ve İran da onlardan biri. İran’daki yasal sistemi düşündüğümüz zaman tüm dünyadaki sistemleri unutabiliriz. İran her zaman ziyaret etmek için tabu olarak görülmüştür.

Neden İran’ı Görmelisiniz?

Uzak Ufuklar Arkeoloji ve Kültürel Geziler’in kurucu başkanı Mary Dell Lucas’ın da dediği gibi “Büyüleyici bir ülke.” Ülke sınırları içindeki tüm Pers İmparatorluğu kalıntıları ve İranlıların keşfedilmemiş samimiyeti ülkeyi görmek için yeterli sebepler.

antartika

Antarktika

Ulaşılmaz olarak değerlendirilen Antartika, büyük sayıda macera seven gezgin ağırlıyor. Bilim adamları turizm yoğunluğunun ve turist sayısının doğayı etkileyeceğine dair endişelense de, beklenen düzeydeki sorumluluk ve hassaslık duygusu bu riskleri en aza indiriyor.

Neden Antarktika’yı Görmelisiniz?

Çünkü dünyanın başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz doğal güzellikler ve samimi bir yerel halkı var. Çok az sayıda insanın erişebildiği, görebildiği bambaşka bir dünyaya adım atacaksınız.

Yine de bu destinasyonlara giderken sıkı bir araştırma yapmanız gerekiyor. İnsanların daha önce başlarından geçenleri anlattıkları yazıları okuyarak araştırmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu destinasyonların hem kendi hem de doğanın güvenliği açısından ciddi bir sorumluluk gerektirdiğini unutmayın.

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder